Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten szemében bűn az, hogyha...

Isten szemében bűn az, hogyha nem utódnemzés, hanem örömszerzés céljából létesít szexuális kapcsolatot két ember? (házasságon belül)

Figyelt kérdés

Ha igen,akkor van itt olyan hivő aki ezt betartja?

Vagy olyan,aki félig-meddig?(tehát csupán az élvezet miatt vannak együtt,de nem védekeznek)


2011. máj. 5. 22:31
1 2 3
 1/26 Tom Benko ***** válasza:
59%
Kit érdekel? Ha élvezed, csináld, mert ezzel nem ártasz senkinek, sőt.
2011. máj. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Ez egy teljesen Bibliaellenes tanítás. Pál apostol azt írja:

"A feleség nem ura a maga testének, hanem a férje, hasonlóképen a férj sem ura a maga testének, hanem a felesége. Ne fosszátok meg egymást, hanemha egyenlő akaratból bizonyos ideig, hogy ráérjetek a bőjtölésre és az imádkozásra, azután ismét együvé térjetek, hogy a Sátán meg ne kísértsen titeket, mivelhogy magatokat meg nem tartóztathatjátok." (I.Kor. 7:4-5).


Majd kifejti, hogy "jobb házasságban élni, mint égni". A házasság egyértelmű keretet ad a szexuális életnek.


Üdv. Péter

2011. máj. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Az örömszerzés attól függ, hogy elsősorban kinek akarsz örömöt szerezni. Magadnak vagy a házastársadnak.
2011. máj. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

És az óvszerhasználattal/egyéb fogamzásgátló eszközökkel mi a helyzet? Azt is lehet?

Mert a katolikus egyház régen nagyon ellenezte,most nem tudom mi az álláspotjuk mert mindenki mást mond.

2011. máj. 5. 22:42
 5/26 A kérdező kommentje:

"Az örömszerzés attól függ, hogy elsősorban kinek akarsz örömöt szerezni. Magadnak vagy a házastársadnak."

Az a normális ha mindkét félnek örömet okoz. Jól esik,hogy örömet okozhatok és az is ha engem kényeztetnek.

2011. máj. 5. 22:46
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Amint a fenti válaszokból olvasod házasságon belül nem hogy nem bűn a szexuális élet,hanem kötelessége mindkét félnek,hiszen tilos egymástól megfosztani a házasélethez való jogot,csakis rövid időre közös megeggyezéssel szabad megvonni. Házasságon kívül viszont halálos bűn.
2011. máj. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
55%
szia, én ezeket megkérdeztem egy paptól és még neki is utána kellett járnia. azt mondta, hogy természetesen nem bűn, azonban óvszerek, tabletták nélkül! ha szexelni akarnak de nem akarnak gyereket, akkor a naptárat kell nézegetni, hogy mikor lehet.
2011. máj. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Amit a tablettákat és óvszert illeti, jó kérdés, de a Biblia azt mondta, hogy "sokasodjatok, töltsétek be a földet", nos ezzel már megvagyunk. Az biztos, hogy én amikor megházasodom védekezni fogok a feleségemmel, nem biztos hogy jó ha becsúszik a gyerek az első év végén, amikor még alig szoktuk meg az együttélést. De majd Péter megmondja az okos választ, ő jókat szokott mondani :)
2011. máj. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem bass.zatok orrba-szájba :D :D :D
2011. máj. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
51%

"szia, én ezeket megkérdeztem egy paptól és még neki is utána kellett járnia. azt mondta, hogy természetesen nem bűn, azonban óvszerek, tabletták nélkül! ha szexelni akarnak de nem akarnak gyereket, akkor a naptárat kell nézegetni, hogy mikor lehet."


Ding-ding-ding, ön nyert!

A tabi meg a koton tiltott, de Ogino-Knaus módszerrel (termékeny napokra alapozott védekezési módszer) lehet szeretkezni. Ezt azzal magyarázzák, hogy a tabi, meg az óvszer Isten tervének meghiúsítása, de amikor alapból terméketlen a nő, akkor azt az időszakot Isten is terméketlennek szánta, tehát lehet szeretkezni. Erre most elő tudnék jönni egy csomó Biblia idézettel, de nem fogok, mert egy lusta dög vagyok.

[ha nagyon érdekel, akkor jelezd, be tudom másolni, ha kéred]

2011. máj. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!