Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet úgy templomba járni, ha...

Lehet úgy templomba járni, ha nem vagyok megkeresztelve, és soha életembe nem voltam misén?

Figyelt kérdés
Ott mindent meglehet tanulni a mise alatt, hogy mit kell csinálni?

2012. júl. 27. 09:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. A mise alatt,ha figyeled a többieket,akkor tudod,mit kell csinálni.
2012. júl. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Elmehetsz nyugodtan, nem kéri senki, hogy mutass be keresztlevelet :)

Leülsz hátul, figyelsz, nézed, hogy mikor mit kell csinálni, aztán egy idő után már tudni fogod. Persze vannak dolgok, amikben addig nem vehetsz részt, amíg nem vagy megkeresztelve, de szerintem fontos, hogy előtte megnézd, miről is szól ez az egész, úgy tudsz jól dönteni, hogy tényleg meg akarsz-e majd keresztelkedni.

2012. júl. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
És ha megakarok keresztelkedni, akkor egy pap megtanít mindenre? Vagy van valami tanfolyam?
2012. júl. 27. 09:56
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet.
2012. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
Mielőt a paphoz fordulsz, nem árt, ha a vallás történettel, és a Bibliával ,- legalábbis vázlatosan tisztában vagy.
2012. júl. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy hova valós vagy, de ha Pesten élsz, akkor nagyobb sikerrel fogsz járni.

Bemész mise után a sekrestyébe (ahova a pap is bevonul), vagy megnézed a plébánia ügyfélfogadási idejét, és akkor mész oda.

A lényeg, hogy beszélsz a pappal, vagy egy plébániai irodistával arról, hogy szeretnél megkeresztelkedni. Ha szerencséd van, akkor van a plébánián katekumenátus felnőtteknek, vagyis egy olyan csoport, ahol a felnőtteket tanítják meg a keresztény élet alapjaira. Ha nincs szerencséd, akkor a pap, vagy a hittantanár megtanít, de ezek sajnos elég felületes tudást szoktak adni.

Ezért ha Pesten élsz, tudom neked ajánlani a Budapest Külső-Ferencvárosi Szent Kereszt Plébániát, ahol Kerényi Lajos atya a főnök. Ő aztán mindenre megtanít. :)

2012. júl. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Nem tudom, hogy hova valós vagy, de ha Pesten élsz, akkor nagyobb sikerrel fogsz járni."


??? Bármelyik vidéki (akár falusi) plébánián örömmel fogják fogadni.

2012. júl. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Hazardteam ***** válasza:
28%
Jah és lehet hogy ott kevesebb is a homi. egyébként tök egyszerű megtanulni. Amikor csinálják, utánozod őket: ül, fekszik, térdel, áll, ül, mondja, megint ül, megint mondja, áll, térdel, és a te lelkeddel. Nem olyan bonyolult. 50-60 éve még szívtál volna, mert latinul nyomták le, de ül-fekszik-áll ment volna szerintem akkor is. Istennel nem fogsz találkozni ott, ha ez is érdekel.
2012. júl. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Természetesen elmehetsz. Ahogy írták már, ülj le hátul és figyeld a többieket mikor mit csinálnak, illetve legyél tisztába a dolgokkal. Olvasd a Bibliát! Ha meg szeretnél keresztelkedni, előtte járnod kell hittanra, ha jól tudom bérmálkoznod is kell. A katolikusoknál hosszabb az út a keresztségig, mint a protestáns egyházaknál - pl. a reformátusoknál szólsz a lelkésznek, hogy szeretnél megkeresztelkedni, felveszi az adataidat, majd a következő Istentiszteleten már meg is keresztel. Ha kérdésed van, kérdezd nyugodtan a papot, hogy még új vagy a gyülekezetben, biztos nem fog negatívan reagálni.


Áldás, békesség!

Mihály

2012. júl. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"??? Bármelyik vidéki (akár falusi) plébánián örömmel fogják fogadni."


Nem értem, miért kell mindig kiforgatni a másik ember szavait. :( Itt, ezen az oldalon mással nem is találkozom, csak szavak kiforgatásával.


Kedves válaszoló: arra értettem, hogy jobb, mert ott általában egész kurzusokat szerveznek a megkeresztelkedni vágyó embereknek. Míg vidéken nem készítik elő olyan alaposan. Tudom, tapasztalatból beszélek. Vidéki vagyok, de Pesten tanultam teológiát, és így oda jártam misére is, mivel kollégista voltam. Tehát látom a különbséget. (persze ez nem törvényszerű)

2012. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!