Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudat módosult állapot lehet-e...

Tudat módosult állapot lehet-e elfogadható Istennel való kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy amikor megiszom néhány sört, vagy egy-két pohár bort, sokkal felszabadultabb vagyok, és sokkal közelebb érzem magam hozzá amiatt, hogy könnyebben énekelem a nevét, táncolva, forogva, boldogan, holott tudom, hogy a legtöbb vallásban az alkoholizálás nem megengedett.
2012. okt. 22. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, a Biblia szerint az alkohollal az ördög költözik beléd, szóval a Biblia szerint nem.

Szerintem azért nem, mert nem hiszek benne.

2012. okt. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az alkohol fogyasztása sosem volt biblia ellenes.

A mértéktelenség, ami a tudat módosulást kiváltja az a bűn.

De nem csak az alkohol módosítja a tudatot,és azok már elfogadhatatlanok.

2012. okt. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

úgy általában a történelem során sokszor összekapcsolódott a isten és a módosult tudat állapot. pl sámánok is ezt csinálták vagy szerekkel vagy csak zenével és tánccal (de hogy a forgó táncodra reagálja: vannak az úgynevezett kerengő dervisek akik szintén forgó tánccal érik el a módosult tudat állapotot). pszichedelikus szerekkel kapcsolatban is sokaknak számoltak be ilyen jellegű mélyen vallásos élményekről. de pl asszem a keresztény misztikusoknál játszik valami tudat módosulás. maga a meditáció is egy módosult tudat állapot, ami keleten szintén összekapcsolódhat valamiféle vallásossággal.


szóval nem előzmény nélküli, bár ez a két sörrel ének és forgó tánc talán nem volt. alapíts egy kis vallásos közösséget, ahol megalkotjátok saját rítusaitokat :)


ettől függetlenül persze egy adott vallás dolga mit tilt.


itt a devisek:

https://www.youtube.com/watch?v=W_Km4j36khA

2012. okt. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A mérsékelt alkoholfogyasztás megengedett, a lerészegedés már nem annyira.
2012. okt. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Istennel mindenféle állapotban kapcsolatba kerülhetsz, de hasznodra akkor válik, ha megérted a válaszait, sugalmazásait is.

Az ima nem egyszerűen monológ vagy éneklés az Úrnak, hanem kommunikáció vele. Nem csak te beszélsz, hanem Ő is szól hozzád. Hallgasd meg!

Ehhez legjobb a tiszta fej, lehetőleg böjt és elmélyülés.

2012. okt. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!