Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten valóban megbocsájt...

Isten valóban megbocsájt mindent? Elkövettem egy dolgot, és kicsit bánt a bűntudat, de mindenki azt mondja, hogy jól tettem, mert ezzel 4 ember életét mentettem meg.

Figyelt kérdés
A dolog röviden: nevelőapám terrorizálta a családomat,és mivel körözték őt a rendőrök,ezért iskola helyett a rendőrségre mentem és feladtam őt.Délután a rendőrség kommandósokkal jött ki a házba és elvitték őt. Kicsit bánt a bűntudat,hogy egy embert rács mögé tettem.Szeretnék megbocsájtást nyerni,és ha lehet megtérni. Isten megbocsássa nekem ezt a dolgot? 15/L
2012. okt. 18. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Még vállba is vereget:)
2012. okt. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 nagylzs ***** válasza:
100%

Isten végtelen szeretet, és végelenül megbocsátó. Amit tettél, az pedig nem látszódik bűnnek. Bár nem ismerünk minden részletet. A szabadság nem azt jelenti, hogy egy egyéni önkényesség mások kárára. Hanem azt, hogy egy mindenki számára egyenlő jog. A szabadságot meg kell védeni. Így ha azt látod hogy egy ember, például a nevelőapád mások jogait a sárba tiporja, akkor kötelességed őt megakadályozni ebben. Ez nem bűn, hanem mások egyenlő jogának megvédése. Azaz erény!


A nevelőapádat nincs joga büntetni senkinek - csak arra van joga a társadalomnak, hogy megakadályozza őt a másokkal szembeni kegyetlenségében.


Ne legyen lelkiismered furadlásod! Amit tettél, azt mások javára (!) tetted, és nem valaki ellen.

2012. okt. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 intrepid ***** válasza:
100%
Valamikor taxis voltam. Az utasom agresszíven kezdett viselkedni, (éjszaka), szerencsémre pont láttam az út szélén egy rendőrautót, megálltam mellette. Igazoltatták az illetőt, kiderült, hogy kőrözés alatt áll. Onnantól ők, a pintérhuszárok folytatták a fuvart neki. Most legyen lelkifurdalásom?
2012. okt. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

a suksükölésről le kéne szokni.

azt kell megvizsgálnod, hogy a szenvedés, amit a nevelőapád okozott nektek az nagyobb rossz-e, mint a spicliskedés, amit elkövettél. meg lehetett volna akadályozni ezt kevésbé drasztikus módon? ha valóban komoly félelemben éltetek miatta, én úgy gondolom jó döntést hoztál.

2012. okt. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi lenne a rossz ebben és miért neked kéne hogy legyen lelkiismeret furdalásod..
2012. okt. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat!:) És igen eléggé nagy félelmet okozott bennünk,és látom,hogy jól döntöttem mert a családom boldog,és végre anyut is látom nevetni!:)
2012. okt. 18. 11:29
 7/16 Hazardteam ***** válasza:
100%

Mivel terrorizálta a családodat? Csak a tisztánlátás miatt kérdem. Mert amúgy én nem hogy bűnt nem látok ebben, de inkább helyes cselekedetet. Egyébként meg azt ajánlom, tartsd szem előtt Asimov egyik hősének, Salvor Hardinnak mondását:


“Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben!”

2012. okt. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 webnyelv ***** válasza:
100%

A cselekedeteidet mindig az alapján ítéld meg, hogy a Bibliával összhangban vannak-e.

Az ember felett ott van az állam, ott van a rendőrség, mint hatóságok. A Biblia szerint nekik is engedelmeseknek kell lennünk, persze addig, amíg ezzel nem hágunk át egyéb bibliai törvényeket. (Tehát pl. az adócsalás bűnnek számít, de ha pl. olyan törvényt hoznának, ami akadályozza a szabad vallásgyakorlatot, akkor ez utóbbit nem lennénk kötelesek betartani a Biblia alapján, sőt.)


"Adjátok meg azért ami a császáré, a császárnak, és ami az Istené, az Istennek." (Lukács evangéliuma 20.25.)

"Minden lélek engedelmeskedjék a felső hatalmasságoknak; mert nincsen hatalmasság, hanem csak Istentől: és amely hatalmasságok vannak, az Istentől rendeltettek." (Római levél 13.1.)


