Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha létezik Isten apát miért...

Ha létezik Isten apát miért vette el tőlem?

Figyelt kérdés
Ennél fájóbb, gyötrőbb dolog nincs a világon...
2012. okt. 4. 13:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%

Először is fogadd mély együttérzésemet.:(



Nos a teremtő nem vette el az életét a szülődnek. Sajnos az emberek még most meghalnak, vagy betegség, vagy baleset, esetleg öregség miatt.

Én 3. éve vesztettem el a férjemet akivel csak 1 1/2 évig voltunk házasok, a szüleim 20 éve haltak meg fiatalon.


Ám vigaszt és reményt ad a tudat, hogy az ígérete szerint feltámasztja majd az elvesztett szeretteinket, akikkel találkozhatunk itt a földön újra.

(János 5:28, 29) 28 Ne csodálkozzatok ezen, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik az emléksírokban vannak, hallani fogják az ő hangját, 29 és kijönnek: . . .


(Cselekedetek 24:15) 15 és reménykedem az Istenben — e reménységet ezek az emberek is táplálják magukban —, hogy lesz feltámadásuk mind az igazságosaknak, mind az igazságtalanoknak.


Remélem tudtam egy kicsit enyhíteni a fájdalmadon, bár tudom sokáig még rossz lesz.

Zsömle/lány

2012. okt. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%

> Ha létezik Isten apát miért vette el tőlem?

Nem létezik.


> Ennél fájóbb, gyötrőbb dolog nincs a világon...

Részvétem. :(


Zsömle/lány:

> Remélem tudtam egy kicsit enyhíteni a fájdalmadon,

> bár tudom sokáig még rossz lesz.

A fájdalom enyhítésére a hamis remény ébresztése véleményem szerint nem a megfelelő módszer.

2012. okt. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
35%
Isten nem létezik. Részvétem.
2012. okt. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
26%

Isten nem létezik.

Az élet sz*r.

Aki meghalt annak már jobb. Gondolj erre.

2012. okt. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%

Ha létezik is Isten nem szól bele az emberek életébe. Nem is szólt bele sosem, nem tesz jót vagy rosszat. Hagyja hogy a természettel, és annak törvényeivel együtt éljünk. Nem sugalmaz, és nem befolyásol. Az egyetlen kapcsolatunk vele, az, hogy mint minden, mi is belőle vagyunk. A létező miatta létezik. Ennek folyományaképp nem ő vette el édesapádat, valami önkényes akarat miatt, és közvetlenül nem is ő adta neki. Apukád sajnos események és okok véletlen sorozata miatt távozott el. Lehetsz dühös az életre, és kereshetsz hibát. Biztos nehéz, és nem tudhatom milyen az, de elmondom mit gondolok, ha már megkérdezted.


Gyászold meg, mert ha visszafojtanád, akkor épp olyan rosszat tennél, mint ha okot, vagy bűnöst keresnél és egész életedben őt/azt vádolnád. Őrizd meg az emlékét tiszteletben és szeretetben. Mivel belőle vagy veled/benned él. Biztos nagyon hiányzik, de cirka 60-90 év múlva úgyis odamész, ahová most ő ment, tehát a külön lét csak időleges. Az addigi időt meg töltsd hasznosan és boldogan, tanítsd meg másnak azt a jót, amit tőle tanultál, és csinálj majd nagyon sok jó dolgot, és a legvégén legalább lesz egy csomó minden, amit elmesélhetsz neki. Ha hiszel benne, hogy valahol van, és lát, akkor gondold át, mit szeretne, hogy hogyan élj. Szerinted úgy szeretne látni, hogy sírsz, vádaskodsz, vagy keserű lettél. Szerintem nem.

2012. okt. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%

Részvétem.


Isten úgy látta, hogy már bevégezte küldetését, azt a feladatot, amit kapott. Gyászold meg, de vigasztaljon az a tudat, hogy majd egyszer még újra együtt lehettek egy sokkal jobb és boldogabb világban.


Hány éves vagy?

2012. okt. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
29%
Nincs isten.Nem létezik akárki akármit is mond..
2012. okt. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Kérdezőnek: Nem tudhatjuk pontosan, miért halt meg édesapád, mert több oka is lehet; és többféle magyarázat van arra is, hogy egyáltalán miért vannak a világon rossz és fájdalmas dolgok. Én magam sem értem sokszor ezek miértjét, és időnként ki is akadok; de korrekt válasz akkor sincs, ha kizárom Isten létezését...


Az biztos, hogy nagy fájdalom ez neked, ha jó kapcsolatban voltatok; tudom, hogy most nehéz elhinni, de idővel ez majd enyhülni fog. Mindemellett őszinte részvétem.


A hívő emberek egyébként másképp tekintenek a földi élet befejezésére:


Downhere – My Last Amen

http://www.youtube.com/watch?v=_O4_qv359SY


-------


A szövegértési problémával küszködő válaszolóknak:

A kérdés NEM az volt, hogy létezik-e Isten...

Lehet lepontozni.

2012. okt. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem kérte senki se, hogy azt írjátok nem létezik Isten. Nem az a kérdés hogy létezik Isten vagy sem.

Kedves kérdező, mindenkinek fáj amikor elveszít egy szeretetét. Nem lehet fájdalom nélkül átélni. Egy idő múlva megfogsz nyugodni, de még most nagyon fájhat minden.

2012. okt. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

"Ha létezik Isten apát miért vette el tőlem?"


Nagyon sajnálom hogy édesapád meghalt, gondolom ha ilyen szomorú vagy miatta akkor biztos nagyon jó ember. Azért nem azt írom hogy jó ember volt mert még mindig az és az hogy meghalt nem jelenti feltétlenül azt hogy örökre elvesztetted volna. Ha tényleg jó ember volt akkor valószínűleg a tisztítótűzben van most és nagy szüksége lenne az imáidra. Én a helyedben a szomorúságot felhasználnám arra hogy erősen imádkozzam érte.


Arra pedig hogy Isten miért vette el az a válasz hogy nem Isten vette el. A halál nem Isten műve és nem is Isten akarata. Isten akarata mindig is az volt hogy az emberek boldogságban éljenek. De Istent az emberek nagy része mindig is elutasította (most is), ezért Isten hagyja hogy az ember rájöjjön hogy Isten nélkül semmi jóra nem jut. Ez az oka a világban most jelen lévő sok gonoszságnak és többek között a halálnak is.

Ha valaki Istennel megbékélve hal meg annak a számára a halál nem nehézség és nem is kellemetlen (és ez a rokonaira is vonatkozik).

2012. okt. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!