Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az evolúció és Isten létezése...

Az evolúció és Isten létezése miért zárja ki egymást?

Figyelt kérdés
evolúció, Isten
2012. nov. 14. 13:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
10%
Azért mert az evolúciót emberek találták ki. AZ Isten meg létezik. Nevének jelentése - előidézi hogy legyen.
2012. nov. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
52%

Az evolúció nem isten létét zárja ki, hanem azt, hogy isten minden élölényt készen teremtett olyannak, ahogy jelenleg ismerjük.


Az evolúcióra bizonyitékok vannak, szóval a teremtés eléggé kizárt dolog.


Isten létére nincs bizonyiték, az ellenkezöjére sem, de isten létének feltételezése nem magyaráz meg semmit, csak egy szinttel arrébb tolja el.


Ha isten nélkül nem lehetséges a világ létrejötte, mert semmiböl nem lesz valami, akkor ugyanennek istenre nézve is igaznak kellene lennie, illetve ha isten lehetett a semmiböl, akkor akár a világ is keletkezhetett magától.

2012. nov. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
0%
Viszont voltak előemberek. Bizonyitékok vannak rá. De ezek valahogy kihaltak, és mikor Isten megteremtette Ádámot, akkor már sokkal intelligensebbnek, tökéletesnek teremtette meg. Szóval az előemberek csak próbák lehettek. Én igy gondolom. De az evolució egy komplett baromság.
2012. nov. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 A kérdező kommentje:
Miért gondolod, hogy baromság? (Én nem vagyok a téma szakértője, nem azért kérdezem, hogy kötekedjek, csak érdekel.)
2012. nov. 14. 13:36
 5/71 Antimod ***** válasza:
33%
Nem zárja ki egymást, sőt, erősíti. A tervezett világegyetem elméletét fogadom el, és ki más lehetne a tervező?
2012. nov. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
Az evolúció azt állítja, hogy az alacsonyabbrendűből jön létre a felsőbbrendű. De ha azt állítjuk, hogy Isten létezik, akkor nyilván először a legmagasabbrendű létezett először, szóval nem lehetett evolúció.
2012. nov. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 hollófernyiges ***** válasza:
62%
Az evolúció meg a Biblia szószerinti értelmezése zárja ki egymás, nem Isten léte.
2012. nov. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
0%
Istennek nem volt kezdete és nem is lesz vége. Legalábbis ő azt állitsa nekünk. Ő maga a tökéletesség, és sokáig csak ő létezett, senki, és semmi más. És annyira tökéletes, hogy nem unatkozott egyedül. De a szerető kedvessége arra késztette, hogy elkezdett teremteni. Legelöször a fiát , Jézust, aztán már együtt teremtettek. Következtek az angyalok. Számukat nem tudjuk. De szerintem még százmilliárdan is lehetnek. Ha nem többen. Mindegy. Szóval a földet csak a menny után teremtették. De az Isten és a fia egyek voltak. Mármint akaratban, bölcsességben stb. Nem szó szerint. Voltak dinoszauruszok, de Istennek ezekkel is célja volt. Belőlük lett az olaj. A földben. Voltak előemberek, de nem volt evolució. Isten utjai kifürkészhetetlenek. Vagyis jó oka volt mindenre amit tett. Előidézte hogy legyen. Vagyis mindent ő teremtett.
2012. nov. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:
Szerintem nem feltétlenül felsőbbrendű faj jön létre, csak olyan, ami az adott körülményekhez jobban tud alkalmazkodni.
2012. nov. 14. 13:54
 10/71 anonim ***** válasza:
44%
azért baromság, mert egy békából nem lesz gyik, a gyikból nem lesz anakonda, az anakondából nem lesz medve stb.
2012. nov. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!