Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hord egy nyiltan kereszt...

Miért hord egy nyiltan keresztény vagy református ember kipát?

Figyelt kérdés

Többször láttam már, hogy keresztény emberek, zsidókkal egy társaságban kipát hordanak. Most akkor a vallási intézményekbe kötelező abban belépni, csak nyallerkodnak vagy csak kriptozsidók ők is?

Nem ocsárkodás és mocskolódás miatt tettem fel a kérdést!



2012. okt. 31. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen világos, hogy arra gondolsz-e, amikor egy keresztény elmegy egy zsinagógába/imaházba, stb., vagy amikor egy táraságban vannak. Az előbbi esetben ugyanis egy férfinak muszáj befednie a fejét (nem muszáj kipával, bármilyen fejfedő jó), különben nem engedik be. Az utóbbiban pedig a másikat tisztelik meg vele, főleg ha egy ünnepet esetleg velük töltenek (ilyenkor a fej befedése szintén kötelező). Én ezt nem hívnám "nyallerkodásnak", mindössze figyelembe veszem a másik vallásának az előírásait, és ha hozzájuk megyek, akkor úgy cselekszem/öltözködöm, stb., hogy ne sértsem meg vele őket. Ez minden normális embertől elvárható.
2012. nov. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ha meg egy keresztény templomba mész be férfiként, akkor ott meg leveszed a sapkádat, még ha nem is vagy keresztény, mert ott meg az a szokás. Ahogyan rövidgatyában meg atlétában sem mész be egy templomba még turistaként sem, még akkor sem, ha te épp nem vagy hívő.


Alap dolog, hogy ha egy vallás ünnepére, templomába, istentiszteletére elmész vendégként, akkor ezeket az alap szokásokat betartod.

2012. nov. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
azért írtam nyallerkodást, mert hirtelen nem jutott eszembe más kifejezés. köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 1. 09:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amiért én nőként, mikor bementem egy dzsámiba, kendőt kötöttem a fejemre, és levettem a cipőmet. Mert megtisztelem vele a másik vallást.
2012. nov. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
miért ne?
2012. nov. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Keresztény vagyok. Mikor egyszer régen egy osztálykiránuláson betértünk egy zsinagógába, akinek volt sapkája, az felvette azt, akinek nem, az kapott egy kipát. Én nálam sem volt sapka, úghogy minden további nélkül felvettem azt. Megtekintettük a zsinagógát, majd kifele jövet leadtuk a kipákat.

Ha egy zsidó gyerek jön osztálykirándulás alkalmával egy keresztény templomba, neki meg le kell vennie a kalapját, sapkáját. Alkalmazkodni kell a helyi szokásokhoz, így etikus, nincs ebben semmi rossz vagy visszatetsző!

2012. nov. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!