Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha tiszta szivből megbántam a...

Ha tiszta szivből megbántam a büneim, megbocsát Isten?

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 21:24
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Logikus gondolkodással rájöhetünk, hogy van Isten. Akik hisznek Istenben nem azért hiszenk, mert akkor nem halnak meg stb... én azt mondom, hogy tudjuk inkább hogy hova megyünk. ÉS elsősorban nem a földi élet a fő. Itt a döntést kell meghoznuk. Ő vele vagy nem. Ami számít az az, hogy hol fogjuk tölteni az Örökévalóságot. Elmagyarázom akkor itt azt, hogy mi is az üdvösség és a pokol. Üdvösség: Az ember arra lett teremtve, hogy egy szeretet légkörben éljen. Senki se szeretne ugye egy szobába élni egyedül bezárva eégsz életébe. És ott ezt a szeretetet Istennel éli meg az ember. Mert Ő melle döntött. A pokol ennek az ellentétje. Az Istennélküliséget válalsztja és abban él. De mivel vágyakozik a szeretet, Istennel való létre, de nem kaphatja meg, mert nem azt választotta ez okozza azt az óriási kínt, amiről Jézus úgy beszél, hogy jobb volna neki ha mlomkövet kötnének a nyakába és a tengerbe vetnék. Csak, hogy ezekben az állapotokban nem számít az idő, hanem örökkévalóság van.


A másik, hogy az ember a fájdalamt magának okozza. Ha neam lönénkel e az utcán nem kellene ott meghalni. És az élet Isten kezébe van. Ő magához hívhat és életben tarthat. Rajta múlik. Lehet, hogy a bűnös kap még egy eséjt, hátha megtér hozzá és nem veszik el. Lehet, hogy az igazat pedig haza hívja az Örök hazába. Mivel az igaz tudja hova készül. Rajta múlik.


A bűnről pedig: azzal még nincs elintézve semmi, hogy "legyónod" (maradok énis az E/2-nél) Az nem őszinte bűnbánat. A gyónásnak olyannak kell lennie, hogy őszintén megbánod, javulás szándéka van benne, meg akarsz javulni. És válalod amit tettél. Az embertársaid felé is ép úgy felelöséggel tartozol.

És egyébként Isten bőkezű a megbocsátásban. Látom voltak itt felháborodások, de gondoljátok el, ha ti vagytok annak az embernek a helyébe aki esetleg nagy bűnt követett el, és rádöbben, hogy mit tett. Megbánja, rendezi ahogy kell az embertársai flé nézve is. És a Mennyei Atya apai szeretetére vágyik nem e a javulás útjára akar lépni? Vagy nem e egy új éltet akar.


Ezt az új életet csak is Krisztus adhatja meg. Sok ember azthiszi, hogy ha jót tesz, vagy jó emberként él üdvözül. De ez nem így van. A biblia kimondja, hogy nem lehet jó cselekedetektől megigazulni. Hanem egyedül Krisztusban lehet. Mindez a sátán egy hazugsága (?) hogy mi magunktól, üdvözülni tudunk, vagy attól, hogy jót teszünk. Lehet valaki orvos vagy tűzoltó, életeket ment mind a kettő, de ez által még nem fog megigazulni. Krisztus maga mondja, azt, hogy az Atyához Csak általam lehet eljutni. Vagy Én vagyok az Út az Igazság és az Élet.


Krisztus pedig a kereszthalála és feltámadása által kinyitva a Menyország kapujt egy új életet kínál nekünk.

Isten itt van, átéli a fájdalmainkat. Mi leköpdöstük Őt, elvetetteük magunktól, de mint a gyermek apja Ő is jobb életet akar nekünk adni.


Vagy kérdezhetjük akor egy kábítószerestől aki már akig él.- Hol voltak a szüleid ha itt vagy? Pedig nem a szülei tehettek rólla, hogy oda került, Ő maga váalsztotta azt. (mondjuk rendes családi háttér) Pedig ők figyelmeztetik, óvni akarják. Ugyanez van Istennel is az ember a bűnt választja inkább és az szenvedést von maga után. A szabad akarata véget teszi az ember. Isten mint Mennyei Atya pedig óvni akar mint szülő a gyermekét.

2010. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Jézus királyságába való bejutáshoz követelmény, hogy tökéletesek legyünk, bűn nélküliek.

De SENKI SE bűn nélküli. Mindannyian örök ítéletet és Istentől való elkülönítést érdemlünk.

