Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kezelhető, ha egy hívő...

Hogyan kezelhető, ha egy hívő ember nem hívő társat talál?

Figyelt kérdés
2012. okt. 6. 00:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%

Nos egy "hívő" nem tesz fel ilyen kérdést.

(1Korintusz 7:39) . . .hogy házasságot kössön, akivel akar, de csak az Úrban.

2012. okt. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Erre nincs egy bevált, tuti módszer.

Személyiségfüggő.

Én nem vagyok hívő, és kizártnak tartom hogy el tudnék viselni egy hívő társat. Egyszerűen nem működne a dolog.


De ez csak én vagyok, van aki simán együtt tud élni egy ekkora szemléletkülönbséggel.

Ismerek is ilyen párokat, a legtöbbjük úgy oldja meg, hogy ezekről a dolgokról inkább nem beszél.

Nálam itt már bukik a dolog, szerintem nem fér bele egy kapcsolatba, hogy tabuk legyenek, mégha az épp a nyugalom megtartása miatt is van.

2012. okt. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
34%
Mert meg van szentelve a hitetlen férj az ő feleségében, és meg van szentelve a hitetlen asszony az ő férjében, mert különben a ti gyermekeitek tisztátalanok volnának, most pedig szentek. (1. Kor 7 14.)
2012. okt. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Hazardteam ***** válasza:
64%
Ez már házasokra vonatkozik, akik akkor is házasok voltak, amikor egyikük megtért.
2012. okt. 6. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
Imádkozz azért,hogy megtérjen!:)
2012. okt. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Pietrosol ***** válasza:
58%

Szia!


Az hogy valaki hívő nem feltétlen jelenti azt,hogy tiszta,míg a nem hívő nem feltétlen jelenti azt,hogy beszennyezett!

2012. okt. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

Csatlakozom Hazardteam válaszához, az a vers a már házasokra vonatkozik.


A teremtő nem unalomból íratta le ezeket a dolgokat.


Ám részben az is igaz amit kedves Pietrosol is írt.

Meg kell győződni arról, hogy az illető személy akivel kapcsolatatot szeretnék, hogyan éli keresztényként az életét, névlegesen keresztény vagy az élete is bizonyítja hogy az.


Zsömle/lány

2012. okt. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Mulder614 ***** válasza:
36%

2 Korintusz 6:14


"Ne kerüljetek felemás igába nem hívőkkel. Mert mi közössége van az igazságosságnak és a törvénytelenségnek?"

2012. okt. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%

Hol van definiálva a Bibliában felemás iga=házasság?


Egyebeknek pedig én (PÁL) mondom, nem az Úr: Ha valamely atyafinak hitetlen felesége van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt. És a mely asszonynak hitetlen férje van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt. (1. Kor.7. 12.)


Nem ajánlott hitetlennel házasságot kötni, de nem is bűn.

2012. okt. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Sok türelemmel, alázattal és megértéssel mindkét fél részéről.
2012. okt. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!