Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református Eucharistia?

Ozmium42 kérdése:

Református Eucharistia?

Figyelt kérdés
Nem olyan régen voltam egy református istentiszteleten, ahol a lelkész pontosan azt csinálta, amit a katolikus papok a szentmisén az ostyával (itt kenyér volt) és borral. Szóval megtörte a kenyeret, felmondta az ide vonatkozó bibliai részt, aztán a hívek mentek "áldozni. Azért lepődtem meg, mert úrvacsorát még nem láttam, de ami itt volt, az lépésről lépésre megegyezik a katolikus szertartással. Én eddig azt hittem, hogy a reformátusok ha külsőleg hasonló dolgokat csinálnak is, azt elég eltérő teológiai megfontolásokból teszik. De én itt, mint katolikus nem érzékeltem bármi különbséget.
2012. nov. 8. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem egyenlo az eukarisztiaval.Mivel az azt jelenti hogy a kenyer es a bor Jezus teste es vere fizikailag.....

Na de ez nem igaz mert a kenyer es a bor nem valtozik meg.

Jezus meg nem lehet mert akkor viszatert a menybol mig a Biblia rija mikor lathatjuk fizikai valojaban...a vegitelet napjan....

A kenyer es a bor jelkep hiaba egyezik kulsoleg a szertartas teologiailag a reformatusok a kenyeret es a bort Jezus teste es vere jelkepenek hasznaljak nem mondjak azt hogy fizikai teste es vere.....Ennyi a kulombseg ami eleg nagy kulombseg mivel a katolikusok es ortodoxok leterdelnek es szentsegimadast hajtanak vegre amit a reformatusok balvanyimadassal azonositanak hisz a kenyer nem Isten sem Isten fizikai teste....

2012. nov. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

"a kenyer nem Isten sem Isten fizikai teste."

Ezt a katolikusok is így gondolják. A kenyér nem fizikailag változik Krisztus testévé. Az átváltozás számunkra érzékelhetetlen, nem fizikai.

2012. nov. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Marpedig sok katolikus csoda van mely alitja hogy atvaltozott a kenyer fizikai erteleben es sziv izom lett peldaul.....En szemely szerint nem hiszem hisz ellentetesnek talalom a bibliaval ahol meg van irva hogy a vegitelet napjan latjuk az Ember Fiat.....tehat a kenyer es bor csak mint jelkep nem atvaltozott valami es folleg nem egyenerteku a keresztaldozattal mert ha igen akkor Jezunak az utolso vacsora utan nem kellet volna felaldoznia magat eleg lett volna elkuldeni a tanitvanyokat akik a kenyer es bor-ral mindenkit sorra megvaltanak....Szoval teologiai kulombseg az nagyon nagy a kulsoseg meg majdnem ugyanaz.
2012. nov. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a kenyér és a bor átlényegül. Tehát maga lényeg változik meg: nem pusztán kenyér és bor, hanem Krisztus teste és vére, ami jelen van titokzatosan, de valóságosan.

Nem vagyok református, de úgy tudom, hogy ők ezzel csak emlékeznek arra, amit Jézus tett.

2012. nov. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!