Ezért kell befogadnunk JÉZUS KRISZTUST az életünkbe mint Urat. Ő az egyetlen aki tökéletes életet élt, és így helyettesítő áldozattá vált a bűneink miatt. Feltámadt a halálból bizonyítva, hogy Ő Isten. Meg akar szabadítani bűneink büntetésétől, és örök életet akar adni nekünk. De elöbb személyessen elkell fogadnunk Őt. Ezt jelenti Jézusban hinni. Isten azt akarja, hogy kibéküljünk Vele. Annyira, hogy az Egyszülött Fiát adta értünk.

2010. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

A két 21:13-as eöző kettő is én voltam. De még valamit megakarok veletek osztani

[link]

tanulásog filmek. főként a teljessen idegen 1-2-t ajánlom, zarándok útját. tűzállót.

a tűzálló is Isten szeretetére irányul, és levetíthető arra a filmben lévő házasságra. Istent eldobja az ember, de Ő szeretetével akar elhalmozni. Engedjük Őt?

2010. jan. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Ja még egy dolog.

A Föld koráról. A Biblia mint tudjuk elég régen írodott. Több ezer éve. Az akkori ember persze beleírt tudományos dolgokat is. De nem azon van a lényeg hanem azon ,hogy hit terén tévedhetetlen. A tudomány, hány éves a föld stb.. nem lényeg benne. Az csak az akkori tudományos felfogás.

Ja és a teremtés könyvében a 6 napos teremtést az író egy hétre vezette le. Képletesen.Vagyis a 6 nap nem egymást követő hatnap. Hanem a sorrenden van a hangsúly. Mi miután jöhetett. És a lényege, hogy egy Teremtő alkotása. Mivel a babiloni fogságba írodott, és az ottaniak hamis istenekhez imádkoztak, ezért írta meg az író, hogy a hold stb.. teremtmény. Tehát az egyes napok között bármennyi év is eltelhetett.

Tehát belekell gondolni az akkor körülményekre, népszokásra, tudás szintre. Rendessen kell azt is értelmezni. És ismét mondom, nem a tudományos, hanem a hit alapon tévedhetetlen.

2010. jan. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Isten mindenkinek megbocsát, mert szeret téged.

Hagyjuk a keresztény maszlagot, ahol semmit nem tehetsz, minden bűn és kárhozat, ezért-azért alapból a pokolba jutsz... hagyjuk ezeket, mert ilyen szempontból úgysem kapsz más választ, minthogy ha nem hiszel a bibliai istenben, úgyis Pokolra jutsz.

Szerintem, miután az emberek meghalnak és "találkoznak" Istennel, Ő meg fogja világosítani az elméd, megmutatja azt a szeretet, amit az életedben nem láttál meg.

Kapsz újabb esélyt arra, hogy megbánd a tetteid és megváltozz. Mert Isten nem azt akarja, hogy valamiféle pokolban égj, hanem hogy boldog légy.

2010. jún. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Nem hiszek benne. NEm hiszek istenben. Gyerekkoromban egy ostoba voltam,és nagyítóval égettem élő hangyát. Ekkor még nem tudtam ,hogy azoknak a kis vackoknak is fájhat úgy mint az embernek. Azóta tudom.MEgbántam,nem kínoznék állatot.Vagy békénhagyom,vagy egy millanat alatt végzek vele,ha fenyegeti az egészségem.De nem kínzom.Ettől függetlenül megtörtént, szemétnek érzem magam,és nem hozza vissza semmi azt a multbéli eseményt,ami által meg lehetne változtatni.Ez a példa akármire is írható. Szerintem nincs bocsánat,nics semmi ami viszont halál után megtorolná ezt rajtam. Lelki meggyugvást csak az tudna okozni,ha én is megégetném magam,de ezt meg nem teszem meg,mert nem vagyok hülye.Egyszóval igazságtalan az élet, mi emberek alakítjuk,Istennek meg az ég világon semmihez nincs köze,mert akkor nem történne ennyi disznóság.
2010. szept. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

De vajon miért nincs köze? Mert a legtöbb ember kiutasítja őt az életéből, és ezt Isten tudomásul veszi, mert szabad akaratot adott nekünk embereknek. Ebben az is benne van, hogy szabadon megtehetik az emberek mindazt a szemétséget és gonoszságot, amit megtesznek.


Mindez azonban nem marad ítélet nélkül, ahogy Jézus megmondta. Mindenki halálra (nem testileg, hanem Isten nélküli, pokolbeli állapotra) van ítélve, kivéve azok, akik elfogadják Megváltó helyettes halálát. Nekik igéri Jézus, hogy haláluk után vele lesznek ("elmegyek helyet készíteni, hogy ahol én leszek, ott legyetek ti is.")

2010. szept. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 világvége1 ***** válasza:
Nem létezik őszinte bűnbánat. Nem bocsát meg Isten.
2020. júl. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!