Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy buddhista élhet házasság...

Egy buddhista élhet házasság előtti szexuális életet?

Figyelt kérdés
Egyáltalán a házasság létezik a a buddhistáknál?

2012. okt. 12. 20:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
49%

Drága! A szexualitás a második legerősebb alapösztön. :) Ami ha tetszik ha nem, egészséges embernek lehetetlen vágy nélkül tenni. A pszichopaták képesek vágy nélkül szexelni.

A buddhizmus céljában (Nirvána) nincs vágy. Amíg olyan dolgokat teszel egész életedben amik ilyen erős vágyakkal járnak, mint a testiség, addig nem lehetsz teljes mértékben szabad.

2012. okt. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
8%

A buddhizmusban épp az az abnormális, amikor azt tanítja, mondj le a vágyaidról. Ez pedig teljes mértékben ellenkezik a Teremtés céljával.


Mivel a vágy a legfőbb hajtóereje az életnek.


Vágyni egy finom étel után vágyni hogy megalkothassam a megálmodott házat, vagy saját otthonomat egy új gépkocsi típust, megmásszuk a legmagasabb hegy csúcsot és nem utolsó sorban szeressünk és átélhessük a szerelmet.


Az élet de az ember is vágy nélkül, annak megszerzése nélkül már elsorvadt volna.


az a fontos csak hogy reálisak legyenek azok a vágyak akkor boldog lesz az ember.

2012. okt. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Neked annyi közöd lehet a buddhizmushoz mint a sátánistának a kereszténységhez. :D :D
2012. okt. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Te pedig kiroru nem ismered a buddhizmust.


A Nirvána nem azt jelenti, hogy lemond a vágyakról, hanem az a megsemmisülést jelenti, vagy is a reinkarnációról mond le inkább megsemmisül.


Miből is lett ez a téves megállapítása Buddhának? Abból hogy a Fényszektához csatlakozva és a durva aszketizmust gyakorolva elérte a kilépést. Valamikor az ember úgy képzelte, de sokan még ma is, hogy a felhők magasságában vagy azon túl lehet a megoldás az életen túlira és az onnan való leszületésre.


Vagy is a nirvána fogalom abból született hogy Ő is arra indult keresgélni valószínűleg-- viszont minél feljebb megy a lélek úgy lassul a sebessége mivel ott annál hidegebb van, ami egy idő után bizony a teljes lelassulását majd megsemmisülését okozza-- ezt érzékelhette Ő is és bizony, időben de vacogó lélekként visszatért a testébe.


Tehát nem a vágyakról mond le hanem a visszaszületésről.

A vágyakról való lemondás a buddhizmus egyik alaptanítása-- mert a boldogtalanság miattazt teszi felelőssé a vágyakat.


Holott vágyak nélkül nincs is értelme az életnek. A boldogtalanságot az irreális vágyak okozzák illetve a társadalmi igazságtalanságok.

2012. okt. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
49%

Igen, valóban az újbóli születés megszűntetése a cél, de azzal együtt a vágyak is mind elenyésznek. Szóval azt is mondhatom nyugodtan h a buddhizmus arra törekszik h a vágyak megszűnjenek. De azt is mondhatom h arra törekszik h ne legyen újbóli születés. Teljesen mindegy.

Amiket leírtál, azokkal semmiképp nem tudnék egyetérteni. Nagyon sokan elérték már a Nirvánát, amit maga Buddha is elért. Ha megnézed ezeket az embereket, akkor rájössz h ez az egész egyeltalán nem úgy van ahogy mondod. Nézd meg, egyikük sem beteg elméjű, hanem boldog, békés, egészséges emberek mind. Nekem van egy Tanítóm, akit egy nagyon kedves, boldog és békés embernek ismertem meg, és semmi rosszat nem tudnék róla mondani, oylat sem h valami hibbantsága lenne. Sőt, magam is tisztában vagyok vele h a Nirvána valóban létezik, és lépcsőfokok vezetnek hozzá, és valóban teljesen kihúnysz, de attól senki nem fog meghibbanni, és a testből való kilépés nélkül is megvalósítható. Ha minden úgy lenne ahogy írod, akkor a szexről sem lehetne lemondani, holott jómagam sem foglalkozok szexualitással már. Mivel a vágyak létrejöttek, ezért el is tudnak enyészni megfelelő gyakorlással.

