Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi miért nem...

A Jehova tanúi miért nem éneklik a Himnuszt?

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves osztálytársam,aki Jehova.Tavaly óta ismerem.Tavaly el se jött semmilyen ünnepségre,most az éven jön,de nemhogy nem énekli a Himnuszt,még fel sem áll.Ezt miért tiltja a vallásuk?És miért sértődnek meg,ha egy másik barátunkat felköszöntjük születésnapja alkalmából?
2012. nov. 23. 16:56
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
0%

"Ez nagyon szép gondolat, de szerinted akkor hagyni kéne, hogy elfoglalják az országot, megerőszakolják a nőket, elvegyék minden vagyonunkat?"


Itt a kérdező válaszairól van szó az "igazságos háború" ellenében, főleg a 19-s választ ajánlom:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..

2012. nov. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
89%
Elolvastam, de elfogadni nem tudom. A példában említett lengyelek akkor hogyan cselekedtek volna helyesen? Hagyni, hogy lerohanják őket?
2012. nov. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
5%

"Kedves tanú látom jó sokáig tartott míg sikerült megtalálnod a megfelelő idézeteket, amik egyébként nem a magyar himnuszról szólnak ugyan, de ez téged nem különösebben zavar."


Ugye nem mondod komolyan, hogy ennyit sem vettél észre belőle? Ne tagadd már le a csillagos eget is...


"De legalább megtudtam, nem imádkozhatok a családomért, közösségemért,"


Hol olvastál te olyant, hogy a "családért" sem imádkozhatsz? És vajon milyen "közösségért" nem helyesli a Biblia? "Ne imádkozzál e népért" - mondta Jehova, vagyis a nemzetért. Tehát akkor sem mindig volt elfogadható a nemzetért könyörögni. Ma pedig egyetlen nemzet sem verheti a mellét, hogy "vele van az Isten", mert egyik sem teokrácia, mint a zsidók voltak, mint szövetséges népe Istennek. Ma nem egy politikai nemzet van, mely elfogadott Isten előtt, hanem a nemzetek felett lévő keresztény egyház, melyet NEM BEFOLYÁSOLHATNAK nemzeti konfliktusok (nyilván nem azon egyházakról beszélek, melyeket igenis mindenkor befolyásolnak).


Mellesleg azért imádkozol, amiért akarsz, amennyiben összhangban van Isten akaratával. Ha meg nincs, hát ugye...


----


"Ember, Biblia ellenesnek (ami persze hülyeség) tartod a hazaszeretet minden egyes megnyilvánulási formáját"


Megint a magad fantáziáját tolod, és nem arról beszélsz, amiről én. Mit értesz te "hazaszereteten"? Mert ha nem imádati jellegű (a hazáért meghalnál), hanem tisztelet, azzal semmi baj sincs.


"ebből gondolom, meg abból, hogy azt állítod, a Biblia szerint hülyeség ez a nemzet dolog, mindannyian egy nemzet vagyunk,"


Igen, Krisztusban kell egységeseknek lennünk, és nem az embereket elválasztó véráztatta határokat erőltetni, politikai nemzetekben gondolkozni.


Tehát a valóság ezzel szemben:


"Amúgy a Jehova tanúi szerint bűn egy nemzeti közösséghez tartozni, és tisztelni azt a közösséget, tenni azért a közösségért stb."


Jehova Tanúi is tartoznak valamely nemzeti közösséghez, milyen butaság ez kiforgatni.

Éppen hogy tisztelni KELL, nem imádni az abszolút odaadásoddal, mivel akik Krisztuséi, azok Isten Királysága állampolgárai. (Nincs se zsidó, se görög...)

Tenni is lehet a nemzeti közösségért, csak nyilván nem Isten törvényével ellentétesen.

2012. nov. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
7%

"Elolvastam, de elfogadni nem tudom. A példában említett lengyelek akkor hogyan cselekedtek volna helyesen? Hagyni, hogy lerohanják őket?"


Isten előtt nincsenek "lengyelek", stb., nem nemzeti alapon tesz különbséget emberek között (ez sajnos emberi tulajdonság), hanem abban, hogy ki szolgálja őt és ki nem!