A császár és a felső hatalmasságok jelenthetik az államot és a rendőrséget is. Mivel nevelőapádat nem ártatlanul kőrözte a rendőrség, teljesen jól cselekedtél.


Az egyetlen esetleges kivetnivaló az lehet, hogy iskola helyett mentél a rendőrségre. De ha másként nem tudtad volna megoldani, akkor ez is elfogadható lehet.


A lelkiismereted hamisan vádol téged most. A lelkiismeretet is a Biblia szerint kell kezelnünk.


Egyébként jobban kéne ismernem az egész szituációt ahhoz, hogy teljesen korrekt véleményt tudjak mondani, jobban kéne ismernem téged, a családodat, nevelőapádat, a nevelőapáddal való viszonyotokat, stb., de így olvasva, amit írtál, azt gondolom elsőre, amit leírtam.

2012. okt. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Csatlakozni szeretnék az előbbi hozzászólókhoz. Véleményem szerint is helyesen cselekedtél. Az igazságszolgáltatás intézményét maga Isten alapította a vízözön után.


Hogy mi minden a rossz, azt a saját bőrödön tapasztalhattad, minden, ami az életet és a boldogságot veszélyezteti, rombolja. Gyakorta emlegetünk egy erkölcsi fogalmat is a mindennapi életben: a bűnt. A Biblia megállapítása mindenekelőtt ez: a bűn a gyökere minden rossznak. A Bibliában található meghatározása így hangzik: „A bűn pedig a törvényszegés” (1János 3,4) 1 Miféle törvényről van itt szó, aminek a megszegése a bűn? Egyértelmű, hogy a Bibliában bemutatott nagy, erkölcsi alaptörvény ez, amely az egész világmindenségben érvényes. Ennek a lényegét pedig így összegezi az Írás: „A törvény betöltése a szeretet.” (Róma 13,10) A sokféle értelmezés, visszaélés, hamis szeretet hátterén azonban szükségszerű egy további kérdés: Mi a szeretet? A legrövidebb bibliai meghatározás így hangzik erről: „Senki ne keresse azt, ami az övé, hanem ki-ki azt, ami a másé.” (1Korinthus 10,24) Összegezhetjük tehát a végeredményt: A szeretet a következetes másik-középpontúság, avagy a másokért élés gondolkodásmódja és életformája. Az „én és te” sorrend megváltozik „te és én”-re. A Biblia szerint ez az igazság. Az az igaz ember, akinek az életében ez az alapelv válik győzedelmessé, mindent meghatározóvá. Így viszont eljutottunk az előbbiekben idézett rövid, tömör bibliai bűnmeghatározás pontos értelmezéséhez is: „A bűn az a kifejlett alapelv, amely ellenkezik a szeretet nagy törvényével.” (Ellen G. White: Korszakok nyomában) A bűn fogalmát így ragadhatjuk meg tehát egészen gyakorlatias módon: A bűn az önzés, az önmagunkért élés gondolkodásmódja és életformája.


Te azonban önzetlenül cselekedtél mások javára. Isten áldja meg életedet.


Üdv. Péter

2012. okt. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Hazardteam ***** válasza:
100%

Én egyszer széthazudtam az agyam és ennek következménye képpen egy addig gyógyíthatatlannak hitt meddő nő meggyógyult és már kisbabája is van. Ugyan akkor még nem voltam keresztény, de se akkor, se azóta nem bánom. 1x Dávid is a nyálát csorgatva őrültnek tettette magát és kopogtatott a filiszteusok ajtóin. Ő magát és az embereit védte, te magadat és a családodat. Ennyi. Egyébként meg:


"És erről ismerjük meg, hogy mi az igazságból vagyunk, és így tesszük bátorságosakká ő előtte a mi szíveinket. Hogy ha vádol minket a szív, mivelhogy nagyobb Isten a mi szívünknél, és mindent tud, szeretteim, ha szívünk nem vádol minket, bizodalmunk van az Istenhez"


Óvakodj a hamis bűntudattól és szégyentől. Meg az ilyen terrorizálós csávóktól. Eleinte minden szavuk, mint a méz (a beetetési időszakban) utána lelki terror és verés. Csak azért mondom, mert a lányok sokszor hajlamosak megismételni az anyjuk hibáit, még ha az könyörögve kéri is, hogy ne tegyék..

2012. okt. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!