Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek Jehova...

Mi a véleményetek Jehova tanúi stílusáról?

Figyelt kérdés
Szerintem vannak köztük normálisak, de a többség egyáltalán nem szimpatikus. Ti hogy vagytok ezzel?
2012. okt. 12. 15:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem minden vallásra igaz, legyen az szekta, vagy történelmi egyház, hogy vannak köztük csőlátású fanatikusok, képmutatók, és normális emberek is, a JT ebből a szempontból nem kirívó.
2012. okt. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Egyetértek az első hozzászólóval, talán annyit tennék hozzá, hogy a "térítési kényszert", amit a vezetés erőltet a tagokra nem tudom elfogadni, ugyanis minden ember más, más képességekkel, adottságokkal rendelkezik, ezért visszás dolog bákire is ráerőszakolni, hogy házaljon a hitével. Persze tudom, hogy a Tanúk ezt nem így élik meg, ők lelkesen járnak házról-házra csak éppen ezzel pont az ellenkezőjét érik el az esetek többségében, mint amit szeretnének. Sokkal jobb és hatékonyabb meghirdetett módon terjeszteni az evangéliumot, mint ezzel a nyomulós módszerrel. Sajnos az Isten neve ezzel nem dicsőíttetik meg, hanem utálatossá lesz az emberek között.


Üdv. Péter

2012. okt. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Egyetértek az első válaszolóval, és köszönöm szépen Péternek is a kiegészítést.
2012. okt. 12. 15:39
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Bevallom, én nem sok jót tapasztaltam velük kapcsolatban, általában amint megtudják, hogy milyen vallású vagyok, egyből elítélnek, vagy nem is tudom. Én nem zárkózom el attól, hogy kritizálják a hitem, állok elébe, de ne így, hogy megállít, becsönget, és majd mikor közlöm, hogy köszönöm, ne fáradjon, mert máshol vagyok elkötelezve, akkor kiakad és minősíti a nézeteimet.
2012. okt. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A Jehova tanúi azért nem kedveltek, mert náluk mindenkinek kötelező térítőmunkát végezni, így számtalan olyan JT térítő van, aki kevés dologra alkalmatlanabb, mint erre. Sose értettem, annak minek kell téríteni, aki ezerszer annyi embert rémiszt el örökre a vallástól, mint ahányat meggyőz. De erre csak ők tudják a választ. Minden kereszténynek vállalnia kell a hitét, és bizonyságot tennie róla mások előtt, de az hülyeség, hogy házról házra kell járni, én a magam részéről a hit terjesztését meghagyom azoknak, akik ezt jól tudják csinálni. Másrészt a legjobb térítés az, ha az életeddel mutatsz példát.
2012. okt. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Ugyanúgy, mint te, kérdező. Itt, a GYK-n elég sok (~ 20 - 25) JT írt régebben vagy mostanában, de sajnos csak 4 - 5 olyan közülük, akinek normális a stílusa, és tényleg tárgyalóképes. A többiek kisebb-nagyobb mértékben értetlenek, mellébeszélnek, nem tudnak (vagy nem akarnak) válaszolni a hozzájuk intézett kérdésekre; de a legnegatívabbak azok, akik agresszívek, és másokat lenéző módon kezelnek. Volt már néhány kérdés, amelyekben alaposan "bemutatkoztak"; számomra mind közül talán ez a legkiemelkedőbb, mivel itt tapasztaltam meg először teljes töménységében azt a hihetetlen mértékű arroganciát, ami a tanaikból következik:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Már többször felmerült, hogy kigyűjtöm a kérdésből a negatív megnyilvánulásaikat; hát most a te kérdésed kedvéért készítettem egy korántsem teljes összeállítást. Tehát következik néhány részlet - mintegy vázlatként, a folyamatot ábrázolva - a 2012. 01. 06-án 19:01-kor kiírt kérdésből: "Jehova Tanúja vagyok. Mit szeretnétek tőlem kérdezni?"


A kérdező kommentje ugyanaznap 20:25-kor, a 15. sz. alatt:

< "Miért írtad ki ezt a kérdést?" 