A hókuszpókusz h testből való kilépés, és ezotéria pedig nem férnek bele ebbe a témakörbe. Mert azokkal nem is lehet elérni a valódi Nirvánát, maximum el lehet jutni egy bizonyos szintig. Ha a hibbantságot keresed a buddhizmusban, akkor azt megtalálhatod ugyan, de csak a tibeti és max. a Zen nevű irányzatban. Mert ez a kettő már ugyanis nem az eredeti buddhizmus, hanem hókuszpókusz, ami valóban nagyon veszélyes. De a Buddha nagyonis képben volt, mint ahogyan a Tanítóm is, és még sokan mások, akik elérték a valódi békét, és bebizonyították h mivel a vágyakat mi magunk hozzuk létre - ezért azokat meg is szűntethetjük. Különben ha nem így lenne én magam sem bírnám már ki szex nélkül. :) De ne terrorizáld már itt a buddhistákat azzal a szöveggel amiket a Buddháról írtál egy másik témába is, h meghibbant, légyszíves. Ne akarod őket ijesztgetni mert nem fog sikerülni. Mindenki aki TUD, az átlát ezen. Mert ha a Buddha hibbant lett volna, akkor nem ismernénk a buddhizmust. Ugyanis több millióan jártak Buddhához, tanulni Tőle. És ha a Buddha egy buggyant személy lett volna, akkor azt a környezete előbb utobb észrevette volna, és senki nem hitt volna egy elmebetegnek. Akik ugyanis téveszmések, azoknak a viselkedésük nem békés, és kiegyensúlyozott, hanem ingatag, és félelemmel teli. Ráadásul aligha tudnak éjjel aludni, és kiborulnak idegileg, ha meg jól leplezik, akkor meséket gyártanak és téveszmékről beszélnek, meg álomvilágokról. Lásd: Tibeti buddhizmus. Na a tibeti buddhizmusra, arra joggal lehet mondani h ott már bizony baj van a fejben. De a Buddha nem ilyen volt, hanem egy folyton békés és boldog ember, aki nem is beszélt semmiféle álomvilágról sem, szemben a népbutító Ole Lámával meg hasonlókkal.

2012. okt. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Kérdeznék tőled valamit kiroru; Mennyi idős vagy?


Tudod a nirvána az a megsemmisülés de azért nem mindegy hogy megszűnünk teljesen vagy élünk kiüresedve mint a barom, mert lemondunk a vágyainkról.


A tanítod semmi újat nem tanított neked-- hisz nyilván az ember ha kell lemondhat bármilyen vágyáról csak önfegyelem dolga.


Ami pedig Buddhát illeti ha kissé durván is fejeztem ki magam, de tény az hogy beteggé vált több mint valószínű skizofrénné. NE a tanítócskádat kérdezd hanem menj be egy nagy könyvtárba és ami könyv csak létezik kérd el az életéről. Valamikor én ezt tettem.


A megvilágosodás azt jelenti, hogy valaki elérte azt az állapotot hogy elhagyni volt képes a testét, s megtapasztalt olyan létezést, amelyet az ember a valóságként soha nem lenne képes. Ezt érte el Ő is de sajnos csak azért, mert a Fényszekta csoporthoz csatlakozott-- azok a lélekkel való machináció sikere miatt pedig éheztek


-- volt ilyen az elmúlt években nálunk is-- Az asszony meghalt a férje zárt osztályra került. Guatama ott követte el a hibát hogy valahol a felhők körül kereste az igazságot és ebből azt vonta le hogy meg is lehet semmisülni lélekként


-- mert ez az igaz, mivel én is megtapasztaltam csak én nem tébláboltam ott és keresgéltem, csak elhaladtam a felhők alatt hihetetlen gyorsan,és csak rövid távon, hogy láthassam onnan is a földünket. ezért tudom azt, hogy mit tapasztalhatott meg Guatama ha a nirvána mint megsemmisülés lehetősége és a leszületés megszakítása megfogalmazódhatott benne.


