Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, mit gondoltok erről?

Katolikusok, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Mialatt kezdtem egyre jobban felnőni, egyre jobban figyeltem a misén, hogy mit tanít a pap, minek mi lehet a mondanivalója...


Egyszer feltűnt, a következő:


Pap mondja:

- A szentmise végetért, járjatok békével!

Erre mindenki rávágta, hogy:

- Istennek legyen hála!


Szerintem tök aranyos:D Mit gondoltok erről?

Olyan mintha mindenki felsóhajtott volna, hogy vége van a mise:P

Remélem nem veszitek sértésnek, csak poén. Nem tudok aludni:D



2012. okt. 12. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Volt már olyan pap, akinél a végén én is ezzel a gondolattal, adtam hálát az Istennek. :)
2012. okt. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban én is mindig erre gondoltam a mise végén.
2012. okt. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ozmium42 ***** válasza:
Nekem nincs bajom a misével, de erről nekem is mindig ez jut az eszembe. :) Azt gyanítom, hogy a két mondat nem függ össze, illetve latinul egész másképp hathatott, mielőtt így lefordították. Csak egy tipp...
2012. okt. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez még nekem sosem jutott eszembe, de nagyon tetszik :D


Ááá, most már én is erre fogok gondolni.


What has been heard, cannot be unheard.

2012. okt. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amúgy általában a legtöbb misén ezt mondják a végén...

De ez egy magyar fordítási sajátosság, mert az eredeti latinban nincs "vége a misének", hanem azt mondja, hogy menjetek, elbocsájtás/küldetésetek van! Viszont a válasz ott is az, hogy Istennek legyen hála! Én nem érzek ebben semmi felsóhajtást, hálát adunk azokért az ajándékokért, amiket kaptunk.

2012. okt. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Engem szüleim cipeltek templomba minden vasárnap kiskoromban,úgyhogy én mindig erre gondoltam:)
2012. okt. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem erről azt mondta egy régi hitoktatóm, hogy ez azokból az időkből maradt fenn, amikor üldözték a keresztényeket. Akkor titokban miséztek és bármikor rájuk törhettek. Ezért alakult ki, hogy a pap a mise végén ezt mondja: "A Szentmise véget ért, menjetek békével!" És a hívek azért mondták: "Istennek legyen hála", mert azért adtak hálát, hogy a mise végéig senki nem zavarta meg őket, nem törtek rájuk, nem vitték el őket.
2012. okt. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Hazardteam ***** válasza:
68%
Hát azt nem mondhatja, hogy "oszoljanak emberek, nincs itt semmi látnivaló, műsor vége, tessék hazamenni":D
2012. okt. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ozmium42 ***** válasza:
Mintha mise történt volna :D
2012. okt. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is így gondolkoztam.


15F

2012. okt. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!