Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van aki rajtam kívül még hisz...

Van aki rajtam kívül még hisz a görög istenekben?

Figyelt kérdés

2012. okt. 7. 07:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem jópofa a hited, nekem is tetszik! A görög istenek jófejek voltak, nem olyan savanyújóskák, mint más, ma nagyobb egyházak lóarcú, búsképú szentjei. Ittak, dugtak, háborúztak, buliztak, szóval egész emberiek voltak! )))
2012. okt. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
96%
Kicsit tulzott az elso komment, de nevettem egy jot.:D Amugy biztos van, a legtobb ember hisz valamiben, miert ne lehetne a gorog istenekben hinni? Meg van valami valosagalapjuk csak, hogy ha ennyi tortenet maradt fent roluk?...
2012. okt. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem értem, minek írtad oda Akhilleusz nevét? Túl sok köze nem volt az Istenekhez, legfeljebb, hogy az egyikük megölte. :D
2012. okt. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
22%

Nem hiszek az antropomorf Istenekben. Főleg nem a paráznákban. Kizárólag a monoteizmusnak van értelme, ha igaz. A hit nem arról szól, hogy fanatikusan kiválasztunk egy mesét, ami tetszik és valósságnak mondjuk.


Nekem például nagyon szimpatikus az is, hogy egy repkedő vigyorgó szitakötő voltam, aki szabad. Ha meghalok, akkor meg mondjuk teve leszek.

De ez nem a valóság.:)

2012. okt. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Akhilleusznak volt köze, nem tom miért írtam már oda, egyébként az anyja poszeidon lánya
2012. okt. 7. 12:55
 6/22 Hazardteam ***** válasza:
74%
Én nem hiszek ilyen kispista istenkékben, de az a sztori nagyon tetszett, mikor Prometheus megszivatta Zeus-t a hússal, meg a csontokkal:D
2012. okt. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
miért kispista? honnan veszed hogy nem léteznek?
2012. okt. 7. 13:49
 8/22 A kérdező kommentje:
mindig a keresztényeknek van igaza?
2012. okt. 7. 13:50
 9/22 Hazardteam ***** válasza:
32%
Előszöris azok a nyamvadt kis titánocskák, Zeus-t is beleértve, aki a "főistenük" nem képesek megalkotni az univerzumot még a görögök szerint sem. Ezek csak néhány óbabiloni mítoszból, özönvíz előtt és közvetlen utána élt emberek "hőstetteiből" származnak, semmi több. Phaeton szekere, ahogy húzza a napot az égen, meg a többi ilyen, csak emberek okoskodása, amikkel megpróbálták leírni a már létező világot. Chronos, Zeus, a gigászok, meg az a rengeteg démonszerű szutyok a vénasszonyos mesék kategóriájába tartozik, amik még ráadásul torzultak is az idők során. Ebből nem lesz quantumnyüzsgés, higgs vákuum, vagy erős kölcsönhatás köszönöm.. Csak néhány önjelölt, a meglévő világot szeszélyesen "irányítgató", kicsinyes és embereknél is alantasabb titán vergődése az egész. Mit kéne ebben "hinni"?
2012. okt. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
és te akkor mi a jó égben hiszel? mi jogon mondod meg más embernek miben higgyen?
2012. okt. 7. 14:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!