Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Innen tényleg kikövetkeztethet...

Innen tényleg kikövetkeztethető Isten létezése?

Figyelt kérdés

Ugye Isten első kiválasztott népe a zsidó nép volt, de mivel a szövetséget megszegték (ha jól tudom), Isten szenvedésre ítélte őket.


És tényleg onnan kikövetkeztethető Isten létezése, hogy a mai napig az emberek többségének ha nem is nagy, de kisebb ellenérzése van a zsidókkal szemben? Hogy sokan utálják őket annak ellenére, hogy a többségük nem tehet semmiről? (Most Izrael meg a közel-keleti arab államok közti folytonos háborúskodást nem kavarom ide, most csak a népről van szó)


Tényleg innen vehető észre Isten létezése, hogy a mai napig érvényes az, hogy a zsidókat szenvedésre ítélte?



Vagy ez egyszerűen nem igaz?


2012. okt. 25. 23:14
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Mert én el nem tudom képzelni, hogy a történelem során (Izrael megalakulását és háborúkat szintén nem veszem ide) olyat tettek volna, amivel az egész világ ellenérzést érezne velük szemben. Mármint konkrétan az egész néppel szemben.
2012. okt. 25. 23:16
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

A zsidó elit napjainkban is nagyon csúnyán visszaél politikai, gazdasági hatalmukkal, kezükben a média, és beavatkoznak más országok belügyeibe. Kisebbségben vannak, de manipulációk révén mégis ők irányítanak, rákényszerítik az elképzeléseiket a többségi társadalmakra.

Nézz körbe az országban, hányan ítélik el pl. a cigánybűnözőket. Mégis büntetlenül flangálnak hummerekkel rohangálnak, idős embereket terrorizálnak és gyilkolnak meg brutálisan, mindezt büntetlenül. Mindenki elítéli ezt a legegyszerűbb emberektől kezdve még a politikusok is (kivéve a zsidó származású balliberális politikusokat).

Mégsem lehet tenni semmit a cigánybűnözés ellen, a bevándorlás ellen, a visszaélések ellen.

Ezért utálják az emberek általánosságban a zsidókat, mert az egyszerű ember bizony nem tesz különbséget. Neki nem számít, hogy egy boltosról, kisvállalkozóról van szó, vagy a világot mozgató zsidó pénzemberről, politikusról, médiaszemélyiségről, akik igenis felelősek a cigánybűnözésért is többek közt. Neki csak zsidó és zsidó, és utálja mindet.

A zsidó elit bűnei, visszaélései így szállnak az egész zsidóság fejére napjainkban is, hasonlóképpen a régi időkhöz. Régen is utálták őket, most sokkal jobban, mert most sokkal körmönfontabb az egész rendszer, amivel elveszik a nemzetek szabadságát és gyarmati sorba taszítják őket.


Egy biztos, elenyésző azok száma, akik pusztáncsak vallási okokból utálják őket. Istennek ehhez semmi köze.

2012. okt. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A cigányokat is sokan utálják, pedig ők nem szegtek meg semmilyen szövetséget.
2012. okt. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Igazad lehet, de visszakérdezek! A legtöbb ember a halála előtti napon biztosan fogyasztott vizet. Ebből következtethető, hogy a víz halálos?
2012. okt. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

" Ugye Isten első kiválasztott népe a zsidó nép volt, de mivel a szövetséget megszegték (ha jól tudom), Isten szenvedésre ítélte őket. "


Én ilyen részre nem emlékszem a Bibliából...

Ez már a későbbi egyház tanításaiban volt már csak benne. PL. "Aranyszájú Szent Jánosnak volt egyik kedvenc szólama az egyéb zsidózások mellett...



"És tényleg onnan kikövetkeztethető Isten létezése, hogy a mai napig az emberek többségének ha nem is nagy, de kisebb ellenérzése van a zsidókkal szemben? "


Mármint Európában, és manapság azon belül se mindenhol jellemzően - a muzulmánokkal való helyzetet én sem veszem ide, mert az az elmúlt évszázadot leszámítva teljesen rendben volt, a modern ellentétnek meg politikai okai vannak.

Ennek meg szimplán annyi az oka, hogy Európában az egyház kb. a megalakulása óta erőteljesen zsidóellenes retorikát és politikát folytatott, és Európa ezen szocializálódott közel 2000 éven keresztül, aminek a mai napig érezhetőek a hatásai.


