Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek Jehova...

Mi a véleményetek Jehova tanúi stílusáról?

Figyelt kérdés
Szerintem vannak köztük normálisak, de a többség egyáltalán nem szimpatikus. Ti hogy vagytok ezzel?
2012. okt. 12. 15:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
57%

Felbukkant egy újonc JT, akiből csak úgy árad a krisztusi szeretet... Olvassátok végig a kérdést, nem hosszú:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

2012. okt. 20. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
57%

És ismét egy újonc, akit már egy másik kérdésnél is láttam. Úgy látszik, gyorsan fog gyarapodni a lista...


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


(A megfelelő oldalt másoltam, onnan javaslom végigolvasni; de akit érdekel a téma, akár az elejétől is kezdheti. :D )

2012. okt. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
57%

Megint én. :D


Ez szintén egy régebbi kérdés, a kiíróját állítólag letiltották, mivel bunkó stílusú privátokat írogatott a válaszolóknak:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Majd ha megint belefutok esetleg még valami érdekességbe, akkor jövök ismét. :D

2012. okt. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 lsandor ***** válasza:
28%

Igen Berta ez így szépen hangzik most. Persze veszed azokat az eseteket, amikor esetleg egy Jehova Tanúja, ha tényleg az volt, nem megfelelő hangnemben írt dolgokat. De azokra is tudsz mutatni példát, ahol egy tanú nagyon kedves volt?

Vagy miért nem figyeljük meg más vallású személyek válaszait, pl olyanokét akik ahhoz a valláshoz tartoznak mint te Berta? Az éremnek kettő oldala van

2012. okt. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
65%

Saca, hoztad a szokásos formádat...


1. "veszed azokat az eseteket, amikor esetleg egy Jehova Tanúja, ha tényleg az volt, nem megfelelő hangnemben írt dolgokat"


Az elsőként belinkelt kérdést már többször is emlegettem, csak elő kellett keresni; a többi pedig sorban jött, ahogy olvastam őket, másoltam is ide a linkeket. Nincs ebben semmi különös. Ha akarnék, és lenne rá időm, még vagy 10 kérdést össze tudnék szedni, ahol elég gázos (vagy egyenesen minősíthetetlen) stílusban válaszolt egy-egy JT.


Egyet mindenképp elő fogok keresni majd előbb-utóbb: amiben az egyik "tisztelt kollégád" ugyanúgy kétségbe vonta 5, azaz öt - magát JT-nek valló - felhasználó kilétét, mint te most másokét.

Jut eszembe, te is a listáján voltál...

És mivel előzőleg írtál választ ahhoz a kérdéshez, a megválaszoltjaid között hamarabb meg is találhatod, mint én az enyéim között, nekem egy kicsit több van ugyanis.

Mindenesetre nem tartom ezt normális dolognak, hogy ha valaki nem olyan, mint lennie kellene, vagy h.lyeségeket beszél, akkor már egyből megkérdőjelezitek azt, hogy valóban JT az illető. Nem kellett volna eltanulnod ezt szokást a másik JT-usertől...


2. "De azokra is tudsz mutatni példát, ahol egy tanú nagyon kedves volt?"


Mutass te, ha tudsz. :D


Szerintem egyébként "nagyon kedves" Tanút ritkán látni errefelé sajnos; de ha belefutok egy-egy ilyenbe, általában ki szoktam fejezni elismerésemet. Név szerint novisra, Gusevre, Katára és Imrére emlékszem, akikre többnyire jellemző a normális hangnem.


3. "Vagy miért nem figyeljük meg más vallású személyek válaszait, pl olyanokét akik ahhoz a valláshoz tartoznak mint te Berta? Az éremnek kettő oldala van."


Figyelgessed csak magadnak, ha jól esik; de ez a kérdés NEM másokról szól, hanem a JT-kről. Az "elterelő hadműveletednek" én nem dőlök be, ezt már tudhatnád.

És erre is csak azt tudom mondani, amit úgy általában a más vallások irányában mutatott hozzáállásotokról: attól ti nem lesztek jobbak, hogy valakik "rosszak", esetleg még nálatok is "rosszabbak". Hiába mutogatsz másra, hogy milyen koszos, ha te magad is koszos vagy...

2012. okt. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!