Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nagy világvallások, alapvető...

A nagy világvallások, alapvetően hogyan állnak hozzá sz öncélú pusztán örömszerzés céljából végzett szexualitáshoz és a maszturbációhoz?

Figyelt kérdés
Mindegyik tiltja?

#vallás és a szex
2012. okt. 10. 15:42
 1/6 Hazardteam ***** válasza:
0%
Hogyhogy hogy? Hogy más ne férjen hozzá:)
2012. okt. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Azt hiszem, ebben nagyon nagy az egyetértés, nagy az ökumené a nagy világvallások között. :o))) Mindegyik rá szeretné tenni a kezét a hívek nemiszervére! ))
2012. okt. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én vallásom (katolikus vagyok) nem tiltja, hogy élvezd a szexet, sőt a szexualitás az egyik legcsodálatosabb dolog, ami a teljes szeretetközösségben levő párok, azaz férj és feleség között létrejöhet.

A gond a szexualitással akkor van, mikor pusztán öncélú örömszerzés lesz, hiszen ezzel a másikat, aki ugyanolyan jogú ember, mint te vagy, csak egy szexuális tárgyként kezeled. Ez sérti a személy méltóságát.

Az önkielégítéssel nem sértesz senkit, viszont függőséget okozhat, és elvonja a figyelmedet fontosabb dolgokról.

2012. okt. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most nem elsősorban a katolikusokat kéretem, mert azt a vallást én is ismerem. Pl az jobban érdekelne, hogy mondjuk a szuniták vagy a krisnáskok hogyan vélekednek erről a kérdésről. Amúgy a kérdést komolynak szántam sajnálom, hogy nem kaptam rá normális választ.De lehet, hogy rossz fórumot is választottam.
2012. okt. 10. 22:13
 5/6 anonim ***** válasza:
A mormonok helytelenítik a maszturbációt. Úgy tartjuk, hogy a szexualitás célja a gyermeknemzésen kívül a szeretet kifejezése a házastársunk felé, és a kölcsönös örömszerzés. Ennélfogva nem bűn, sőt nagyon helyes az, ha a házastársak nem csak gyermeknemzési céllal szeretkeznek, hanem örömszerzés végett is.
2012. okt. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
igazat adok az előttem szólónak, a biblia is így írja elő. házastársaknak egymás felé irányuló szeretetkifejezése. egyébként ugyanúgy paráználkodásnak számít, mint ha házasságon kívül/előtt teszed meg egy lánnyal (rosszabb esetben fiúval..)
2012. okt. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!