Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mire/hogyan használják a...

Mire/hogyan használják a katolikusok az érméket?

Figyelt kérdés
érmék, tehát nem a medálok, nem a kulcstartók nem a kitűzők hanem tisztán az érmék amiket sehogy nem lehet rögzíteni vagy ilyesmi, csak úgy vannak, és a kegytárgyasnál lehet beszerezni őket
2012. nov. 14. 15:14
1 2
 1/11 Ozmium42 ***** válasza:
67%
Meg lehet támasztani vele a billegő asztal lábát.
2012. nov. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak olyan érméket tudok, amiket nyakláncon lehet hordani.
2012. nov. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Zsizsik666 ***** válasza:
0%
Odaadják a cigányoknak, ha pénzt kérnek tőlük.
2012. nov. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Katolikus vagyok, de nekem nincs ilyenem, olyan medálom van, amit a nyakamban hordhatok.

Amúgy szerintem kb. ugyanaz a funkciója, mint egy szentképnek, csak ez fémből van.

2012. nov. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A sima érmék csak emlékeztetőül szolgálnak hogy imádkozzon az aki viseli őket. Tehát ezek csak sima tárgyak.

Nekem van Szent Pio atya ereklyém ami egy Pio atya által használt tárgyhoz van hozzáérintve (azt hiszem a ruhájához).


Van még a Szent Benedek érme:

[link]


És van még olyan hogy csodás érem:

[link]

(ez velem is tett csodát, szóval tanusíthatom hogy működik :)) És van egy biztonsági őr akinek az életét mentette meg amikor a rablók megtámadták. A társát agyonlőtték de ő akinél az érme volt, megmenekült (az érmét nem sokkal a támadás előtt kapta).

2012. nov. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Meg van még skapuláré érem is:

[link]


Gondolom hamarosan érkezik az első kommentelő aki szerint bálványimádó vagyok, hasonló azokhoz akik régen a saját gyerekeiket áldozták fel Bál-nak. Ha valaki ilyesmivel szeretne vádolni akkor tegye, de írjon indoklást is ha szabad kérnem és ne csak vádoljon.

2012. nov. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Idolatry charges in 3, 2, 1...
2012. nov. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Zsizsik666 ***** válasza:

5: off: csodás érem?

Vazze, én akkor lehet olyat kaptam egyik bnőmtől. Azt mondta, szerencsét hoz, beraktam a lomosba, jó barátnőm, nehogy azt mondja, hogy kidobom.

Nem is tudtam, hogy szabad mágiát használni, ejnye, hogy van ilyen, ez egy tárgyba vetett hit nálatok!

2012. nov. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Vazze, én akkor lehet olyat kaptam egyik bnőmtől. Azt mondta, szerencsét hoz, beraktam a lomosba, jó barátnőm, nehogy azt mondja, hogy kidobom. "


Lehet hogy azt kaptál mert ez egy elég gyakori érme. Azt viszont rosszul mondta hogy szerencsét hoz, az érme ugyanis nem "mágikus", nincs semmilyen képessége. Viszont a Szűzanya megigérte egy jelenés alatt hogy "akik bizalommal hordják azok sok kegyelemben részesülnek". Vagyis ezekért az emberekért közbenjár Istennél és ezért kapnak kegyelmeket. Tehát maga az érme semmit se ér, nem mágikus, viszont Mária közbenjáró imája nagyon kedves Isten előtt és ennek hatására adja a kegyelmeket.


"Nem is tudtam, hogy szabad mágiát használni, ejnye, hogy van ilyen, ez egy tárgyba vetett hit nálatok!"


Mágia az lenne ha mondjuk úgy hordaná valaki ezt az érmét, hogy közben az érme mágikus erejében bízna. Ha valaki ezt csinálja az valóban bűn. De mi nem ezt tesszük, hanem abban bízunk hogy Mária teljesíti az igéretét és az ő közbenjárására Isten adja meg a kegyelmeket annak aki az érmét viseli.

2012. nov. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Zsizsik666 ***** válasza:
Valamennyire értem, csak meglepett, hogy ilyen tárgyatok van, mert nem tudom, mi szükség tárgyakra isten meg Mária mellett, na de mindegy. Én nem fogom elmondani bnőmnek, hogy bűn ha hisz benne, hogy az önmagában szerencsét hoz. Inkább befogom, értelmezze, ahogy akarja :D
2012. nov. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!