Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A LaVey féle "sátánistákra"...

A LaVey féle "sátánistákra" ez igaz általában?

Figyelt kérdés

Nem csinálnak rituálét, mert inkább ateisták.

A Sátánt egy viselkedési formának fogják fel.

És még hallottam róla, hogy elég intelligens emberek követik ezt a féle "vallást"

Ehhez még fűzne valaki valamit?


2012. nov. 18. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Talán erős állítani, hogy csak intelligens követői volnának, de egyébként igaz; ilyen ez a fajta sátánizmus. Ennek bárki utána tud nézni.
2012. nov. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Malats ***** válasza:
'mert ateista beállítottságúak, ellenben rendelkeznek Bibliával.' ennyiben változtatnék.
2012. nov. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Nos azért nézzük meg mit mond erre a biblia, mert az a lényeg, nem az, hogy Én mit gondolok:


(Máté 4:8-10) . . .Ismét magával vitte őt az Ördög, most egy rendkívül magas hegyre, és megmutatta neki a világ összes királyságát és azok dicsőségét, 9 majd ezt mondta neki: „Mindezeket neked adom, ha leborulsz, és imádatot mutatsz be nekem.” 10 Akkor Jézus így szólt hozzá: „Eredj el, Sátán! Mert meg van írva: .... a te Istenedet imádd, és egyedül neki végezz szent szolgálatot.«”


Nos Jézus itt nem egy bennünk levő rossz dologként kezelte ezt a személyt, hanem igen is nagyon élőként.

S erre többször is utalt, hogy Sátán nem a bennünk levő gonosz hajlam, hanem egy élő angyal, csak gonosz.


Inenntől kezdve, nem hiszem hogy bármi féle Sátánizmust elfogad a teremtő.

2012. nov. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

"Inenntől kezdve, nem hiszem hogy bármi féle Sátánizmust elfogad a teremtő."


- Szerintem erre a sátánisták nagy ívben tesznek. Láthatóan nem értetted meg, amit eddig írtunk az egészről: a kereszténység istenének hódolnak, de nem is egy patás kecskelénynek.

2012. nov. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Malats ***** válasza:
És ki kérdezte ezt utolsó? Vagy a szöveg értésed gyenge? Mellesleg Biblia. Ha már idézgetsz, tudd, hogy kell leírní.
2012. nov. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Malats ***** válasza:
3-asnak szólt.
2012. nov. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

az ateista sátánizmus lényege h te vagy a középpontba,csak magadért élsz.ugyanakkor megfogalmaz (11 parancsolat) pár törvényt/szabályt.

"bibliája" meg 11 parancsolata inkább csak jelképes,a kereszténység paródiájaként is felfogható.

ha érdekel a dolog,a neten simán utána tudsz olvasni

2012. nov. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Gondolod te.

A teremtő nem paródiaként adott az élethez szabályokat.

Sátánnak meg pont ez az akarata,élj magadnak, ne törődj semmivel.

nincs szükséged Istenre.


Így is lehet gondolkodni, de ez nem vezet sehova,igazából maradna minden így ahogy most van.

Hála a teremtőnek Ez nem így van.

2012. nov. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én igazából egyáltalán nem hiszek Istenben.

Valamint mindig a magam útját járom, elmélyülök a gondolataimban és a saját döntéseim szerint cselekszem.

2012. nov. 19. 15:29
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, igaz rájuk. De nekik is vannak szabályaik.

Az a válaszoló, aki a Bibliából idézget, az meg enyhén el van tévedve, úgyhogy akár be is foghatja.

2012. nov. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!