Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi miért nem...

A Jehova tanúi miért nem éneklik a Himnuszt?

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves osztálytársam,aki Jehova.Tavaly óta ismerem.Tavaly el se jött semmilyen ünnepségre,most az éven jön,de nemhogy nem énekli a Himnuszt,még fel sem áll.Ezt miért tiltja a vallásuk?És miért sértődnek meg,ha egy másik barátunkat felköszöntjük születésnapja alkalmából?
2012. nov. 23. 16:56
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
84%
Az Őrtorony Társulat rideg ellenőrzést gyakorol Jehova Tanúi felett és megtiltja részvételüket olyan mindennapos dolgokban, mint a születésnap vagy más ünnepek megtartása (ideértve a karácsonyt, húsvétot, anyák napját), szavazás, tisztelgés a zászlónak és a katonai szolgálat, illetve a vérátömlesztés elfogadása. E tilalmak által Jehova Tanúi szervezete elszigetelő falat építi Jehova Tanúi és a társadalom többi tagja közé.
2012. nov. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
37%

"Neked lehet, hogy mellékes az (igaz) vallás, és a "MAGYARSÁGODAT" emelnéd ki, de eddig pont erről beszéltem. Isten előtt sem az tesz senkit helyeseltté, hogy magyar vagy nem magyar, hanem az, ha cselekszi az akaratát. "


Ha ennyire a Magyar nép ellen vagy, akkor minek fogadjátok el a a Magyar kormány adományát, amit minden történelmi egyház megkap /azt sem értem, hogy mitől vagytok történelmi egyház/.

2012. nov. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt Barátaim, erre a kérdésre már sokszor adtunk választ ezen az oldalon, mert nem most tették fel először ezt a kérdést.


bele olvastam a válaszokba, és nem értem mit nem lehet azon megérteni amit a testvérek leírnak.

Vagy csak nem akarják megérteni.


a földön több mint 236. országban minden eges Jehova Tanúja, mindegy melyik ország területén él, betartja ezt.


mint régebben írtam, Jézus nem nevelt nemzeti öntudatra , és nem mondta, hogy támogatni kell egy adott nemzetet, mert abban az országban élünk.

ezt nevezik nacionalizmusnak.

A keresztények, nem részei a világnak, ahogy az egyik előttem szóló már említette.

Krisztus Királysága, vagy országa, nem része a világnak, ezért a követői sem képezik részét, más törvények szerint élnek, mint a nem keresztények.

Ők akár hol éljenek is egy egységes "nemzetet" alkotnak,:

Isten szellemi Izraelét.


Aki e világ barátja akar lenni, az Isten ellensége lesz, mert e világnak van Istene, és az Jelenleg nem a teremtő.


Sátánnak a politika a korrupt kereskedelem, és a kialakított vallások a mozgató rugói, az ellen amit a teremtő valójában akar.

Éppen ezért is van, hogy létre hozott különböző emberek felhasználásával "vallásokat", csak nem az eredeti módon szolgálják a teremtőt, hanem találjanak ki maguknak egyénhez fűződő liturgiákat, és azt akarják hogy a teremtő elégedjen meg vele,

De ez nem Így működik.

az elvárásokat a teremtő határozza meg, nem az emberek....

2012. nov. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Hú.Akkor jó sokan leszünk a pokolban.
2012. nov. 24. 19:01
 25/37 anonim ***** válasza:
6%

""Éppen hogy tisztelni KELL, nem imádni az abszolút odaadásoddal"


Ki imádja már a nemzetét abszolút odaadással? Az aki énekli a magyar himnuszt?"


A hazafias jelképek előtt való "tisztelgés", vagy hódolat minden korban egyenlő volt az adott ország teljes lelkű szolgálatával, hiszen ez a lényege!

Ide kívánkozik:

O'Brien, Patrick:


"A hazafiság csak egy szó; vagy azt jelenti, hogy 'az én hazám, ha igaza van, ha nem', ami becstelenség, vagy azt, hogy 'az én hazámnak mindig igaza van', ami bárgyúság."


De (ha kereszténynek tartod magad) kinek tartozol az életeddel és az imádatoddal? Istennek, vagy a hazádnak? Ki kérheti JOGOSAN ezeket számon tőled? Csakis Isten. Márpedig Isten nem akarja sohasem, hogy légy egy háborúban (hit)testvérgyilkos - nem, ezt az emberek követelhetik tőled, ha teljesíted a parancsukat.


"A Himnusz nem szólít fel semmilyen Isten elleni bűnre."


Ez így már tárgytalan és persze naiv megállapítás!


"Szeretheted és tisztelheted a hazádat, csak semmilyen módon nem fejezheted ezt ki."


Ne hogy azt mond már, hogy ezen jelképek előtti hódolattal lehet leginkább "kifejezni" vagy bizonyítani a hazád tiszteletét.


