Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy orvos kómája ideje alatt...

Egy orvos kómája ideje alatt saját bevallása szerint elhagyta a testét, és ott járt, ahova a halál után kerül a lélek, szerintetek igaz, amit látott, vagy csak hazudik, hallucinált?

Figyelt kérdés

[link]


Az agyi tevékenységét figyelték, egy héten keresztül nem volt neki, ám élményekkel nem kevéssel gazdagodott.


Az ő általa leírtak nem igazán összevethetőek a kereszténység által felállított tényekkel. Továbbá azt sem árt figyelmen kívül hagyni, hogy nem volt vallásos, ergo a szivárvány világ helyett a pokolba kellett volna kirándulgatnia, nem?


Nektek mi a véleményetek erről, és az ilyen történetekről?


2012. okt. 15. 08:41
1 2 3
 1/26 Antimod ***** válasza:
91%

Halálközeli élményt élt át, ez semmiben nem különbözik a többi halálközeli élménytől. Igen, biztos, hogy valós élmény volt.

A vallás szerint igen, de a fentiek alapján nagyon úgy fest, hogy a dogmák nem éppen a valóságon alapulnak. És még finoman fogalmaztam. A lélek minősége határozza meg azt, hogy a test halála után milyen környezetet vetít ki maga köré, és milyen lelkekkel kerül kapcsolatba, nem a vallásos hit.

2012. okt. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Tom Benko ***** válasza:
67%
Ha nincs agytevékenysége, akkor meg is halt. Inkább úgy írd, hogy műszeresen mérhető agytevékenysége az észlelési határ alatt volt (bár ez sem teljesen igaz). Hogy ilyenkor mi történik az agyban, azt a mai napig kutatják. Egy szinte biztos - kémiai magyarázata lesz.
2012. okt. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

"Majd változott a kép, még magasabb rezgésű tartományokban találtam magam - írja Alexander, aki szavak nélküli kérdéseket tett fel. "


Ez a kifejezés "rezgésű tartomány" ezoterikus marhaságnak tűnik. Gondolom csak próbálja leírni amit látott de jobban is megválogathatta volna a szavait.


"A felhők felett átlátszó, csillogó lények cikáztak az égen, hosszú csíkokat hagyva maguk mögött"


Angyalok.


"Az idegsebészt útja nagy részén egy aranybarna hajú, sötétkék szemű fiatal nő kísérte, aki egyszerű, de nagyon élénk színű - kék, lila, narancs színekben pompázó - ruhát viselt. "Olyan tekintettel nézett rám, hogy ha valaki így néz rád, akár csak öt másodpercig, átjár az az érzés, hogy élni érdemes, bármi is történt veled addig az életben. Nem romantikus tekintet volt, nem is baráti. A földi szereteten túli tekintet volt, ám annak minden elemét egyidejűleg magában hordozta" "


Ez pedig egy szent volt, talán egy korábban elhunyt üdvözült rokona a sebésznek. Azért gondolom hogy szent volt mert az angyalok nemtelenek és általában férfiként jelennek meg.


Egyébként szerintem amit látott az nyilvánvalóan igaz. Miért hazudna egy híres sebész aki nem hitt korábban semmiben és ezzel leginkább csak lejárathatja magát. (szakmailag)


Azért is gondolom hogy igaz amit leír mert teológiailag nem látok benne hibát és én is és ismerőseim is részesültünk már hasonló élményekben (bár nem ilyen erősben és látványosban).

2012. okt. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Na és mi támasztja még alá a meséjét? Mert fantáziám nekem is van, ha kell, tudok elég meggyőző is lenni, innentől kezdve bármit kitalálhatok és a környezetem beveszi. A valódi dolgokat a hamisaktól (hallucinációktól) éppen az különbözteti meg, hogy kellő felkészültséggel és esetleg egyéb feltételek esetén más is ki tudja tapasztalni. Amíg ez nem következik be, addig az állítás csak egy ember teóriája. Elhiszem akár azt is, hogy ő meg van győződve a saját igazáról, de akkor is csak ellenőrizetlen állítás.
2012. okt. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Antimod ***** válasza:
100%

"az állítás csak egy ember teóriája"


Százezrek meséltek már el nagyon hasonló történetet, ezt számos kutatás igazolja. Ha nem akarod, ne hidd el, úgyis átéled majd személyesen. De azt állítani mindenkiről, aki ilyet átél, hogy hazudik... nem csak kétségbeesett és gyenge érv, de meglehetősen faragatlan dolog is.

2012. okt. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
31%

Két igazság nem létezhet.

Vagy a Biblia és ezáltal Isten hazudik, vagy az ember.


egyébként már maguk az orvosok is megállapították, hogy az ember arról álmodik, amivel az elméjében foglalkozik, vagy ami napközben történt vele.

Mivel a teremtő nem tett lelket az emberbe, ezért nem létezik lélek halhatatlansága.

Figyelmesen el kell olvasni a 1Mózes 2:7 verset ott jól látható, hogy az életet lehelt az emberbe, azaz elindította a légzést és így lett az ember élő lélek, addig halott lélek volt.


A lélek halhatatlansága nem bibliai tanítás.

2012. okt. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
7%

A másik tény, hogy "mennyország" az létezik.

Hiszen ezért az országért tanította Jézus a követőit imádkozni.

Ez a kormányzat az égben van és mint király Jézus mint kinevezett égi király irányítja ezt a királyságot.

2012. okt. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Tom Benko ***** válasza:
@6: Azért nem csak ez a két lehetőség van ám! Ez egy hamis dilemma, légy szíves, gondold át még egyszer!
2012. okt. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

"Két igazság nem létezhet.

Vagy a Biblia és ezáltal Isten hazudik, vagy az ember. "


Igen, ha tényleg hisszük, hogy a Bibliát Isten ihlette. Nekem azonban néhány dolog nem tetszik a Bibliában leírt Istennel kapcsolatban.

2012. okt. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Andizsuzsi ***** válasza:
91%

"nagyon élénk színű - kék, lila, narancs színekben pompázó"


Én olyankor szoktam ilyet "látni", amikor leesik a vércukor szintem. Ezzel nem elbagatellizálni akarom a dolgokat, hanem csak arra gondolok, hogy bizonyos biológiai-kémiai változások okozhatnak érzékcsalódásokat. Persze nagyon sokan meséltek már halálközeli élményeket, de nagyon sokan vannak, akiknek nem volt ilyen. Szerintem messze vagyunk még a megoldástól.

2012. okt. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!