Szóval ezzel max annyit lehetne bizonygatni, hogy ha létezik Isten, és az valami olyasmi, mint amilyennek keresztény körökben hangoztatják, akkor az egyháznak ahhoz az Istenhez nem sok köze van...



Ha már feltétlenül zsidókkal szeretnéd bizonygatni Isten létezését, akkor már sokkal inkább meggyőző az, hogy a zsidók a mai napig fennmaradtak, több ezer éven keresztül, miközben számtalan óriás birodalom gázolt át rajtuk, majd tűnt el a történelem süllyesztőjében (egyiptomiak, hettiták, kánaániták, filiszteusok, babilóniaiak, asszírok, médek, perzsák, macedónok, rómaiak, és még aki arra járt), és egyedül ez az apró nép maradt fent minden megpróbáltatás ellenére, sőt, ma már ismét államuk van, amit a semmiből építettek fel 60 év alatt minden oldalról ellenséggel körülvéve, és nem akármilyen szinten.


Ez már inkább elgondolkodtató, hogy akkor mégiscsak lehet egy felsőbb hatalom, ami ezt a népet minden szenvedés és minden odds ellenére is mindig megtartja.

2012. okt. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 pelgrim ***** válasza:

Nem, Isten létezése innen nem következtethető. Az emberek többségének nem csak a zsidó néppel szemben vannak ellenszenvei, nincs olyan nép a világon amely csak rokonszenvnek örvendhet.


A bibliát nem kell ilyen szorosan értelmezni, az ószövetségbeli kiválasztott nép és maga a szövetség fogalma egy nagyszerű eszköz volt a zsidó nép vezéreinek kezében, hogy a népet létfenntartása érdekében szívóssá tegye. A zsidó nép e fogalmaknak köszönheti, hogy a mai napig fennáll mint egy önálló nemzet és egy saját országgal rendelkezik. Egy részben e fogalmaknak tulajdonítható a népek ellenszenve, az üldöztetés, a szenvedés is.


Isten nem válogat a népek közt, neki minden ember egyaránt értékes.


Isten létezésére szerintem leginkább saját létezésedből következtethetsz. "Én vagyok, kell tehát hogy Isten legyen."

2012. okt. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ez valójában egy elvi szintű (=tiszta) nézetnek a butított, átvett, származtatott, szerzett (!!!) nézete


az ostobának kifelé néznek a szemei, ezért semmit sem lát

2012. okt. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Hazardteam ***** válasza:

"Ugye Isten első kiválasztott népe a zsidó nép volt, de mivel a szövetséget megszegték (ha jól tudom), Isten szenvedésre ítélte őket"


Rosszul tudod. Jézus, az apostolok és az első keresztények zsidók voltak, az egyház megalakulásakor is zsidókból állt.


Apostolok Cselekedetei 2. rész:


5. Lakoznak vala pedig Jeruzsálemben ZSIDÓK, istenfélő férfiak, minden nép közül, melyek az ég alatt vannak.


9. Párthusok és médek és elámiták, és kik lakozunk Mesopotámiában, Júdeában és Kappadócziában, Pontusban és Ázsiában,

10. Frigiában és Pamfiliában, Égyiptomban és Libiának tartományiban, mely Cziréne mellett van, és a római jövevények, mind zsidók, mind prozelitusok,

11. Krétaiak és arabok, halljuk a mint szólják a mi nyelvünkön az Istennek nagyságos dolgait.

12. Álmélkodnak vala pedig mindnyájan és zavarban valának, egymásnak ezt mondván: Vajjon mi akar ez lenni?


Ez pünkösdkor volt egyébként, méghozzá Jeruzsálemben, amikor összegyűltek a zsidók mindenhonnan, a felsorolt provinciákból is hazalátogattak az ünnepre az ott élő zsidók. Ezek után Péter apostol elmagyarázta a jelenlévőknek az írások és próféciák alapján, hogy éppen mi történik/valósult/teljesedett be aznap, majd, mikor kérdezték a zsidók, hogy akkor hogyan tovább, most mit csináljunk:


36. Bizonynyal tudja meg azért IZRAELNEK EGÉSZ HÁZA, hogy Úrrá és Krisztussá tette őt az Isten, azt a Jézust, a kit ti megfeszítettetek.

37. Ezeket pedig mikor hallották, szívökben megkeseredének, és mondának Péternek és a többi apostoloknak: Mit cselekedjünk, atyámfiai, férfiak?

38. Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.

39. Mert NEKTEK LETT AZ ÍGÉRET és a ti gyermekeiteknek, és mindazoknak, kik messze vannak, valakiket csak elhív magának az Úr, a mi Istenünk.


"Nektek lett az ígéret és a ti gyermekeiteknek" még mindig zsidókhoz beszél. Az ígéret pedig nem arról szólt, hogy "Isten szenvedésre ítélte őket".


Pál apostol pedig ezt írja (Rómabeliekhez írt levél 11. rész):


1. Mondom tehát: Avagy elvetette-é Isten az ő népét? Távol legyen; mert én is izráelita vagyok, az Ábrahám magvából, Benjámin nemzetségéből való.

2. Nem vetette el Isten az ő népét, melyet eleve ismert. Avagy nem tudjátok-é, mit mond az írás Illésről? a mint könyörög Istenhez Izráel ellen, mondván:

3. Uram, a te prófétáidat megölték, és a te oltáraidat lerombolták; és csak én egyedül maradtam, és engem is halálra keresnek.

4. De mit mond néki az isteni felelet? Meghagytam magamnak hétezer embert, a kik nem hajtottak térdet a Baálnak.

5. Ekképen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint.

6. Hogyha pedig kegyelemből, akkor nem cselekedetekből: különben a kegyelem nem volna többé kegyelem. Hogyha pedig cselekedetekből, akkor nem kegyelemből: különben a cselekedet nem volna többé cselekedet.

7. Micsoda tehát? A mit Izráel keres, azt nem nyerte meg: a választottak ellenben megnyerték, a többiek pedig megkeményíttettek:

8. A mint meg van írva: Az Isten kábultság lelkét adta nékik; szemeket, hogy ne lássanak, füleket, hogy ne halljanak, mind e mai napig.

9. Dávid is ezt mondja: Legyen az ő asztaluk tőrré, hálóvá, botránkozássá és megtorlássá.

10. Sötétüljenek meg az ő szemeik, hogy ne lássanak, és az ő hátokat mindenkorra görbítsd meg.

11. Annakokáért mondom: Avagy azért botlottak-é meg, hogy elessenek? Távol legyen; hanem az ő esetük folytán lett az idvesség a pogányoké, hogy ők felingereltessenek.

12. Ha pedig az ő esetök világnak gazdagsága, és az ő veszteségök pogányok gazdagsága, mennyivel inkább az ő teljességök?

13. Mert néktek mondom a pogányoknak, a mennyiben hát én pogányok apostola vagyok, a szolgálatomat dicsőítem,

14. Ha ugyan felingerelhetném az én atyámfiait, és megtarthatnék közülök némelyeket.

15. Mert ha az ő elvettetésök a világnak megbékélése, micsoda lesz a felvételök hanemha élet a halálból?


Nem tudom, érted e, miről beszél konkrétan. Már Pál apostol idejében is voltak "hangok" (tévtanítók) akik ezt hangoztatták, hogy Isten elvetette a népét és "szenvedésre ítélte" stb- Erre azt mondja, hogy ez hülyeség, ő maga is zsidó, benjámin nemzetségéből méghozzá. És hogy Isten mindössze annyit csinált, hogy "Isten kábultság lelkét adta nékik; szemeket, hogy ne lássanak, füleket, hogy ne halljanak, mind e mai napig" hogy ne ismerje fel a zsidók többsége, hogy Jézus a Messiás, csak egy nagyon szűk zsidó réteg, egy kisebbség Isten jóindulatából és kegyelméből.


Miért? Azért, hogy a "pogányok" (héberül: goim, vagyis "nemzetek") megtérjenek Istenhez. Hogy, akik még csak most születnek és születni fognak, megismerhessék Istent. Mert, ha akkor megtér egész Iszrael és Isten nem bocsát "leplet" a zsidó emberek szemére, akkor szinte azonnal eljött volna a messiás, lerövidült volna a világtörténelem és mi most nem írogatnánk itt, valszeg meg sem születünk, mert egyszerűen nincs rá idő.


Pál apostol erről, mint Isteni titokról beszél:


" 25. Mert nem akarom, hogy ne tudjátok atyámfiai ezt a titkot, hogy magatokat el ne higyjétek, hogy a megkeményedés Izráelre nézve csak részben történt, a meddig a pogányok teljessége bemegyen.

