Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint nem csak egy...

A Biblia szerint nem csak egy Isten létezik?

Figyelt kérdés

"És mondá Isten: teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra"( 1 Móz. 1,26)


Ezt kinek mondta?Nyilván nem magában beszélgetett!


2012. aug. 30. 15:02
1 2
 1/20 Antimod ***** válasza:
42%
Ez csak a fordítás miatt hangzik így, nem szólíthatta fel saját magát sem!
2012. aug. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 kzs ***** válasza:
62%

Az 1.Mózes 1/2-ben ez van: "... és az Isten Szelleme lebegett a vizek felett" - Az Isteni Szentháromság 3. személye tehát már a teremtés előtt is létezett, ugyanúgy, mint a Krisztus, akit az Újszövetség teremtőnek ír le: tehát minden ami van, Őbelőle és őáltala állt elő.


Ez a beszélgetés - 1.Mózes 1/26 - az Isteni Szentháromság személyei közti beszélgetést rja le, persze nem úgy mint különálló személyek, hanem mint akik egymással egylényegűek.

2012. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem mint különálló személyek?

Mint akik egy lényegüek?


Tehát én egy vagyok a tudatommal és a testierőmel!Még se beszélgetek egyikel se úgy mint,ha az nem én lennék!

2012. aug. 30. 15:17
 4/20 A kérdező kommentje:
egyébként köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 30. 15:18
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
Te nem szoktál ilyeneket mondani: "na most akkor elég a henyélésből, csinálok valami értelmeset", "akkor vágjunk bele", meg hasonlók? Már csak úgy magadnak, ha egyedül vagy. Lehet, hogy nem, de mondjuk én szoktam. Az meg, hogy többes számban mondta, nem jelenti azt, hogy valakivel együtt akarta csinálni (a "vágjunk bele" esete). És ezt nem is kell ám szó szerint értelmezni...
2012. aug. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
nem szoktam!A válaszod köszönöm!
2012. aug. 30. 15:40
 7/20 HudsonHawk ***** válasza:
75%
Illetve Istennek (mint egy különleges lénynek) lehetnek saját szokásai, ami csak rá jellemző. Egyébként a Bibliában végig váltakozik az egyes és 3-as számú nyelvhasználat. Jézus mondja, hogy Ő és az Atya egyek, máshol két lényként kezeli magát és Istent. Egy Isten létezik de annak van 3 megnyilvánulása, amelyek egyek de mégis különbözőek/különböző céllal vannak.
2012. aug. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Más részről Istennek van felesége is!

Annakokáért elhagyja a férfi az ő atyját és az ő anyját,és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testé (1 Móz. 2,24)


A válaszokat pedig ismét csak köszönöm!

2012. aug. 30. 16:20
 9/20 anonim ***** válasza:
65%

1. Istennek nincs felesége!


2. Az Atya, a Fiú és a Szent Szellem egylényegűek, de három külön személy. Egy Isten van

2012. aug. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Akkor ki az Anya akit elhagy Ádám a Biblia szerint?

Hisz oda van írva!

2012. aug. 30. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!