Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Abortusz: a magzat joga az...

Abortusz: a magzat joga az élethez vs. Az anya joga a szabadságához?

Figyelt kérdés
Milyen világban élünk, hogy trágár szavakkal ócsárolják azt, aki a magzatot védi, aki az abortuszról ki meri mondani, hogy igenis gyilkosság?

2012. okt. 28. 20:07
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
52%
Akkor is a szabadság jogával élt, mikor felcsináltatta magát felelőtlenül...
2012. okt. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
65%
...vagy amikor megerőszakolták?
2012. okt. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
30%
...vagy amikor kijózanodott és rájött, hogy ""megerőszakolták"".
2012. okt. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
17%
Ez komoly?
2012. okt. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
53%
Abszolút. A partibabákat hamar partiba vágják, ha piálnak.
2012. okt. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
83%
Kedves 2-es, a nemi erőszak áldozataitól, meg azoktól, akiknél az anya életét veszélyzteti a szülés, a vallásos emberek többsége sem kérdőjelezi meg az abortuszhoz való jogot. De azért ne ferdítsünk, az abortuszok 99%-ának semmi köze a nemi erőszakhoz. Szélsőséges esetekkel nem lehet az abortusz mellett érvelni.
2012. okt. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
A nemi erőszak vádját ki szokták vizsgálni. Ha erőszak volt, erőszak volt, ha nem, akkor nem.
2012. okt. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
32%
Mindenki szabad akaratot kapott.Mondjuk nem kéne felelőtlennek lenni,és akkor nem kéne abortuszra se menni,és akkor nem lennének megszólva sem az ilyen "anyák".És nem lenne trágárkodás sem.
2012. okt. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
59%

6-os, most komolyan ennyire intelligensnek, vagy legalábbis megértőnek feltételezed a vallásos embereket?


[link]


Egy 9 éves kislányt megerőszakoltak, ikerterhesség lett a vége. Könnyen belátható, még laikusként is, hogy semmiképp nem tudta volna kihordani a babákat, nemhogy felnevelni őket. A katolikus egyház mégis kiátkozta az orvosokat, akik végrehajtották rajta az (egyébként jelen esetben életmentő) abortuszt. (A szatírt valamilyen, a legtöbb ember számára rejtélyes oknál fogva nem átkozták ki.)


Azt kellene megérteni, hogy egy abortuszra kényszerülni - mert senkinek nem hobbija - már egy eléggé rossz helyzet önmagában is, és nem kéne ezeknek a nőknek az életét még azzal is rosszabbá tenni, hogy legyilkosozzuk őket.


Az abortuszellenesekről nagyon rossz véleményem van, nem részletezem mert kitiltanának, le lehet pontozni nyugodtan.


Nem ok nélkül gondolom így: egyrészt nem bírok jót gondolni olyasvalakiről, aki az ő istene parancsát akarja másokra erőltetni (akik adott esetben nem is hisznek benne), és az istene miatt ekkora gyűlölettel képes másokhoz viszonyulni (az esetek döntő többségében erről van szó).

A véleményem másik oka, hogy azt nem képesek belátni, hogy ha örökbe is adják a gyereket, akkor is a kilenc hónapot a nőnek kell végigcsinálnia, ami nem könnyű. És utána - ha örökbeadta a gyereket pl. - mindenki (rokonok, ismerősök, szomszédok, barátok) azt fogja tippelgetni, hogy egyrészt honnan volt, másrészt mi történt vele. Mert ugyebár a terhességi állapot a végefelé eléggé feltűnő.

Az, ami mégis a leginkább meglep ezekben az emberekben, hogy csak akkor akarnak tenni az abortusz ellen, amikor a bajba kerültek ostorozásáról van szó. Amikor megelőzésről van szó, akkor valahogy sose hallani a hangjukat. Pl. most nagyon örülnek, hogy be lett tiltva a tablettás abortusz, de arra nem gondolnak, hogy aki abortuszra kényszerült, az a hagyományos úton úgyis eléri a célját, csak nagyobb a súlyos szövődmények veszélye. De sose állnak elő olyan javaslatokkal, hogy pl. csökkentsék a gyerekneveléshez szükséges cuccok árát (pl. a pelenkák, babaruhák, stb. áfájának a csökkentésével), ami által kevesebben éreznék úgy, hogy nem tudnák felnevelni a gyereket. Vagy pl. a népbutító valóságshowok (pl. való világ) betiltásával az lehetne elérni, hogy talán valamennyivel kevesebb buta libát termelne a társadalom, akinek az az életcél, hogy lefeküdjön az alekosz nevű "valósághőssel". És ezáltal is csökkenne a nemkívánt, és abortuszra ítélt terhességek száma.

Amíg az előbb leírt megelőző intézkedésről van szó, én is abortuszellenes vagyok. Azonban azt gondolom, hogy a gyilkosozásnak semmi értelme nincs.

2012. okt. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
75%
Kedves 9-es, nem vagyok katolikus, de neked is csak azt tudom mondani, hogy szélsőséges esetek alapján nem lehet véleményt mondani a vallásokról általában. Én az iszlámot sem a fundamentalisták alapján ítélem meg. Ettől függetlenül, én azt, ha egy anya megöli magzatát, csak azért, mert nem akarja felnevelni (karrier, anyagi okok, egyéjszakás kaland ilyesmi), az én szememben egyszerű gyilkosság. És ezzel nem azt mondom, hogy meg kell kövezni azt aki elköveti, hiszen mindannyian bűnösök vagyunk, én is az vagyok, nem vagyok különb senkinél. Egyszerűen csak le szeretném szögezni, hogy az abortusz bűn (persze mindig vannak kivételek, amik erősítik a szabályt, nem szabad szemellenzősen ragaszkodni semmihez).
2012. okt. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!