Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi elfogadják az...

Jehova tanúi elfogadják az evolúciót?

Figyelt kérdés
2012. okt. 10. 12:22
1 2
 1/16 Golan Trevize ***** válasza:
95%
nem.
2012. okt. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Mikor fogják fel az emberek, aki a bibliai Istenben hisz és elfogadja az evolúciót az a Bibliával ütközik, tehát Istennel szembe megy. Teremtést nem lehet az evolúcióval sehogy sem egybe mosni. Az evolúció azt mondja, hogy a világegyetem több milliárd éves, a Föld több millió. Az emberek kisebb létformákból alakultak ki. A Biblia ezzel szemben azt írja, hogy az embereket Isten teremtette és kész, nincs előzmény, nem majmoktól származunk. Ja és, ha Bibliai szempontból nézzük, az emberek csak 6 ezer éve léteznek. Ennyi itt nincs mit elfogadni, keresztény ember nem érthet egyet az evolúcióval.


Nem vagyok sem Jehova tanúja, sem keresztény.

2012. okt. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Ők még a többi keresztény felekezetet sem fogadják el, nemhogy az evolúciót.


A keresztények közül a Jehova tanúi a legbáránykábbak.

2012. okt. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
Hadd vitatkozzam a 2. válaszolóval, a Biblia nem állítja sehol, hogy a Föld 6000 éves lenne, ez a szám a zsidó hagyományból származik, és nem szerepel a Bibliában.
2012. okt. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az, hogy a Föld 6000 éves a Bibliából származik. Anni (kb 400-300 éve) egy neves teológus, avagy pap (azt hiszem ír volt) számolta ki a tanátvánaival a Biblia eseményeit véve alapul.

Bár nem vagy vallásos, egyáltalán nem kell lehülyézni, ugyanis a Bibliában leírt dolgok alapján bárki számolná is vissza az éveket, kb. 6 ezer évet kapni.

Mi ezzel kezdtük az Élet fejlődéstörténete c. tárgyat az egyetemen.


Az evolúció nem mond olyat, hogy minden az ősrobbanással keletkezett, sem azt, hogy az élet hogyan keletkezett.

Az evolúció egy modell ami érvényes a Föld élővilágára.

Amire itt előttem utaltak az: ősrobbanás-elmélet ill. a másik a LUCA elmélet, azt hiszem így kell hívni.

Az evolúció tehát nem az élet és az univerzum kialakulására ad válaszokat, hanem az élet sokszínűségére, változatosságára, hasonlóságára, alkalmazkodására. Kérlek ne keverjétek, mert az sok félreértésre adhat okot.

2012. okt. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem jól olvastad. Azt írtam, hogy az emberek kb. 6000 ezer éve élnek a Földön, hogy Ádám életkorától fokozatosan összeadjuk az életkorokat egészen Jézusig és + 2000.
2012. okt. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%
Na ne röhögtess, a 6000 évnek az egyik alapja a zsidó időszámítás, a Bibliából nem lehet kiszámolni, hogy mikor volt a teremtés, persze a Jehova tanúi is kiszámolták a Bibliából mikor lesz a világvége, de azért ezt a hókusz-pókuszt hadd ne vegyem már komolyan. Egymással semmilyen összefüggésben nem lévő igeszakaszokból vett információkkal matekozva kijön valami eredmény, na ezt egy komoly keresztény sem hiheti el, ez már etotéria.
2012. okt. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Tessék, megnéztem a jegyzetet. Mielőtt beszélsz, olvass utána. A keresztény érsek számolt vissza:

[link]

2012. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Sajnos magyarul csak ennyit találtam: [link]


2. bekezdés


Sajnos magyarra nem igazán fordítanak se ilyen teológiatörténeti se más fajta szakirodalmat. :(

2012. okt. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Tényleg? Akkor ezt skubizd:

"A zsidó időszámítás kezdete a világ teremtésének (pontosabban az ember teremtésének) időpontja: Kr. e. 3761. október 7. (tisri 1.), vasárnap, 11 óra 10 perc 20 másodperc. (Ezt az időpontot a héber hittudósok számították ki az Ószövetség alapján.)" forrás:wikipédia

Na, a jó öreg érsek feltalálta a spanyolviaszt, 250 évvel arréb tolta a kezdetet, ez aztán az újítás.

A Bibliából nem lehet kiszámolni a teremtés kezdetét csak egy kis abrakadabrával, de ez engem nem érdekel.

2012. okt. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!