Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A temetők miért a város...

A temetők miért a város szélén vannak általában?

Figyelt kérdés

2012. okt. 31. 23:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hátha a zombik rossz irányba indulnak :)

Nem, komolyan, egy temető területét időről időre bővíteni kell, és így könnyebben oldható meg.

2012. okt. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
általában a temetők a város szélére vagy messzebb attól épültek. senki sem építkezik mellé. de azért nagyon sok hely van pl budapesten ahol rengeteg kerületnek van nem a város szélén temetője. gondolom te vidéki kis és nagyvárosokra gondoltál. ott meg szerintem már nem akkora a közösség helyigénye, hogy tudnak másfelé is építkezni a szükséges!
2012. okt. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
De aranyos kérdés:)
2012. okt. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén. Hogy nézne ki a temető a város központban? Egy városban nem a temető a legfontosabb látni való.

Amúgy a bővítés miatt teszik a város szélére.

2012. okt. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én Miskolcon lakom és egy régi zsidó temető, van a lakópark közepén

Úgykell elképzelni X négyzetméter van elkerítve a nyugvóknak, és ekörül forog a lakótelepi élet

Ide nem temetnek már értelemszerűen

2012. okt. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Közegészségügyi okok miatt vannak a városok szélén. Régen - nem is olyan nagyon régen - nem volt pl vezetékes víz, hanem fúrt kutakból ittak tisztítatlan vizet az emberek. Egy bomló hullából pedig sok fertőzés belekerülhet az ivóvízbe.

No meg persze a praktikum is benne van, hiszen a temető egyre növekszik, az csak mostanában divat, hogy újta eladják a sírhelyeket. Pont azért, mert ma már sok temetőt körbevett a város.

Ja és persze a babona! Az emberek elég régóta paráznak a szellemektől :D

2012. okt. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Ha véletlen feltámad valaki ne lássa a sajtó
2012. nov. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A 6. válasz teljesen pontos: közegészségügyi okai voltak régen ennek a gyakorlatnak.

Az elmúlt évtizedekben viszont elég sok helyen - főleg városokban - terjeszkedtek az építkezésekkel; akár teljes városrészek is születtek így, tehát a temetők már nem a város szélén vannak. Kapásból két várost is tudok, ahol szó szerint a központban (is) van temető; na, jó, 5 - 600 méterre a szó szerint vett centrumtól.

A "legszebb" viszont az, amikor temetőket "felszámolnak", és a helyükre lakóparkot építenek...

2012. nov. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ott olcsóbb a telek, és bővíteni is könnyebb.
2012. nov. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hát igen... Ezt én is akartam írtam, hogy vigyázni kell nagyon, amikor egy nagy élelmiszerboltban sétálunk, mert ki tudja, hogy mikor szakad be alattunk a beton és mikor zuhanunk bele egy néhány száz éves kriptába.... A részleteket szerintem nem kell ecsetelnem.

A játszótereken is olyan mocskos a homok, hogy már azon sem lepődnék meg, ha csontok lennének benne.

Nagyon durva...Ennél már csak az atomtetmő lenne jobb.

Vagy ha a régi temetők helyére strandot építenének. Morbid.

2012. nov. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!