"A Watch Towerből idéztél, ami más művekből vett idézetekkel beszél a nemzeti himnuszokról általában. Nem a magyar himnuszról szól a sztori, de mindegy."


A magyar himnuszról ugyanúgy szól a sztori!


"Nem azt mondja Jézus, hogy nincsnek ellenségeink (mert te ezt állítod, hogy neked senki nem ellenséged), hanem, hogy szeresd az ellenségeidet."


Szó sincs arról, hogy az "ellenség" szón lovagolnék. (Ez egyébként is csak egy kiragadás részedről, mert a teljes mondatrészt nem lehetne félreérteni: "Nyújts feléje védő kart, ha küzd ellenséggel")

Szó sincs itt arról, hogy csak "védekező" háborúról lehet szó. Egyébként is, mely magát hamisan kereszténynek tartó ország népe gyakorolt CSAK "védekező" háborút??? A magyarok talán mindig csak "védekeztek"? Akkor miről beszélünk!!!


Már megint olyant állítasz rólam, amit nem mondtam: sehol sem mondtam, hogy "nincsenek ellenségeink", hanem azt, hogy EGYETLEN NEMZET vagy népcsoport sem az ellenségem és felsoroltam néhány példát. Nem voltál elég figyelmes, mert idézetem Pált: "bár a hústestben járunk, nem aszerint viselünk hadat, amik a hústestben vagyunk. Hadviselésünk fegyverei ugyanis nem testiek" (2Korintus 10:3, 4). Az igaz keresztények ellenségei szellemi természetűek, fegyvereink is szellemiek. Azt nem fogja a golyó, tudod?


"De mondom, én vagyok a ostoba, hogy vitatkozom veled, miközben pontosan ismerem szellemi korlátaidat."


Te mondád! Csak az indoklással állsz kicsit hadilábon. :))

2012. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
6%

"De felkaptak a vizet a tanuk,de ezt mar megszokhattuk toluk,minden kerdesre igy reagalnak,tiszta idegesek lesznek."


Nem ideges itt egyetlen Tanú sem, nincs miért. Én nyugodt vagyok, még ha határozott is néha. Ellenben itt többen erősen intoleráns és előítélettől terhelt szövegeket produkálnak, az ő bajuk.

2012. nov. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
0%

"Kedves logikusan érvelők!"


No azért ne fényezd már magatokat! Ugyan mondj már itt egyetlen "logikus" ellenérvet a témában.


"Jehova tanuival hiába kívántok vitatkozni, mert ők nem érveket mondanak, hanem dogmákban gondolkodnak."


Mit is jelent a "dogma" - kedves hozzászóló? Mondj csak egyet is, mely bibliailag megállja a helyét!

Ja, én is tapasztalatból beszélek.

2012. nov. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
7%

"Az Őrtorony Társulat rideg ellenőrzést gyakorol Jehova Tanúi felett és megtiltja részvételüket olyan mindennapos dolgokban..."


Az Őrtorony Társulat semmit sem tilt, csak azt, amit Isten a bibliában nem helyesel!


-----


"csilla0701 válasza:


"Neked lehet, hogy mellékes az (igaz) vallás, és a "MAGYARSÁGODAT" emelnéd ki, de eddig pont erről beszéltem. Isten előtt sem az tesz senkit helyeseltté, hogy magyar vagy nem magyar, hanem az, ha cselekszi az akaratát. "


Ha ennyire a Magyar nép ellen vagy, akkor minek fogadjátok el a a Magyar kormány adományát, amit minden történelmi egyház megkap /azt sem értem, hogy mitől vagytok történelmi egyház/."


Nem szeretem, ha olyannal rágalmaznak, ami nem igaz! Nem vagyok SEMENNYIRE a magyar nép ellen, egyetlen "nép ellen" sem vagyok. Nem is tudom, hogy a fentiekből és az általad beidézett két mondatból hogyan jutottál erre a szélsőséges következtetésre?! Lehet, hogy igaz a régi bölcselet, miszerint a szívből szól a száj???


----


Kedves drága kérdező, az alábbi megjegyzéseddel megint mellé lőttél:


"A kérdező kommentje:


Hú.Akkor jó sokan leszünk a pokolban."


Milyen "pokolról" beszélsz?

2012. nov. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim válasza:
92%

De a kérdésre nem tud válaszolni,kedves utolsó és kedves barátai.A Te és a Társaid gondolkodásmódja..hogy is mondjam,túlságosan KORLÁTOZOTT.

Jóból is megárt a sok.(már ha ez jó)

2012. nov. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
0%
Ezek nevetséges vádak csupán, mivel bőséges válasz született a konkrét kérdésre is. A kedves utolsó provokációjára csak annyit, hogy magadat minősíted!
2012. nov. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!