Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi rokonaim miért...

Jehova Tanúi rokonaim miért nem imádkozzák velünk az étkezés előtti imát? Mi benne számukra a kivetnivaló?

Figyelt kérdés

"Édes Jézus légy vendégünk, áldd meg amit adtál nékünk. Adjad Uram, hogy jól essék, Jézus neve dícsértessék."


Értem, hogy ők szeretnének saját maguk imádkozni, de az hogy velünk is imádkozzanak, az miért annyira lehetetlen? Mi ebben a két sorban a "rossz"? Miért akarnak ennyire elkülönülni tőlünk, hogy még imádkozni sem lehet együtt?

Én már imádkoztam velük, amit ők imádkoznak, ez fordítva miért nem lehet?


2012. nov. 19. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Mert lehet, hogy nem akarják ezt a betanult szöveget mondani mindig. Nekem is vannak Jehova Tanú rokonaim, és evés előtt együtt imádkoztunk de nem ilyen betanult szöveget mondtak, hanem szivből megköszöntek mindent stb.
2012. nov. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem a problémájuk Jézussal van, ők nem ismerik el a Szentháromság egyik tagjaként, sem feltámadottként, így nem lehet hozzá imádkozni szerintük.
2012. nov. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

De, hiszik, hogy feltámadt, csak nem hozzá kell imádkozni. Krisztus erre nem tett említést, és aki őt akarja követni, az az Atyához imádkozik, ahogy ő is tette. A "Miatyánkban" sincs az, hogy máshoz kellene imádkozni az Atyán kívül.

Ennyire egyszerű...

2012. nov. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

Nem Jézussal van a problémánk, hanem azokkal, akik a Biblia hamis barátainak bizonyultak!


Az ima hozzátartozik imádatunkhoz. Éppen ezért csak a Teremtőnkhöz, Jehova Istenhez intézhetjük, senki máshoz (Máté 4:10). A Biblia ezenkívül azt is kimutatja, hogy a keresztényeknek Jézuson keresztül kell közeledniük Istenhez. Ő az életét adta értünk, hogy elvegye a bűneinket. Ez azt jelenti, hogy Jézus nevében kell imádkoznunk (János 14:6, 14; 16:23; Efézus 5:20; 1János 2:1, 2).


(Efézus 5:20) "mindig, mindenért hálát adva a mi Istenünknek és Atyánknak Jézus Krisztus, a mi Urunk nevében."


(Kolossé 3:17) "És bármi legyen is, amit szóban vagy cselekedetben tesztek, mindent az Úr Jézus nevében tegyetek, hálát adva az Istennek, az Atyának őáltala"

2012. nov. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%

"Szerintem a problémájuk Jézussal van, ők nem ismerik el a Szentháromság egyik tagjaként,..."


Nem csoda, hisz a Tanúk a Bibliát veszik alapul, s ott nem történik említés szentháromságról. Ez mondjuk természetes, hisz a szentháromság tévtanítása évszázadokkal később keletkezett, mint a Biblia (legkésőbb íródott könyve).

2012. nov. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%

Attól, hogy az előző válasz 0 %-ban tűnik hasznosnak, még tény...


Jó játék a lepontozás. Nyilván valakinek ez a legnagyobb öröme az életében.

2012. nov. 21. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 lsandor ***** válasza:
38%
Fontos gondolat az imával kapcsolatban: nem Jézushoz, hanem Istenhez kell imádkozni, valamint a Biblia elítéli, ha mindig ugyanazt mondjuk az imáinkban. Lásd: Máté 6: 7
2012. nov. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"valamint a Biblia elítéli, ha mindig ugyanazt mondjuk az imáinkban. Lásd: Máté 6: 7"



Mt 26,44 És ott hagyva őket, ismét elméne és imádkozék harmadszor, ugyanazon beszéddel szólván.

2012. nov. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 lsandor ***** válasza:
33%
Ez a Bibliavers sem arra utal, hogy Jézus ugyanazokat a szavakat mondatokat mondta volna monoton módon. A témára utal. Hisz Jézusnak az ekkor mondott imái azon gondolat körül forgott, hogy miket kellesz átélnie és hűségesnek szeretne bizonyulni most is
2012. nov. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Több baj is van vele:

- a fenti rövid ima Jézust szólítja meg, nem Jehova Istent

- betanult, nem szabad mindig ugyanazt mondani, mint ahogy azt a pogányok teszik

- a vallásköziség jele lenne, ha Jehova Tanúi más felekezetűekkel együtt gyakorolnának közösséget, ami súlyos bűn.

2Korintusz 6:15

"mi része van a hithűnek a nem hívővel?"

2012. nov. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!