26. És így az egész Izráel megtartatik, a mint meg van írva: Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:

27. És ez nékik az én szövetségem, midőn eltörlöm az ő bűneiket.

28. Az evangyéliomra nézve ugyan ellenségek ti érettetek; de a választásra nézve szerelmetesek az atyákért.

29. Mert megbánhatatlanok az Istennek ajándékai és az ő elhívása.


Azt mondja, Istennél "szerelmetesek" a zsidók az atyákért. Az atyákért: Ábrahámért, Izsákért és Jákob(Izrael)-ért, akiknek megígérte Isten, hogy soha nem hagyja el a leszármazottaikat és soha nem szűnik meg szeretni őket.


Régen, csak a zsidók ismerték Istent, a bolygó lakosságának egy kis nemzete. Most ugyan "félre tetettek" egy időre (de csak a többség, nem mindegyikük) a MI érdekünkben, a többi nemzet érdekében. Most ők nem ismerik fel Jézust, mint messiást, viszont a többi népcsoport meg igen, de ezt Isten intézte így. Eljön viszont az idő,. amiről Pál is beszél, amikor egész Izrael megtér.


És így fejezi be, pont Isten elrejtett és örökkévaló bölcsességére/intelligenciájára és erre a titokra utalva:


33. Óh Isten gazdagságának, bölcseségének és tudományának mélysége! Mely igen kikutathatatlanok az ő ítéletei s kinyomozhatatlanok az ő útai!

34. Mert kicsoda ismerte meg az Úr értelmét? vagy kicsoda volt néki tanácsosa?

35. Avagy kicsoda adott előbb néki, hogy annak visszafizesse azt?

36. Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké. Ámen.


A zsidókról/Izraelről pedig, mint "szelíd olajfáról" beszél, amibe a "pogányok" (nemzetek) "beoltattak" mint egy vad olajfa ág (biztos láttál már "oltást", amikor egy ágat levágnak egy fáról és "beoltják" egy másik fába, rákötözve azt és "összenőnek")


24. Mert ha te a természet szerint való vadolajfából kivágattál, és természet ellenére beoltattál a szelid olajfába: mennyivel inkább beoltatnak ezek a természet szerint valók az ő saját olajfájokba.


Vagyis, ha a nemzetek, természetük ellenére "beoltattak" a szelíd olajfába, akkor azok, akik eleve a szelíd olajfából származnak, hogy a viharba ne oltatnának be a saját olajfájukba?


15. Mert ha az ő elvettetésök a világnak megbékélése, micsoda lesz a felvételök hanemha élet a halálból?


Vagyis LESZ felvételük és ők is megismerik Jézusban a Messiást és egyszerre egész Izrael megtér.


Ha jól értettem, ez akkor fog megtörténni, amikor Jézus Krisztus másodszor is eljön, de csak a felhőkig, hogy feltámassza, elváltoztassa és elragadja az övéit. És akkor fogják felismerni a zsidók (mint nép) Jézusban a messiást és kerülnek "vissza" a parkolópályáról, miután a keresztények elhagyták a földet.


"Tényleg innen vehető észre Isten létezése, hogy a mai napig érvényes az, hogy a zsidókat szenvedésre ítélte?"


Akkor nem írná ezt Pál apostol:


13. Mert néktek mondom a pogányoknak, a mennyiben hát én pogányok apostola vagyok, a szolgálatomat dicsőítem,

14. Ha ugyan felingerelhetném az én atyámfiait, és megtarthatnék közülök némelyeket.


A "ha ugyan"-t nyugodtan értheted úgy, hogy "bárcsak" és az "atyámfiait" zsidóknak, ugyanis őróluk beszél, a TESTVÉREIRŐL, a zsidókról. Pál is az volt, sőt, ő még kegyetlenül üldözte is a keresztényeket, börtönbe vettette azelőtt, hogy Jézus megjelent neki és azt mondta "Én vagyok Jézus, akit TE ÜLDÖZÖL" és utána tért meg.


A zsidók mindigis Isten népe voltak és lesznek. Istennek azonban más a gondolkozása, intelligenciája és tervei, mint az embereknek. Amiket mi felfogni sem vagyunk képesek, Ő úgy látja át, mint egy teljes egészet, főleg, hogy Ő alkotott mindent és Őt magát is képtelenek vagyunk egy hangyányit is felfogni.


