Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten valóban megbocsájt...

Isten valóban megbocsájt mindent? Elkövettem egy dolgot, és kicsit bánt a bűntudat, de mindenki azt mondja, hogy jól tettem, mert ezzel 4 ember életét mentettem meg.

Figyelt kérdés
A dolog röviden: nevelőapám terrorizálta a családomat,és mivel körözték őt a rendőrök,ezért iskola helyett a rendőrségre mentem és feladtam őt.Délután a rendőrség kommandósokkal jött ki a házba és elvitték őt. Kicsit bánt a bűntudat,hogy egy embert rács mögé tettem.Szeretnék megbocsájtást nyerni,és ha lehet megtérni. Isten megbocsássa nekem ezt a dolgot? 15/L
2012. okt. 18. 10:53
1 2
 11/16 nagylzs ***** válasza:

> Csak azért mondom, mert a lányok sokszor hajlamosak megismételni az anyjuk hibáit, még ha az könyörögve kéri is, hogy ne tegyék..


+1


Ez nagyon fontos! :-)

2012. okt. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy jó cselekedet, hiszen megmentetted a családodat. Bizonyára az Úr szemében is az. A nevelőapád azt kapta, amit megérdemelt, nem szükséges, hogy bűntudatod legyen emiatt.

Ha mégis bűntudatod van, imában beszéld meg a dolgot az Úrral, így magaddal is könnyebben el fogod tudni rendezni.

2012. okt. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"A dolog röviden: nevelőapám terrorizálta a családomat,és mivel körözték őt a rendőrök,ezért iskola helyett a rendőrségre mentem és feladtam őt."


Szerintem egy család, főleg a gyerekek terrorizálása (gondolom ez verbális és lelki erőszakot jelent, talán fizikait is) nagyon súlyos bűn. Ebből következik hogy ettől megmenteni 4 embert nagyon nagy jótett.


Azzal kapcsolatban hogy a nevelőapád elleni tett bűn-e nem vagyok biztos a dolgomban (főleg hogy nem tudom hogy miért körözték). Arra tippelnék hogy ez nem bűn főleg hogy nem rosszindulatból cselektél és valószínűleg nem ok nélkül keresték a rendőrök.


Ha mégis lelkiismeret furdalást érzel akkor azt ellensúlyozhatod azzal hogy imádkozol a nevelőapádért. Ez segít majd abban is hogy megbocsásd neki amit a család ellen tett.


"Kicsit bánt a bűntudat,hogy egy embert rács mögé tettem."


Ha úgy nézzük nem tetted rács mögé hanem saját magát tette rács mögé amikor elkövette az a súlyos bűncselekményt ami miatt körözték (feltéve hogy nem volt ártatlan, mert azért a bíróság is tévedhet néha).


2Szeretnék megbocsájtást nyerni,és ha lehet megtérni. Isten megbocsássa nekem ezt a dolgot? 15/L"


Meg vagy keresztelve? Ha mindenképpen bűnnek érzed ezt akkor meggyónhatod és akkor már biztos lehetsz benne hogy meg van bocsájtva a dolog.


Egyébként Isten mindent hajlandó megbocsátani, még a legsúlyosabb bűnöket is. Ha őszintén bocsánatot kérsz Tőle akkor biztos lehetsz benne hogy már meg is kaptad azt.

2012. okt. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha esetleg kiszabadul ,és zaklat benneteket távol tartást lehet kérni.És ezt az embert nem szabad többé beengedni.Imádkozz a lelkéért....


(K.Gy)

2012. okt. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha megbánod bünöd es megbocsátasz magadnak akkor az Isten is megbocsát.
2018. jan. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 világvége1 ***** válasza:
Ezzel az a gond, hogy a rendőröknél és a börtönőröknél is fegyver van.
2020. jún. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!