Sok negatív hozzászólást olvastam velünk kapcsolatban, amelyek legtöbbje előítélettől vezérelt hozzászólás, és teljes bibliai kiiskolázatlanságról tanúskodik. Szerettem volna tisztázni néhány kérdést, amelyekre van válasz, de nem biztos, hogy rendelkeznek vele azok, akik ezt értékelnék. >


Az első beszólás a 34. sz.alatt, 01. 06-án 23:17-kor, az egyik válaszolónak: "Nem vagy méltó rá, hogy időt pazaroljak rád. Őszinte keresőknek szívesen válaszolok, de te nem tartozol közéjük!"


Egy másik válaszolónak a 89. sz. alatt, 01. 08-án 00:27-kor:

"Gondolod hogy Jehova Isten is megvetéssel nézi, hogy az UV fordításban szerepel a neve annyiszor, mint ahogy te és a hasonszőrű ájtatosképűek megvetéssel nézitek?!"

és:

"Te szerencsétlen, (...)

Netán majd te mondod meg, hogy mit gondolnak rólam a Tanúk, és mit gondolnak a Társulatról, aki utálod Isten nevét, és felháborít, mert a Társulat betette. (...)

Miért kell neked villámgyorsan valami, amivel a szíved évtizedek óta nem rendelkezik? Minden ismereted megvan, a lybrari is ezek szerint, mégis áruló vagy és ellensége az isteni névnek!"


A 113. sz. alatt, 01. 08-án 23:47-kor:

"Úgy hogy az én ilyen, „Isten bárhol megtalálható” véleményű langyos beállítottságú emberekkel nem kívánok szót váltani, és a felvetéseikre sem válaszolok."


Közben egy kis "vicces" tudatlanság a kérdezőtől 01. 10-én 18:16-kor: "Kérdésem: Hogyan lehetséges az, hogy a Pergamon válasza 0%-ban tűnik hasznosnak, a tied meg 100%-osan tűnik hasznosnak, miközben 98 %-ban adsz hasznos válaszokat?

Ebből arra lehet következtetni, hogy ti magatok szerkesztitek ezeket az oldalakat, méghozzá a saját szájízetek szerint. Mert egy automata osztályzása teljesen arányos lenne, de egy ilyen osztályzathoz (amely rendre előfordult korábban is), igencsak elfogultnak kell lenni, továbbá benne kell lenni az oldalak szerkesztésében is. Véleményem az, hogy ami számotokra akárhány %-osnak tűnik, az egy hatalmas nulla értékű, majd Isten eldönti, hogy kinek hány %-ék, egyébként meg rendkívül visszatetsző ez az eljárás!"


Egy JT-válaszoló (Pergamon nickkel) a 190. sz. alatt, 01. 11-én 15:26-kor: "Vagyis az Igaz Isten most is egyik ember kardját a másik ellen fordítja, vagyis ez szellemi kiábrázolás; ahol Kard Isten Szava, és ezt fordítja ellenetek. A SAJÁT FORDÍTÁSAITOK HAZUDTOLNAK MEG BENNETEKET, vagyis a Szellem kardját Jehova Isten a hamis istenek imádói ellen fordítja. 

Érted már? 

MIÉRT NEM VOLT IGAZATOK, MIÉRT NINCS IGAZATOK és MIÉRT NEM LESZ SOHA IGAZATOK Jehova Tanúival szemben? A Szellemi csata kimenetele ma is hasonló módon fog végződni."


Ugyanő a 225. sz. alatt, 01. 13-án, 12:09-kor:

"Ahogyan Jerikhó falait Jehova Isten lerombolta, úgy rombolja le a ti érveiteket is. Mert a harc az Jehováé , amit az ő fejedelme Jézus Krisztus vezet.

Ezért nem győzhettek sohasem. Érveitek úgy elenyésznek, mint Jerikhó falai. Jehova Tanúi nak volt, van és lesz igaza, mert ők Jehova seregében vívják a szellemi harcot,Jézus Krisztus irányítása alatt."


A kérdező JT a 237. sz. alatt 01. 14-én 13:01-kor:

"Üzenem ennek a református személynek, hogy nem más témával kell elősunnyogni sok ideig való hallgatás után, hogy elterelje a figyelmet önnön tévelygéseiről, hanem meg kell alázkodni, és elismerni a tévelygést.

Azonkívül üzenem ezennel, hogy illetőnek nem keresztényi hozzáállása miatt a továbbiakban válaszolni nem kívánok, mert csak őszinte kérdezőkkel vagyok hajlandó szóba állni, nem pedig sunnyogókkal!"


