Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyi idő alatt lehet kiolvas...

Mennyi idő alatt lehet kiolvasni a Bibliát?

Figyelt kérdés
2008. máj. 25. 12:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Olvastam az eddigi hozzászólásokat, válaszokat, és nekem más a véleményem, tapasztalatom.

Én már többször kiolvastam a Bibliát, és a leggyorsabb az 81 nap volt. nem akartam semmifélerekordot dönteni, vagy ilyesmi, csak azt olvastam mindennap, amikor utaztam és napi kb 2 órát vagyok úton, hétvégét kivéve.

Szóval a (protestáns) Biblia 1038 fejezetből áll. A leghosszabb fejezetek akár 130 versből is állhatnak, de van ami pl csak 4 vers összesen.

Ha először olvasod, akkor én nem ajánlanám, hogy az 1Mózestől kezd. történetileg kb kronológiai sorrendben van, de amint belefutsz Mózes 3. könyvébe, valószínűleg leteszed, mert az visuonylag komoly érdeklődést és némi háttér infót igényel, persze, csak ha meg is akarod érteni.Én javaslom, hogy inkább az újszövetséggel kezd, mert az egy kicsivel könnyebben emészthető, de ne olvasd el egyhuzamban a 4 evangéliumot, mert nagyon hasonlóak, és arra is könnyen ráunhatsz. Ezek személyes tapasztalatok, nem muszály megfogadni őket, de nekem segítettek.

Egyébként való igaz az, hogy fontos lenne meg is érteni azt, amit olvasol, ami azért valljuk meg, nem egyszerű feladat a XXI.század emberének, de rengeteg segédanyag áll segítségedre, és ha valami amit olvasol annyira megakaszt, hogy nem tudsz tőle továbbolvasni, mert annyira frusztrál, vagy idegesít, dobj egy e-mailt, és hátha tudok segíteni.

Bibliaolvasási aranyszabály: "ha nem értesz valamit, olvass tovább, mert a Biblia önmagát magyarázza"

2009. ápr. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%
De durva! Ti a Biblia olvasgatására pocsékoljátok a drága időtöket??? Hát, ti tudjátok...
2009. okt. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!