Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy buddhista élhet házasság...

Egy buddhista élhet házasság előtti szexuális életet?

Figyelt kérdés
Egyáltalán a házasság létezik a a buddhistáknál?

2012. okt. 12. 20:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Elképesztő kiroru a hiszékenységed!!


Amit írtál idézem;"De mi lesz, ha van újraszületés, és 200 év múlva egy 8 éves kislány leszel, akit elhurcol egy pedofil és tönkreteszi az egész életedet? A Buddha pontosan azért tartotta a legfontosabbnak azt h még itt és most, ebben az életben megszabadulj, mert nem tudod h mi van a halál után, és ha újraszületés van, akkor nagyon megszívod előbb-utóbb. "


Mond csak komolyan elhiszed az ókori marhaságokat? Tudod Te azt hogy mi tulajdonképpen a lélek? Tudod te azt hogy hova fog távozni a halál után és milyenné lesz, mivel fog azonosulni?


Az Isten áldjon meg térj már észhez hindu vagy, vagy magyar vagy-- a Duna vagy Tisza partjára ülsz horgászni, vagy a Gangesz partján tartod a karodat mint egy felőrölt jogi. újra születés baromság! az élet egyszeri megismételhetetlen! A keresztény dogma se kutya a meséivel,a mennyország a pokol az angyalok és egyéb marhaságaival, de a hindu zagyvaságoktól még a kutyám is nevető görcsöt kapna ha hallaná.


Nagyon komolyan ajánlom olvasgasd a blogomat, mert túlságosan telebeszélték a fejedet.

2013. márc. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Nem érdekel ez. :) No komment. :) Ez a nem értés. A tudatlanság. Én itt befejeztem, nem szeretnék vitatkozni. A vágyból keletkezik a szenvedés. És így az újraszületés. Folyamatosan vágysz valamire. Így az életre is. Ezért születsz újra. logikus. Mindennek oka van. Most irhatsz amit akarsz, nem vitatkozok tovább.:) Sziaaa :)


[link]

2013. márc. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Egyébként meg adok neked egy tanácsot. Nem tudom h hol terjesztettél/terjesztesz/akarsz majd terjeszteni a gyakorikérdéseken belül, vagy azon kívül valami más internetes oldalon ilyen dolgokat, amikről mostanában ide irogattál (és ha jól emlékszem másik témában is írtál erről). De nem jó ez, hidd el, csak felemészti a szívedet a harag és a gyűlölet. A soraidat ha alaposan visszaolvasod magad is láthatod rajta, h tele vannak a soraid haraggal, ócsárlással, mások feletti ítélkezésekkel. Hagyd békén azokat akik a buddhizmust választották, vagy valamilyen más keleti vallást, mivel mi sem szekálunk titeket akiknek materialista elképzeléseitek vannak, vagy Istenben hisztek. Mi sem térítgetünk titeket és nem ócsárlunk titeket és nem ítélkezünk felettetek. A szívedet felemészti a harag, a gyűlölet, az ítélkezés és az ócsárlás. Vedd ezt úgy h nem is én mondtam, ne azt nézd h ezt egy buddhista mondta. Hanem gondolkodj el ezen mélyen. Mindenki abban hisz amiben akar és olyan életet él amilyet akar. Nem tudhatod h mi az igazság. Mert nem élted még át a halált és nem tudod mi van utána. Mi, a théraváda irányzat buddhistái úgy vagyunk vele h abban sem hiszünk h újraszületés van és karma, és abban sem hiszünk h nincs újraszületés és karma. LEgyen a szívedben béke, szeretet, megértés másokkal szemben, és tisztelet, ne a harag és a büszkeség irányítson. :)
2013. márc. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 win válasza:

Mielőtt végképp összevesznétek és egymást tisztelete helyett leértékelitek, olvassatok bele Sabkar Lama: A Garuda Röpte címü művébe.

Ne higgy el semmit csak figyelj, tapasztalj, s megjelenik a számodra megfelelő felismerés.

Tiszteljétek egymás gondolatait, hisz az az igaz ami a számodra igaz.

Lehet és kell is megvitatni gondolatokat elveket , módszereket. annak lesz igaza aki hosszabb boldogabb hasznosabb életet él egészségben, tiszteletben, sok mosoly és öröm kíséretében. :)

2014. szept. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Szerintük a boldogságot nem a testiség okozza, így nem igazán élnek az igazi buddhisták, akik kopaszok, tógában vannak stb. Viszont a hétköznapi emberek élnek. Én legalábbis úgy tudom.
2020. máj. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!