A következő kérdezői komment a 252. sz. alatt, 01. 15-én 15:45-kor:

"1986-ban Assisiben a világ vallásainak képviselői milliónyi módon imádkoztak Istenhez (békéért), de egyikük sem imádkozott az Élő Istenhez, Jehovához.

Vajon Isten elfogadta a felajánlott áldozatotokat? NEM. MERT FOGYATKOZÁST TALÁLT BENNE. A hazugságaitokkal és hamis tanításaitokkal beszennyeztétek az áldozatot, amit felajánlottatok neki és a mai napig is ezt teszitek."


Aztán még egy a 261. sz. alatt, 01. 15-én, 23:37-kor:

"Nem válaszolok olyanoknak, akik Jehova tanúi ellen lejáratási propagandát folytatnak és ecélból weboldalt hoznak létre, ahol semmi más nem található, mint primitív pocskondiázás, hibakeresés, nyílt és erőszakos támadás, lejáratási és befeketítési célból.

Itt is van egy ilyen dilettáns mitugrász, aki pl. felhozta, hogy magát a Társulat Vezető testületnek hívja. Megválaszoltam az ostoba felvetését, de van még neki száz ugyanilyen kaliberű, ráadásul nem átall fenyegetni, hogy majd megmondja a véneknek, hogy ővele szóba állunk.

Világos a szándéka, hogy kárt okozzon ott ahol csak tud, de majd megkapja Istentől a jutalmát, mert Isten az, aki megigazít vagy elítél (Róma 8:33), nem az ilyen pökhendi alattomos alakok.

Azoknak sem válaszolok, akikről kitudódik, hogy megbuktak hamis érveléseikben, és továbbra is itt gubbasztanak és tovább lefetyelnek, szaporítják a szót feleslegesen, hogy eltereljék magukról a figyelmet és igyekszenek okosan érvelőknek feltűnni.

Egy kérdés megmutatja, hogy milyen indíték van mögötte, és ez el is dönti, hogy méltó-e a válaszra, vagy sem. Méltatlan emberek álkérdéseinek megválaszolására nem pocsékolom az időmet."


És még mindig lehet fokozni: egy harmadik válaszolónak a 273. sz. alatt, 01. 16-án 20:28-kor:

"Karizmatikus barátunk öklendezik minden karizmatikusok ellen felhozott kritika ellen, de miért kellene neki más útra térnie, különösen ha Isten a tévelygés erejét bocsátotta rá és a hasonszőrű társaikra?!"


Pergamon a 304. sz. alatt, 01. 18-án, 08:27-kor nekem:

< Ezeket a kérdéseket nem Jézus Urunk tette fel, hanem a démoni szellemmel rendelkező farizeusok. Berta Wooster TE pontosan ugynezt a szellemet mutatod fel, mert a kérdéseidet azzal a céllal teszed fel, hogy tőrbe csald, megsemmisítsd a tanúk érveit és nem azért mert te keresnéd Jézus vezetését, vagy kíváncsi lennél az IGAZSÁGRA. Mert Jézus soha nem kérdezett így ahogyan a farizeusok és ahogyan TE kérdezel. (...)

Számodra is ezt üzeni Jézus a mi Urunk, ami feljegyezve van a Mt 23. fejezetében..”JAJ”... >


A kérdező a 341. sz. alatt egy saját nevét aláíró válaszolónak, 01. 19-én, 20:12-kor:

< “Nem tudom, hogy mi jár a fejedben, válaszolhatnál kicsit érthetőbben, konkrétan a kérdésekre válaszolva: “

Neked már nem, kakastojás! Mással szórakozzál! (...)

“Ha folyton változnak a tanítások nálatok, honnan veszitek, hogy most az igazságban hisztek? “

Ostoba vagy és kötözködő, a Biblia alapjait sem értetted meg, és idejössz oktatgatni másokat. Nem válaszolok többet, mivel méltatlan kérdéseidre nem vagy méltó, hogy válaszoljanak rá. >


És a majdnem "slusszpoén" tőle a 351. sz. alatt, 01.19-én, 21:37-kor:

< "Istenkáromlást látok, és antikrisztusi Istentagadást látok a tanításaitokban."

