Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény házaspárok! Kaptato...

Keresztény házaspárok! Kaptatok házasság előtt valamiféle megerősítést Istentől, hogy áldását adja a kapcsolatra, és hogy valóban egymásnak szánt benneteket?

Figyelt kérdés
Csomóan számoltak be egy találkozón erről, és ott nem volt rá alkalmam, hogy beszélgessek velük. De azt tudom, hogy én ezen a téren semmi megerősítést nem kaptam, vagy csak nem veszem észre. Pedig szoktunk együtt imádkozni, meg minden, de mégsem vagyok biztos benne, hogy ő-e az, akivel majd össze fogom kötni az életemet. Ha kapnék megerősítést, akkor a konfliktusokat és a nehezebb időszakokat is jobban viselném, mert akkor ez csak próbatétel lenne, így pedig csak kínlódás, hogy na mi legyen... Nem arról van szó, hogy nagyon béna lenne a kapcsolatom, csak zavar, hogy 3 év után sem vagyok biztos. Ő pedig már a házasságon gondolkozik, és én is nagyon szeretném, de valamiért így nem tudom a saját eszemmel, szívemmel eldönteni. Rosszul csinálom, hogy ilyenre várok?
2012. nov. 7. 07:31
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ismerem a szerelemhormonos előadást, és próbalunk is tisztán élni házasságig. És megértettem azt is, hogy a szerelem nem minden, tapasztaltam is, és azt hiszem, hogy nekem nem is ez hiányzik, hanem valamiféle bizonyosság, valami olyan érzés, hogy tuti, hogy örökké együtt kell lennünk. Őszintén szólva nem vagyok rá büszke, de sokszor irigykedem másokra, akik olyan fiatalon elsőre megtalálták életük párját, és biztosak ebben, és nem félnek a jovőtől. Én pedig most nagyon tanácstalan vagyok. :( amúgy én vagyok a lány :)
2012. nov. 7. 20:07
 12/15 anonim ***** válasza:
A szerelem márpedig igen is fontos, ahogy a szeretet is, sőt a héber szó 'ahaba' mindkettőt jelenti. Aki uralkodik a szerelmen, és nem éli meg (akár kapcsolatban, akár plátóian) az uralkodik a szereteten is? A szereteten lehet uralkodni, Bibliai ez? Nem. Az Énekek Éneke nagyon szépen beszél a szerelemről, egy csoda mely egyszerre boldogság, de kín is, igen nem érdemes az embernek "gerjeszteni", hamisan belelohalni magát, ha ő akarja megjelenik az életedben és szerelmes leszel. Ha szerelemes vagy belé ő az igazi, ha nem vagy az nem ő. Kész ezen nincs mit ragozni, a szerelem nélkül között De a szerelem idővel át alakul mély szeretetté, változik formálódik, ahogy egy házasság is, és ezen nem kell megijedni ez nem baj. Néha szenvedélyesen vissza jön, de ehet hogy végleg szeretetté alakul. házasság, keresztényként hiszem, hogy az Újszövetség idején érvénytelen. Isten a Bibliában nem jelölgetett ki embereknek közvetlen parancsba tárakat, saját maguk döntöttek kivel házasodtak.
2012. nov. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Én pedig most nagyon tanácstalan vagyok."


A boldogság titka a hálaadás, vagyis ha minél gyakrabban mindenért hálát adsz Istennek akkor egy idő után érezni fogod hogy jó úton jársz és nagy örömet kapsz Istentől. Ezt lehet erőltetni is. Nem baj ha eleinte kicsit nehezen megy, a lényeg hogy nem szabad feladni, később már természetessé válik amikor az érzelmek követik az akarati döntést.

2012. nov. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
megbeszéltük és közös megegyezés alapján szakítottunk. Azt mondta, hogy kicsit ő is mindig bizonytalan volt, csak reménykedett, hogy majd egyszer elmúlik. Most aztán már képtelen vagyok hálát adni bármiért is, kb fizikai fájdalmaim vannak. Csak remélni tudom, hogy ez volt Isten terve velünk...
2012. nov. 8. 10:00
 15/15 anonim ***** válasza:

Ó, szegénykém. :(

Tudom, most nehéz elhinni, de a fájdalom idővel egyre csökkenni fog, idővel pedig teljesen elmúlik. Szerintem imádkozz, kérd Istent, hogy segítsen ebben a nehéz szituban; és hogy Ő gyógyítsa be a sebeidet. :)

Ha neked segíteni szokott a figyelemelterelés, akkor foglald el magad valamivel; ha beszélgetős vagy, akkor oszd meg az érzéseidet egy megbízható és tapasztalt emberrel. Nem kell vidámságot és boldogságot hazudnod sem magadnak, sem másoknak; teljesen természetes, hogy az érzelmeid ilyenkor nincsenek topon.


Egyébként én így kívülről azt gondolom, hogy jól döntöttetek, hiszen egyikőtöknek sem volt békessége ebben a dologban. Márpedig ezt is jó mutatónak szokták tartani.


-------


@ 12:


Nem kellene párhuzamot vonnod a szerelem és a szeretet között ilyen módon. A szeretet nem pusztán egy érzelem; és arról szó sincs a Bibliában, hogy a szereteten uralkodni kellene.

Ez meg egyenesen butaság, már ne is haragudj: "Ha szerelemes vagy belé ő az igazi, ha nem vagy az nem ő." Ha ez így lenne, akkor nem történnének olyan esetek, mint az egyik példámban, amit írtam; azaz nem lennének a "reménytelen" és a "beteljesületlen" szerelmek.

Továbbá sok embernek sok-sok "igazi" lenne, mivel az emberek többsége több szerelmet is átél élete folyamán; márpedig ez egyértelműen abszurd.

2012. nov. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!