Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként hiszel a...

Rostás Dezső kérdése:

Keresztényként hiszel a teremtéstörténetben?

Figyelt kérdés
A kérdés nagyon bután hangzik, de tedd fel magadnak a kérdést, keresztényként hiszed -e hogy Isten teremtette a világot, úgy ahogy Mózes könyvében benne van. (Én keresztény vagyok és hiszem)
2012. nov. 12. 00:56
1 2
 11/20 Hazardteam ***** válasza:
68%
Viszont nem ismerik a thermodinamika 0-1 törvényét és az bizony csúnya dolog..
2012. nov. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%
Persze, hogy hiszem! Milyen hit lenne az ami az egyik igazságot kizárná, a másikat meg elfogadná..! ISten igéje teljes! És IGAZ!!!
2012. nov. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
36%
igen isten teremtette a világot magától nem jöt volna létre
2012. nov. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
46%

Hát, ilyen egyszerűen nem tudok válaszolni.


Én az evolúciót működő tudományos elméletnek tartom, mondhatni szakmabeliként (én fizikával foglalkozom) meg vagyok győződve az evolúció elméletének helyességéről, ahogyan az ősrobbanásról is.


DE! Hiszem azt, hogy ezeket a történeteket okkal hagyta ránk Isten, és nem feltétlenül csak az üzenet kedvéért (pongyolán megfogalmazva "szimbolikusan').


Egyrészt ne feledjük, hogy nem volt ott senki a teremtésnél, hogy tanúja lett volna, hogyan is történt a dolog. Ebből én arra következtetek, hogy a történet leírója, vagy első megfogalmazója minden bizonnyal látomás formájában láthatta, ezért nem hiszem, hogy más megítélés alá kellene, hogy essen, mint mondjuk a Jelenések könyve. Érdekes, hogy arról még a neoprotestáns fundamentalisták is elismerik, hogy nem valós eseményeket ír le szó szerint. Nem látom, miért ne lehetne hasonlóan megközelíteni a Teremtést is.

Másrészt a Biblia sosem ír le eseményeket történetírói célzattal. Amiket megtörtént eseményként mutat be, azokban is mindig szempont az ember és Isten kapcsolata. Ezért sem hiszem, hogy a Genezis pusztán valós események egyszerű elbeszélése lenne.


Viszont azért gondolom, hogy a Genezis több puszta allegóriánál, mert anélkül a Megváltásnak és Jézus áldozatának sincs értelme. Nem merném azt mondani, hogy tudom, hogyan kell érteni a teremtés Bibliában leírt történetét, csak annyit, hogyan biztosan nem: szó szerint és tisztán képletesen.


Nekem az a véleményem -- és ez tisztán vélemény, nem teológiai álláspont -- hogy a teremtés és a hozzá kapcsolódó történetek valamiféle általános jelenségek konkretizált elbeszélései, amiknek valós események szolgálnak alapul. Tehát tulajdonképpen valós események avagy jelenségek, többek példázatoknál, de valóságtartalmuk nem a történések pontosságában, hanem érvényességében rejlik.


Tudom, elég homályos, te konkrétabban magam sem tudom megfogalmazni.

2012. nov. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Igen hiszek. Mózes első könyvének első 11 fejezetében pontos történelmi leírást kapunk, melynek szereplői valódi emberek, eseményei pedig döntő jelentőségűek. Jézus Krisztus és minden újszövetségi író idézi ezeket az emberi kultúrát formáló fundamentális eseményeket.


A Teremtő természetfeletti hatalommal alkotta meg az égitesteket a Földet és az életet. Az értelem megelőzte az anyagot. A teremtés hat betűszerinti nap alatt történt. A hetedik napon Isten megpihent. Ezt a napot adta az embernek, hogy emlékezzen arra, kicsoda Ő és mi mindent tett az emberért. Erről tesz bizonyságot a Szentírás.


Üdv. Péter

2012. nov. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
44%
Igen, pontosan úgy, ahogy le van írva. Nem valamilyen átvitt értelemben, hanem szó szerint.
2012. nov. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
22%

Hát Titus Pullóval értek egyet leginkább.

Szerintem nem kizárt az, hogy pont úgy történt ahogy Genezis leírja. Viszont biztos, hogy Genezis nem írja le pontosan (ehhez egymilliárd könyvoldal is kevés lenne).

Abban viszont biztos vagyok hogy hasznos tudományos elméleteket gyártani a tudományban, mert úgy jobban megérthetjük a körülöttünk lévő világot.


Bocs sajnos nem túl érthető. Ez is olyan téma amit személyesen jobban el lehetne magyarázni.

2012. nov. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Persze hiszek benne, de állítólag a teremtés könyve hiányos és ahogy a többi részek a Bibliában. Mi csak egy kis részét olvassuk a Bibliának.
2012. nov. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%

Igen. Négyszer élhettem át azt a csodát, amit szülésnek hívnak és ezt ez a pusztuló, rothadó világ nem találhatta ki.


amúgy meg előttem leírtak mindent, amit én is írtam volna. Nekem nem esik nehezemre hinni a teremtésben, hisz a gyerekeim is így lettek: gondoltunk egyet és már eggyé is olvadt a két sejt, akik most itt vannak körülöttem. Isten csodái, amivel nem lehet betelni.

2012. nov. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
54%

Elnézést kérek, ha szőrszálhasogatónak tűnök, de a kérdésben szereplő "hinni a teremtéstörténetben" kifejezés nem megfelelő. Hinni valamiben vallási értelemben egyedül az Istent illeti meg, mert személyes kapcsolatot tételez fel. A hittételeket (köztük az egyházat is) "hiszem", elhiszem, igaznak fogadom el.

Előbbiek alapján azt mondhatom, hogy hiszem a teremtés tényét, és igaznak fogadom el a teremtéstörténetet, de nem természettudományos igazságként, hanem hitigazságként.

2012. nov. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!