A Nirvána igaz, de a reinkarnáció csak kitaláció. Remény, amely csak arra jó hogy kibírják az emberek a jelen nyomorúságait és remény hogy egyszer ő is szerencsésebbként születhet erre a világra-- De sajnos csak illúzió és szép mese, mint a mennyország ahol minden szép és csodálatos lesz...Tulajdonképpen a legtöbb vallási szöveg NAGYON KEVÉS IGAZSÁGOT tartalmaz!!


Guatama a legmagasabb kaszthoz tartozó család tagja volt és megóvták őt mindentől attól kezdve, hogy hazaért-- ő nem tanított valószínűleg nagyon semmit, csak a szolgája, írt helyette és beszélt helyette.


Nem a Tibeti buddhistákról írtam azt, hogy normálisak hanem csak a Dalai lámáról aki nálunk is járt. Ő soha nem akart valószínűleg abnormális módon se meditálni, se pedig éhezéssel elérni a testelhagyást.


Remélem Te nem a krisnásokhoz járkálsz? Vagy a szoknyát hordó kopasz-fejű,törökülésbe ülő meditáló téveszmésekhez akik még szexuális életet se élnek, csak ha szaporodni akarnak... mert ők letudnak mondani a vágyaikról"??


Persze a Te életed, a te bőrödet viszed a vásárra, ha ilyen téveszmés szemellenzősöktől akarod megtanulni, hogy miképp kell szépen helyesen élni az életet, úgy hogy lemondasz a vágyaidról... hát...


Szóval Te tudod a lelked rajta!

2012. okt. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

kironi,


"Akik ugyanis téveszmések, azoknak a viselkedésük nem békés, és kiegyensúlyozott,...""


-- ebben nagyon tévedsz mert rengeteg a különböző vallásos között, a téveszmés, és szelídek, meggyőzőek, mint a kígyók, - lásd jehovás hittérítők... akik az utcákat tereket járják házakba csöngetnek be... és olyan kedvesek, hogy ragadnak rád...

2012. okt. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

No komment.....

Egyébként 21 leszek kérdésedre válaszolva.

Ahhoz h a buddhizmushoz jól viszonyulj, és ne ilyen ostoba módon, ami az értetlenséget tükrözi, ahhoz jó karma kell.

A tanítómról meg ne írj ilyenekt ugyanis veled ellentétben neki már nincsenek vágyai. Minden vágyát kiírtotta, ugyanis elérte a Nirvánát.

bűntudatom van amiért ennyire szapultam a Vadzsrajánát (tibeti buddhizmus). Abban az irányzatban is vannak nagyon bölcs mesterek (pl. Dalai Láma, vagy Nágardzsuna) és amúgy még a nyugaton úgymond menőnek tartott Ole Lámában is sok bölcsesség van. Szóval azért tisztelem őket, de mindig is úgy fogom gondolni, hogy ez az irányzat és a Mahajána (zen) sem az eredeti tanításokon alapul, hanem inkább a théraváda (hínajána) az, ami a valódi színtiszta buddhizmus, amit a Buddha tanított. Hiszen a Théraváda a Nirvána elérésére épül. a Vadzsrajána és Mahajána pedig a megvilágosodási szintekre inkább. A megvilágosodási szintek pedig jóval a Nirvána előtt vannak még, és ott még vannak vágyakozó gondolatok is amik még szennyeződések. A Nirvánában nincs vágyakozó gondolat sem már, ott már minden tiszta, az a szenvedés végleges és teljes megszűnése. Ezek után inkább gondolom azt h a Buddha a Nirvána elérését tartotta az út végének, mint a megvilágosodási szinteket. Hogy ezekről ki mit gondol az mindenkinek a saját dolga, én nem mondom azt h ez én állításom az igazság, és minden azzal eltérő hamis. Vannak akik úgy gondolják ahogy leírtam, és vannak akik úgy gondolják h mindhárom irányzatot a Buddha tanította.

