Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az miért jó, ha valakit...

Az miért jó, ha valakit szentté, vagy boldoggá avatnak?

Figyelt kérdés
2012. nov. 1. 00:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Engem szomorúvá fognak...A holtaknak a szentje leszek...


Semmire sem jó. Ezzel fejezik ki a katolikusok, hogy xy ember, mennyire élt példamutató keresztény életet. (bár szerintem becsúszot néhány más dolog is). Akik nagyon jó emberek voltak, vagy nagyon sokat tettek a kereszténységért, életüket adták másokért (Isten nevében). Azokat szokták. Ha tévedek, akkor bocsi. (abban nem vagyok biztos, hogy pogány átvételek vannak-e). Manapság már minden hazugság (nem csak ami a neten van).

2012. nov. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Öngyilkosok védőszentje is megtiszteltetés...
2012. nov. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Pont azért, amiért jó, ha valaki Nobel-díjat kap. Elismerik az érdemeit, munkásságát.
2012. nov. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen a szent, és a boldog csak annyiban különbözik a többi üdvözült embertől, hogy az egyiknek helyileg az adott egyházi területen, a másiknak az egész világon kihirdetik a tiszteletét. De teológiailag nincs különbség egy szent, meg egy szentté nem avatott üdvözült között.
2012. nov. 1. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ez főleg nekünk fontos. Nyilván az illető, ha üdvözült, akkor úgyis mindegy, hogy mi itt a földön mit gondolunk róla. Egy csomó szentéletű ember hal meg, és nem is tudunk róluk. De akiről tudjuk, hogy példamutató életet élt, annak a személynek a tiszteletét elrendeli az Egyház. Előttem jól írták, igazából a kettő között annyi a különbség, hogy a szent tiszteletét az egész világon elrendeli, míg a boldog csak egy kisebb közösségben szól.
2012. nov. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Semmire.
2012. nov. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Példaként állítják a katolikus hívek elé. Azért is, mert bizonyítja, hogy vannak még csodák.
2012. nov. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mutassatok már nekem egy embert a bibliai korokban, akit bármilyen egyház szentté, vagy boldoggá AVATOTT volna... Ha nincs akkor ez emberek találmánya, Istenhez és a hithez semmi köze.
2012. nov. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Szent Margit életében mi volt példamutató?

kínozta magát, nem mosdott, és közben betegekhez is járkált, így sokmindenkit összefertőzhetett mindenfélével, korán meghalt az életmódja miatt, ami tulajdonképp lassú öngyilkosság volt.

2012. nov. 1. 23:02
 10/17 anonim ***** válasza:
Segített a társainak, ápolta a betegeket. Olvasd végig az egész legendát, és ne csak az önkínzást vedd észre!
2012. nov. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!