Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor templomba megyünk,...

Mikor templomba megyünk, miért kell pénzt adnunk a mise közben?

Figyelt kérdés
Ritkán járok templomba (akkor is elvisznek inkább) úgy hogy nem értem hogy miért kell pénzt adnom, pláne hogy van aki egy ezrest is odaad. Vagy ez a szabály?
2012. okt. 23. 17:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%
a papnak, mert őt az állam tartja el.
2012. okt. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell.Ha nem akarsz, nem adsz.Ha adsz, az lehet akár 20 forint is.Nincs szabály.
2012. okt. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%

Az egyháznak a jóistennek. Hittel mindenkit meg lehet hülyíteni.

Az egyház a legnagyobb üzlet, majd egyszer megtanulod...

2012. okt. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Azért ez így ebben a formában nem igaz. [link]


Viszont ha anyagias a közösség, akkor kinézik aki nem ad, lehet emiatt adnak kényszeresen, akár egymásra licitálva is.

2012. okt. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%

A perselypénzt a templom költségeire használják fel. De vannak ott is ún. "akciók", ilyenkor a pap a bejelentések során elmondja, hogy az aznapi perselypénzt mire fogják felajánlani vagy fordítani.

Nem kötelező adni, de szokás. Csak gondolj arra, ha oda bemennek az emberek, már takarítani kell, mert a cipőjükön port stb. visznek be. Az is pénzbe kerül. Ilyen egyszerű.

2012. okt. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

Templom fenntartására és jótékonykodásra.


De én is ezret, kétezret szoktam bedobni. Szánalmas az ilyen tízforintos érme. Akkor már inkább semmit. Tíz forintból mégis kit segítesz ki?


Az Egyházat szapuló embereknek meg: az oké, hogy ateisták vagytok, de az Egyházat ne szidjátok már nyilvánosan, ha kérhetném. A hivők számára ( számomra is ) ez sértő. Én tiszteletben tartom, hogy ti nem hisztek az Úrban, de ti is tartsátok tiszteletben, hogy én meg igen.

2012. okt. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Lady in love-val egyetértek!

Kedves ateisták, én se szidom a te hiteteket, nem kényszerítlek titeket a templomba, szóval légyszives ne szóljatok bele olyanba, amihez nem értetek, pláne ne terjesszétek a gyűlöletet ilyen nyíltan, mert ez nekünk sértő. Előre is köszönöm!


A perselypénz a templom fenntartására szolgál, mert ugye ott is van villany, víz, gáz, és ezeket fizetni kell. Ezen kívül ha valamit ki kell javítani, felújítani, akkor arra is megy belőle. Ha valaki 10 forintost dob be, akkor annyit dob be, nincs semmi megszabva, sőt nem is kötelező adni. Én is dobtam már be 20-ast, mert nem volt nálam több pénz, mert elfelejtette, sőt olyan is volt, hogy az egész pénztárcámat otthon hagytam.. Megesik, senki nem néz ki.

Ezen kívül van még az ú.n. "egyházi adó", ami szintén nem kötelező, de szokta fizetni, aki jár templomba. Évente szedik, templomonként változó az összeg, (nálunk keresőnként 2000,-) de szavaidból úgy vettem ki, hogy te még fiatal lehetsz, így nem is kell fizetned.

2012. okt. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
én az egyes válaszoló vagyok, és én azt hittem, hogy arra kell, hogy a pap tudjon magának venni kaját, mert az a pénz, amit az állam ad neki nem elég. de akkor bocsi:)
2012. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

Én egy kicsit másképp látom ezt. Az egyházakat alapvetően a híveiknek, tagjaiknak kell/kellene eltartania, ahogyan minden más egyesületet, klubot, társaságot is.


Én helytelennek tartom, hogy az állam, az adófizetők pénzeiből egyházakat támogat.


Nálunk mormonoknál ilyesmi nem fordulhatna elő, mert tagjainkon kívül senkitől semmilyen anyagi támogatást nem fogadunk el, sehol a világon. Sem az államtól, sem vállalatoktól, sem pártoktól, sem nem egyháztag magánszemélyektől. Mi 1%-ot sem fogadtunk el soha, pedig államilag elismert egyház voltunk/vagyunk.

Igaz fizetett papságunk sincs, mert az a pap akit megfizetnek a szolgálatáért az tudja hiteles tanuként képviselni az Urat, hiszen anyagi érdekeltsége nyilvánvaló.


Az államot jobban el kellene választani az egyháztól, hogy ne legyen semmiféle pénzügyi, finanszírozási összefonódás. Ahogyan az egyházaknak nem illene beleszólniuk a politikai életbe, úgy a politikai élet se szóljon bele az egyházi ügyekbe.

2012. okt. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%
Régebb a hívek tartották el az egyházat, innen maradt fenn ez a szokás. Most egy kicsit megfordult a helyzet, szerintem olyan értelemben is, hogy amíg protokollra milliókat költenek addig a hívek nagy része éhezik és semmi segítséget nem kap az egyházától aki ül a dollármillióin és....jobb ha nem folytatom tovább. Tisztelet a kivétel.
2012. okt. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!