Nem ott kezdődött a történet, hogy a lengyelek helyesen tették-e, hogy védekeztek, hanem ott, hogy a másik oldal - kik elvileg hittestvéreik voltak - milyen szellemben voltak képesek ellenük menni?!! Ez az egész kezdettől fogva egy sötét, sátáni történet, mely olyanok között zajlott, akik NEM SZOLGÁLTÁK VALÓBAN ÉS SZÍVBŐL Istent, nem a Fiának szellemében cselekedtek kezdettől fogva. Tulajdonképpen saját maguknak okozták a tragédiájukat.


Tehát: "Semmi rendkívüli nincs abban, ha szeretjük azokat, akik minket szeretnek. Ezt a gonoszok is megteszik. Ha tehát ellenségeskednek velünk, válaszoljunk ugyanúgy vissza?"

2012. nov. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Akkor sem értem,hogy a Himnusznál miért nem lehet felállni? Az oké,hogy nem énekli,de attól függetlenül,hogy milyen vallású akkor is MAGYAR.Számomra ez érthetetlen.
2012. nov. 23. 22:29
 16/37 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor sem értem,hogy a Himnusznál miért nem lehet felállni? Az oké,hogy nem énekli,de attól függetlenül,hogy milyen vallású akkor is MAGYAR.Számomra ez érthetetlen."


Neked lehet, hogy mellékes az (igaz) vallás, és a "MAGYARSÁGODAT" emelnéd ki, de eddig pont erről beszéltem. Isten előtt sem az tesz senkit helyeseltté, hogy magyar vagy nem magyar, hanem az, ha cselekszi az akaratát.


Azért nem állunk fel (ha előzőleg ülünk), mert sokszor a felállással már önmagában az imádatot bizonyítjuk, hiszen nem mindig kell énekelni, csak a felállással kell kimutatni a hazafias szellemet.

2012. nov. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
17%

"Éppen hogy tisztelni KELL, nem imádni az abszolút odaadásoddal"


Ki imádja már a nemzetét abszolút odaadással? Az aki énekli a magyar himnuszt?

Hisz a himnuszéneklés felállva, az csak a hazád iránti tisztelet semmi más, nem a bálványok odaadó imádata. A Himnusz nem szólít fel semmilyen Isten elleni bűnre. Na mindegy. Az egész egy nagy ellentmondás, amit írsz. Szeretheted és tisztelheted a hazádat, csak semmilyen módon nem fejezheted ezt ki. Király. Értelmes egy vallásotok van.

2012. nov. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
35%

"Ugye nem mondod komolyan, hogy ennyit sem vettél észre belőle?"

A Watch Towerből idéztél, ami más művekből vett idézetekkel beszél a nemzeti himnuszokról általában. Nem a magyar himnuszról szól a sztori, de mindegy.

Az meg, hogy az ellenség szón lovagolsz (gondolom ezt az egy szót ismered a műből), az meg egyenesen nevetséges. A Bibliában számtalanszor szerepel az ellenség szó népekkel kapcsolatban. Nem azt mondja Jézus, hogy nincsnek ellenségeink (mert te ezt állítod, hogy neked senki nem ellenséged), hanem, hogy szeresd az ellenségeidet.

A Himnusz kérlek alássan, nem azt kéri Istentől, hogy rúgja szét az ellenségeink seggét, hanem, hogy óvjon meg minket az ellenségeinktől, ami egészen más ("nyújts feléje VÉDŐ kart").

De mondom, én vagyok a ostoba, hogy vitatkozom veled, miközben pontosan ismerem szellemi korlátaidat.

2012. nov. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
46%
De felkaptak a vizet a tanuk,de ezt mar megszokhattuk toluk,minden kerdesre igy reagalnak,tiszta idegesek lesznek.
2012. nov. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
80%

Kedves logikusan érvelők! Jehova tanuival hiába kívántok vitatkozni, mert ők nem érveket mondanak, hanem dogmákban gondolkodnak. Azzal szemben nincs helye ésszerűségnek.

Tapasztalatból beszélek, a nővérem Jehova tanúja.

2012. nov. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!