Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény Istennek miért...

A keresztény Istennek miért kell (egy) ártatlan élet/lélek áldozata a megbocsájtáshoz?

Figyelt kérdés
2012. nov. 2. 14:30
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

ha megváltozik valaki, akkor sem indokolt, hogy a bűnös helyett más kapja meg a büntetést.


egyébként szerintem nem kell minden bűntettet büntetni, csak ha már jár valami büntetés, akkor az kapja meg, aki elkövette, és nem egy totál független , ártatlan valaki, mert az csak egy újabb bűn elkövetése.

2012. nov. 3. 12:12
 22/24 A kérdező kommentje:
mivel több választ is töröltek, nem csak enyémet, így nem kérek több választ, mert így csak időpazarlás az egész, hogy lényeges mondanivalókat kitörölnek.
2012. nov. 3. 12:31
 23/24 anonim ***** válasza:

Most már azt hiszem, értem, hogy mit nem értesz, de ezen nagyon könnyen lehet segíteni, ha megérted azt, amit már mások jól kifejtettek (hogy egyedül Jézus lehetett a helyettesítő áldozat, senki más), és még hozzá azt, hogy kicsoda valójában Jézus!


Mert ha megérted, hogy Jézus Isten Fia, és nem szimplán egy önfeláldozó hős ember, aki "elég jó" áldozat volt a "vérszomjas" Istennek;

S megérted, hogy a Fiú, mielőtt eljött volna Megváltóként, öröktől fogva egylényegű az Atyával:

Akkor talán megérted azt is, hogy miért igazságos ebben az esetben mégis, hogy a valódi bűnös helyett egy ártatlan áldozat szenvedje el a büntetést.


Azért, mert az áldozat ugyanaz, mint a BÍRÓ! Az egyedüli személy, akinek hatalmában van az Univerzumban a szellemi teremtményeket megítélni igazság és bűn tekintetében, az élő Igazság, önmaga döntött úgy, hogy Ő saját magát adja váltságul mindenkiért. Ezt jelenti valójában a kegyelem: a Bíró nem önkényénél és hatalmánál fogva ad megbocsátást (kegyelmet), hanem úgy, hogy tudja: a megbocsátásnak ára van, amit senki más nem képes kifizetni, egyedül Ő.

Ezt a kegyelmet tényleg nem lehet emberi értelemmel megérteni, egyszerűen vagy szívből elfogadja az ember, vagy elutasítja.

2012. nov. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Érdekes a kérdésed, én is sokat gondolkoztam már rajta.


Indulj ki abból, hogy régen a zsidóknál volt egyfajta váltságáldozat, ami abból állt, hogy ha elkövettek valami bűnt, akkor engesztelő áldozatot mutattak be Istennek, meg volt határozva, hogy milyen bűnökért milyen állatot kell leölni és Istennek áldozni (Mózes törvénykönyve). Egyébként elég sok más vallásban is megjelenik az állatáldozat, SŐT, az emberáldozat is (pl maják). Ezek után jött Jézus, aki annyira tökéletes áldozat volt, hogy ezáltal visszamenőlegesen és előre is megbocsáttatott minden bűn a földön. Én erre jutottam.

(Elnézést az esetleges pontatlanságokért, régen volt már a kezemben Biblia.)

Ma pedig, mint tudjuk, már nem szokás áldozatot bemutatni, legalábbis a mi kultúránkban nem.



Ez volt a "történeti áttekintés", most jöjjön egy hasonlat.

Figyelmetlenül mész át az úttesten, és majdnem elüt egy autó, de ekkor valaki félrelök, így ő kerül a kocsi kerekei alá. Meghal, helyetted, hiszen ha ő nincs, akkor most te lennél halott, nem ő. Senki nem kérte őt, hogy mentsen meg téged: valószínűleg Isten rendezte így a dolgot, illetve Ő DÖNTÖTT ÚGY, hogy feláldozza érted az életét (Jézus vajon dönthetett volna másképp?). Igazságtalan? Lehet, de az ő döntése volt, hogy megment téged, saját akaratából, és tudta, hogy mit vállal. Neked pedig lehet hatalmas lelkifurdalásod az eset miatt (amivel már sajnos nem mennél semmire), VAGY felfoghatod úgy is, hogy ez az ember adott neked egy esélyt, hogy tovább élj. Ezután pedig jobban értékeled majd az életedet, és igyekszel minél jobb ember lenni.


Nem 100%, hogy jó az elgondolásom, de én így tudom ezt értelmezni.

2012. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!