Nem tudhatod, hogy Isten mit lát, hiszen az ördög szemével nézel! Egyébként meg a laikus véleményedre egyetlen tanú sem kíváncsi, úgy hogy nyugodtan elmehetsz egyéb foglalatosságokhoz, ne lopd itt a napot körülöttünk! >


De még rátett egy lapáttal a 355. sz. alatt, 01. 20-án, 04:58-kor:

"... egyazon húron pendült itten a j. joker, a berta w., az áldás-békességes reformátussal, a karizmatikus hanyattesővel, meg a tamással, és a többi beszólóval, akik mint a piaci legyek jöttek és jönnek újra vissza, hogy kifejtsék szüntelen ellenséges indulatból táplálkozó szidalmaikat. Mivel ezek teljesen befolyásolták és rombolták a színvonalat, Istenhez nem méltó primitív vitatkozássá alacsonyítva a szent dolgokról való eszmecserét, ezennel azt a részemről befejezettnek tekintem. Nem élveztem a társaságotokat, hanem kifejezetten azt éreztem, hogy primitív szellemiségű emberekre fecsérlem az időmet, amikor olvastam az ostoba felvetéseiteket, amit képesek vagytok végtelen mennyiségben produkálni és prolongálni. Minden bizonnyal Isten is unja már ezt a Hozzá nem méltó vitát, és nemsokára véget vet neki."


Azért még néhány oldalon át folyt a vita, és utolsó gyöngyszemként a 476. sz. alól idézek egy újabb JT-t (Zihuatenejo nickkel), a 02. 06-án 22:06-kor írt válaszából:

"Én egyetlen konzekvenciát tudtam levonni ebből, hogy az ilyen Tamás-féléknek nincsen erkölcsi alapjuk a kritikára, mivel nem végzik a tanítványképző nemzetközi szolgálatot, annak nem aktív részesei. Az egész igyekezetük abban merül ki, hogy itten dobálják a sarat a másokra. A tétlenek, lusták, puhányok, langyosok dobálják a sarat és kritizálják azokat, akik végzik a szolgálatot, miközben ők meg egyáltalán nem végzik. Mondván, nagyon rosszul végzik, akik végzik, miközben meg ők egyáltalán nem végzik!

Zihuatenejo nem kíván társalogni az ilyen kéretlen kibicekkel, és meg tudom érteni a kérdezőt, hogy berekesztette velük a kommunikációt, MERT AZ NYILVÁNVALÓAN IDŐPOCSÉKOLÁS!!! Egyáltalán, felmerül a kérdés, hogy akik végzik a szolgálatot, miért állnak szóba olyanokkal, akik nem végzik, ettől függetlenül mégis kritikával illetik a végzőket?! Csak javasolni tudom Jehova tanúinak, hogy az idejüket ne pazarolják ezekre a mihaszna forrásból származó kritikákra (kritikusokra), hanem töltsék egyéb hasznos dolgokra, pl. tanítványképzésre, bibliaolvasásra, családi imádatra, stb. Előbb utóbb kiderül, hogy kik mögött milyen munka van, illetve szájhősködés, és akkor partnert kell váltani."


Hát, úgy gondolom, ehhez már nincs mit hozzátenni.


Üdv. :)

2012. okt. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
13%

Szomorúan olvasom ezeket, de meg nyugtat a gondolat, hogy a teremtő megfogja adni a megfelelő helyreigazítást ezeknek az embereknek.

Mivel nem lehet így beszélgetni másokkal...

2012. okt. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz,mint neked,kérdező.
2012. okt. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

00:51


Ezek az emberek megkapták már a megfelelő helyreigazítást. A kérdés az, hogy elfogadod-e ezeket avéleményeket és toleráns leszel másokkal, vagy pedig figyelmen kívül hagyva más véleményét tovább mondod a magad véleményét, ami egyébként nem is a kérdéshez kapcsolódik, mert nem a tanúkat kérdeztem, hanem a tanúkról.

2012. okt. 13. 14:56
 10/15 lsandor ***** válasza:

Én normálisnak tartom magamat és a stílusomat is :D

Az biztos, hogy sokfélék vagyunk, sokféle stílussal. Egyikünk sem tökéletes, ezért szerintem nem kell általánosítani

2012. okt. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!