Ezt a "zsidókat utálni kell, mert ők ölték meg Jézust" dolgot a katolikus egyház találta ki, vagyis fejlesztette tökélyre, ahogy ők égették el Giordano Bruno-t is, meg azokat a szerencsétlen lányokat/asszonyokat is, akiket "boszorkánynak" neveztek ki, mert ilyenolyan "szemölcsük" volt. Hitler azt üzente az akkori pápának, hogy ő csak befejezi, amit a katolikus egyház elkezdett és az első "getto" is rómában volt, méghozzá a zsidókat szeparálták oda.. Törvények tiltották, hogy földet birtokoljanak, földet művelhessenek, ki voltak tiltva városokból, sokszor országokból is, pl. 1492-ben Spanyolországból. Colombus éppen azon a napon hagyta el Spanyolországot, amikor lejárt az utolsó nap, hogy zsidók tartózkodhattak spanyol földön. Gondolom nem véletlenül. Vagy ő is zsidó volt, vagy megvárta a zsidókat, akik vele mentek volna "indiába". A zsidó nép egészen máshogy élt, más szokásokat, ünnepeket és hagyományokat ápolt, mint a korabeli, vagy akár a mai európa. Így maradtak fenn az évezredek során, őrizve a hagyományaikat, az orvoslást például (mózesi/egészségügyi törvények) és azokban a korokban, amikor a világ lakosságának 90%-a analfabéta volt, írni-olvasni sem tudott, ők voltak a "könyv népe" mert már 7-8 évesen olvasták a tórát és hagyományosan tudományokra oktatták a gyerekeiket.


Az emberek nem bírják, ha különbözöl. Engem általánosban már azért is kiközösítettek, mert csillagászati könyveket olvastam és észrevették a szünetben. Amikor Ju jitsuzni kezdtem, egyből megtaláltak azzal, hogy mit akarok ezzel elérni, miért nem vagyok olyan, mint ők és minek foglalkozom ilyen hülyeségekkel, "azt hiszem jobb vagyok?" és állandóan belém kötöttek, meg verekedni akartak. Ezek csak példák. De ha itt élsz ezen a földön, te magad is tapasztalhattad már párszor, hogy az emberek nem bírják ellviselni a másságot, attól pedig, amit nem ismernek (a zsidóság is ilyen, az összes szokásukkal együtt) attól "félnek" és igyekeznek elpusztítani, vagy besározni, ellehetetleníteni.


Isten létezése kikutatható a tetteiből, teremtéseiből és szavaiból. A teremtéseit láthatod magad körül, az univerzumban a 3+1dimenziós világban dögivel. Nézd meg a magfizikában erős kölcsönhatást például. Ha 1 ezrelékkel több volna, a csillagok sem létezhetnének, egyből felrobbannának. Ha egy ezrelékkel kevesebb volna, akkor meg atomos anyag sem létezne, max kósza elektronok és neutrínók rónák végtelen útjukat szanaszét.


18. Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják.

19. Mert a mi az Isten felől tudható nyilván van ő bennök; mert az Isten megjelentette nékik:

20. Mert a mi Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.


A beszéde pedig a biblia 66 könyvében van lejegyezve.

2012. okt. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze az Istenbe vetett hithez.

Azért hisznek az emberek mer megérintette, megszólította őket személyesen az Isten.

Nem azért hisznek mer vannak zsidók is.

Engem is személyesen elhívott az Isten.Erről teszek bizonyságot és nem arról hogy vannak zsidók ezért van Isten is.

2012. okt. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Amiert elhagyta az okori Izrael Istennel kotott szovetseget, s Istentol elfordultak egyszeruen Isten is elhagyta oket. Ezt ugy kepzeld el, mintha egy ember kimenne egy nagyfoku vedetseget nyujto epuletbol. Az epuleten kivul leselkedo bajok, veszelyek ott vannak... Ahogyan nem az a bizonyos epulet sodorja bajba azt a bizonyos embert bosszubol, ugy Isten sem itelte szenvedesre Izraelt. Csupan elore elmondta, hogy amig megtartjak a parancsolatait, addig jol megy dolguk. Amig Izrael Istent imadta szivvel-lelekkel, addig Isten vedelmet nyujtott nekik. Miutan elhagytak Istent, Isten egyszeruen magukra hagyta oket. TEHAT EGYERTELMU, HOGY NEM MAGYARAZZA ISTEN LETET A MAI HELYZET!!!
2012. okt. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!