Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan köszönjek katolikusként...

Hogyan köszönjek katolikusként református papnak?

Figyelt kérdés
2012. okt. 30. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Náluk nincs pap, hanem lelkész.

Amúgy "Áldás, békesség"!

2012. okt. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megfelelő a Jó napot kívánok!
2012. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bekesseg Istentol ezt hasznaljak a reformarusoknal koszoneskeppen a lelkesszel szemben.
2012. okt. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

A református köszönés. Áldás békesség rá a válasz Istené a dicsőség.

A békesség Istentől evangélikus...

De teljesen mindegy,mert nyugodtan köszönhetsz Jó napot kívánokkal.

miért fontos ez neked ennyire?

2012. okt. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csókolom bácsi:)
2012. okt. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Hazardteam ***** válasza:
41%

Hoghogy hogyhogy hogy?


Üdvözöllek dicső lovag, szép a ruhád, szép a fogad, miszél hozott, mondsza erre, partedlid meg hova rejtve? (vagy mi a csoda az a fehér gallér)

2012. okt. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Andizsuzsi ***** válasza:
56%
Nyugodtan köszönhetsz neki dicsértessék-et is, legfeljebb tudni fogja, hogy katolikus vagy. Én nagyanyám temetésén így köszöntem, mert automatikusan ez jött a számra. Ő pedig egy keeves mosoly kíséretében áldás, békességet köszönt vissza.
2012. okt. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Legyél lovagias, és köszönj előre református szokás szerint. Katolikus szempontból abban, hogy "Áldás, békesség" nincs semmi derogáló, vagy eretnek.
2012. okt. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Andizsuzsi ***** válasza:

Ozmium42!


Persze ez így lenne udvarias, és illendő. De néha az embernek "zsigerből" jönnek beidegződött formulák. Én vegyes házasságban nőttem fel, anyám és családja katolikus, apám és családja református. Én katolikus vagyok, de a fentiek miatt elég gyakran voltam jelen református szertartáson is. Még most felnőtt fejjel is nagyon kell figyelnem, hogy pl. ne vessek keresztet, az Apostoli hitvallásban ne a katolikus anyaszentegyházat valljam, stb. Tudom, hogy ez udvariatlanság lenne, mégis időnként becsúsznak "bakik", ha az ember a lelkével, és nem csak a tiszta tudatával van jelen.

2012. okt. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Granulátum ***** válasza:
Na mivan öcsém?
2012. okt. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!