Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten elfogadja egyik parancso...

Isten elfogadja egyik parancsolattal hogy több isten is létezik?

Figyelt kérdés
Mert ugyebár azt taglalja hogy ne tiszteljünk más istent de ez magába foglalja hogy léteznek csak ne tiszteljük őket. nemde?

2012. okt. 29. 20:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

I. Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!

II. Isten nevét hiába ne vedd!

III. Az Úr napját szenteld meg!

IV. Atyádat és anyádat tiszteld!

V. Ne ölj!

VI. Ne paráználkodj!

VII. Ne lopj!

VIlI. Ne hazudj, és mások becsületében kárt ne tégy!

IX. Felebarátod házastársát ne kívánd!

X. Mások tulajdonát ne kívánd!


Ezt mégis melyik parancsolatba haluztad bele?


forrás: [link]

2012. okt. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
ember nem minden vallásban szól telejsen ugyanúgy a 10 parancsolat vannak eltérések
2012. okt. 30. 12:55
 13/16 munyamunya ***** válasza:

Akár katolikus valaki, akár nem, azért érdemes magát a "szent" írásként hivatkozott szöveget is olvasni néhanap, nem csak a szájbarágott felekezeti dogmákat:


""- Én, az Úr, vagyok a te Istened, a ki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából. Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

- Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak. Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek. De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.

- Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, a ki az ő nevét hiába felveszi.

- Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt. Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat; De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja: semmi dolgot se tégy azon se magad, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgálóleányod, se barmod, se jövevényed, a ki a te kapuidon belől van; Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.

- Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, a melyet az Úr a te Istened ád te néked.

- Ne ölj.

- Ne paráználkodjál.

- Ne lopj.

- Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot.

- Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, a mi a te felebarátodé.""

2012. okt. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Molnár Sándorné ***** válasza:

T. Kérdező!

Természetesen egyetlen Isten létezik, a "teremtő, mindenható Isten". De ahogy az első emberpár megszegte Isten törvényét, és kiüzettek a paradicsomból, megkezdődött az emberek szaporodása a földön, ugy alkottak maguknak "isteneket". De ezek nem "élő, létező Istenek" voltak. Ezért irja a Biblia, hogy "ne tiszteljünk más Istent". Mármint ezeket a nem létező Isteneket. Az évezredek során az emberiség sok ezer istent imádott, és imád a mai napig is. De ezek egyike sem tud tenni semmit az emberiségért, mivel valójában kitalált, elképzelt istenek. A teremtő viszont tud tenni az emberért. Már ott a paradicsomban, a bünbeesés után azonnal tett egy igéretet, miszerint "jön majd egy mag, aki megváltja az emberiséget a büntől és a haláltól". Ez a mag valóban eljött, aki Jézus Krisztus, az Istennek Fia. A Szentirás szavaiból rengeteg próféciát ismerhetünk meg, amelyeket Isten leiratott, és minden szó szerint teljesedett az évezredek során. Ezért bizhatunk a Szentirásban. Másrészt meg "Isten nem ember, hogy hazudjék". Amit Ő kimond, azt beteljesiti. De ahhoz, hogy higgyj a Bibliában, meg kell vizsgálnod ezeket a dolgokat. És ahogy szerzed az ismeretet, ugy tárul fel előtted az a csodálatos dolog, hogy értelmezed a Szentirás szavait. Teljesen összefüggő, logikus magyarázat van mindenre. Ne hidd azt, hogy akik hisznek a Bibliában, "agymosottak", ahogy a köznyelv hivja sokszor a hivőket. Mindenről megbizonyosodunk. Vannak köztünk egyszerü emberek, de vannak orvosok, mérnökök, tanult emberek jószerével. Azokra igazán nem lehet elmondani, hogy "könnyen befolyásolható, együgyü emberek". És mégis eljutottak a hitnek arra a szilárd alapjára, ami szükséges ahhoz, hogy megismerjük Istent, és közel kerüljünk hozzá.

Tehát még egyszer visszatérve a kérdésedre: Isten "nem azért mondja nekünk hogy ne tiszteljünk más istent, mert léteznek, csak ő nem engedi, hanem azért, mert nem léteznek, és ne essünk abba a hibába, hogy olyan istenbe vetjük a reményünket, aki nem létező, és semmit nem tud tenni értünk". Ettől óv minket Isten. Remélem a válaszom megfelelt neked. Ha kérdeznél, szivesen válaszolok. Üdvözöllek: Judit!

2012. nov. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem, ezzel Isten arra szerette volna felhívni a figyelmet, hogy butaság amiben akkoriban hittünk, név szerint a többisten hit. Lásd görögök, rómaiak. Arra szólított fel minket, hogy vessük el a többisten hitet és végre lássubk tisztán és csak egy Istenben higyjünk. Azt már nem szabta meg, hogyan hívhatod őt, Allah, Budha, Isten, Jehova. Csak a figyelmünket szerette volna jó irányba terelni és élesebben láttatni a valós dolgokat.
2012. nov. 3. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok a 15-ös.


Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy ezért is nem véletlen, hogy Isten a zsidókat válsztotta ki arra, hogy oda szülessen le a fia, Jézus és induljon innen ki az katolikus vallás hisz egyedül náluk volt akkoriban egyistenhit ami már akkor is 3000! éves múltra tekintett vissza! Ez egy nagyon is jó táptalaj egy ilyen vallás meghírdetésére és terjesztésére. Azért az is különös, hogy a katolikus vallás az egyetlen ami világszinten elterjedt minden felé a Földön. Ez is ennek a vallásnak a különlegességét tükrözi.

2012. nov. 3. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!