Persze mint írtam, a másik két irányzatban is vannak nagyon bölcs tanítók, sőt előfordulnak (bár kevés) akik a Nirvánát is elérték. És vannak hasznos tanítások is azért szép számmal. A Vadzsrajána "buddha istenségek megjelenítős" meditációiról most azt kell mondjam, h nem mindenkiben okoznak kárt, tehát nem mindenki fog miatta pszichés zavarokat észlelni (pl éber állapotban hallucinál, hangokat hall), mert vannak gyakorlók akiknél ilyen nem fordul elő. A Vadzsrajánához erős idegzet kell. Akiben megvan a lehetőség egy kialakuló pszichés zavarra, úgy h nem tud róla, azzal előfordulhat a hallucinálás is a Vadzsrajána meditációitól. Ismerek egy Vadzsrajána gyakorlót, ő nagyon rendes ember.

A sok ócsárlás, a veszekedés és a másik irányzat bölcseinek a lenézése pedig negatív tudati minőségekhez és ezzel együtt rossz karmához vezet.

És drága előző válaszíró, a THÉRAVÁDA (AMIRŐL AZT GONDOLOM H AZ EREDETI IRÁNYZAT) NEM TARTALMAZ OLYAN MEDITÁCIÓKAT AMIKBEN BEKÉPZELNI KELL BIZONYOS DOLGOKAT. Ezért nem lesz senki sem téveszmés, legalábbis nem amiatt.

A NIRVÁNÁT PEDIG E L L E H E T É R N I ugyanis NAGYON SOKAN BEBIZONYÍTOTTÁK MÁR. ;) Ráadásul élve. :) Testelhagyás nélkül. ;)

2013. márc. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Csak egyet tudok mind erre válaszolni SAJNÁLLAK TÉGED, mert vagy beteg vagy, vagy beteggé tették a gondolkodásod. Kár, mert fiatal vagy és előtted az élet. Sajnos én előttem már csak bizonytalan idő van. Pedig én szívesen élnék akár 200-300 évig is szerelemmel, szeretetben sok-sok unokával.

[link]

[link]

Ezért is írtam le mind azt amit megtapasztaltam. Ha van kedved és időd nézz be a blogomba-- ajánlom sorba olvasgatni 1-2-3 fejezet stb

2013. márc. 8. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Ok. Ha így gondolod, hát akkor kellemes időtöltést a SZAMSZÁRÁBAN. Itt vár rád még ezernyi és milliónyi szenvedés. Örömöt követ a gyötrelem, gyötrelmet az öröm. Amikor meghalsz, úgy fogsz szenvedni a saját érzelmeidtől, ahogyan most jelenleg el sem tudod képzelni, fel sem tudod fogni. Sosem fog kielégíteni az érzéki világ. Szerencsére nekem már nem is annyira szamszára a szamszára.... béke van, nyugalom, és derű. A világ dolgai jóval ritkábban zavarnak meg már. De te ezt nem tudod elképzelni. A tudatod beszűkült az anyagi világba. Most jól érzed magad. De mi lesz, ha van újraszületés, és 200 év múlva egy 8 éves kislány leszel, akit elhurcol egy pedofil és tönkreteszi az egész életedet? A Buddha pontosan azért tartotta a legfontosabbnak azt h még itt és most, ebben az életben megszabadulj, mert nem tudod h mi van a halál után, és ha újraszületés van, akkor nagyon megszívod előbb-utóbb. De ha neked ez még mindig jobban tetszik, a te dolgod. Amíg te szenvedsz, mi sorra egyre közelebb kerülünk a szenvedésmentességhez, a folyamatos békéhez, az örömhöz, ahol már semmi nem zavar meg, akármi történik is.
2013. márc. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!