Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy észak adfrikában élő...

Ha egy észak adfrikában élő ember lennél és kételyeid merülnének fel a hiteddel kapcsolatban, kihez fordulnál segítségért? Indlkold meg!

Figyelt kérdés

2012. okt. 14. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyilván a helyi közösség vezetőéhez, ez meg attól függ, hogy milyen vallású lennék...
2012. okt. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
megtudnád indokolni? köszi a választ egyébként
2012. okt. 14. 20:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván függ a kétely intenzitásától (ha a hit alapjait kezdi ki, akkor az nyilván csökkenti a szememben a vallási elöljáróm lehetséges válaszainak hitelességét) és a hit fajtájától. Persze, 90% esély, hogy Észak-Afrikában muszlimnak születek, de ha egyiptomi vagyok, akkor 10% eséllyel lehetek kopt, és ha Nigéria még Északnak számít, akkor lehetek protestáns vagy akár animista is. Na mármost, egy erősebben kifejezett kétely egy keresztény közösségben az ejnye-bejnyétől a kiközösítésig, egy muszlim közösségben pedig a kiközösítéstől a megkövezésig terjedő szankciókat von maga után. Bár mindkettő kellemetlen, mégsem mindegy, melyik.


De tegyük fel, muszlim vagyok, és erős kételyeim vannak. Ha vannak nyugati barátaim, akkor hozzájuk fordulnék, mert tudom, hogy az európai gondolkodásmód olyan történelmen keresztül fejlődött ki, amely megtanította őket bánni az efféle kételyekkel (anélkül, hogy ettől a kételkedőnek komolyabb baja esne), meg egyáltalán, a lehetséges vélemények sokszínűségével. Ha nem lennének ilyenek, de volna internetem, akkor ott keresnék (ugyanezért); ha egyik sincs, akkor meg nagyokat kussolnék, hogy nehogy megkövezzenek. Még a saját családomnak sem mernék beszélni ilyesmiről, épp eleget hallottam becsületgyilkosságokról meg más effélékről.

2012. okt. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jézushoz, mivel mindenható valószínűleg tudna segíteni.
2012. okt. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
mindenkinek ment a zöld kéz :)
2012. okt. 15. 19:49
 6/6 nagylzs ***** válasza:
Bárhogy! Indoklás: az hogy kivel osztod meg a kételyed, az nagyon sok dologtól függ. Valószínűleg erősen befolyásolja hogy milyen családba születtél (pl. gazdag arisztokrata vagy), az is hogy milyen a személyiséged, hogy éppen akkor milyen ismerőseid, barátaid érhetők el akikben megbízol stb. (Mondjuk, ha a testvérem egy pap lenne akkor lehet hogy tőle kérdezném először.) A meghatározó tényezők között a legeslegvégén kullog az, hogy melyik földrészen élsz. Tehát, abból hogy Észak-Afrikában élsz, gyakorlatilag lehetetlen megmondani, mert nem attól függ. Lehet hogy statisztikailag ki lehetne mutatni valamiféle összefüggést, de attól még alapjában véve, az a jó válasz hogy nincs elég információ a válaszadáshoz.
2012. okt. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!