Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért nem szabad...

Jehova Tanúi miért nem szabad "hitehagyott" irodalmat, kommenteket olvasnotok? Mi történik ha ilyesmit olvastok? Beszéltek ilyen emberekkel?

Figyelt kérdés

Nem érzitek úgy, hogy ezzel le vagytok korlátozva, ami az igaz megismerést illeti?

Tegyük fel, hogy valakinek, akit a hitehagyott jelzővel bélyegeznek meg és ki is közösítik, igaza van abban a bizonyos tantételben, ami miatt kiközösítik és hitehagyottnak nyilvánítják.

Honnan tudtok meggyőződni arról, hogy tényleg nincs igaza, ha nem ismerhetitek meg az ő nézeteit?

..és lehet, hogy 25 év elteltével maga a JT szervezet jön rá, hogy tényleg úgy az igaz.


2012. nov. 25. 12:42
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
93%
Bár nem ez volt a kérdés, de figyeld meg, mindjárt jönnek az Őrtoronyból vett szövegükkel, hogy miért nem állnak szóba a hitehagyottakkal.
2012. nov. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
7%
Egy Jehova Tanúja nem mindig volt Jehova Tanúja. Lehet, hogy előtte ateista, vagy más valláshoz tartozó volt. Sőt voltak olyanok is köztük, akik az egyik vallástól a másikba mentek, és azután lettek Jehova Tanúi. Tehát sokan saját maguk is tapasztalták a különböző tanítások hatásait, és a tanultakat összetudták hasonlítani a Biblia tanításával. Ezenkívül Jehova Tanúi kiadtak egy könyvet, aminek a címe: Az emberiség Isten keresése volt. Ez a könyv bemutatta a földünkön található főbb vallások tanításait, beleértve a kereszténység különböző irányzatait is. Azok a személyek, akik Jehova Tanúi lettek, úgy érzik, hogy megismerték az igazságot és többé nem kell keresniük azt. Ezért teljesen felesleges időtöltés lenne részükről hitehagyott irodalmat vagy kommenteket olvasni. A leírtakhoz még annyit fűznék hozzá, hogy Jehova igazságos, és ha valakit jogtalanul zártak ki a gyülekezetből, Ő ennek ellenére megtudja jutalmazni az illető személyt az örök élet ajándékával. Nem az a döntő, hogy emberek hogyan látnak bizonyos dolgokat, hanem az hogy Jehova hogyan látja azt. Abban mindannyian biztosak lehetünk, hogy Jehova mindenkinek az ő cselekedetei szerint fog megfizetni.
2012. nov. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
21%

Ez nem hitehagyott olvasnivaló:

[link]

2012. nov. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

2.válaszoló

Sokan beleszületnek ebbe a vallásba, és ők sem kutakodnak az igazság után pedig nem ismernek más vallásokat.

A Bibliában meg van írva, hogy járjunk utána a dolgoknak.

Jehova Tanúinak ezt miért nem SZABAD?


Várok még válaszokat. JT-i ti ezt hogyan élitek meg? Miért fogadjátok el így ahogy van?

2012. nov. 25. 20:47
 5/40 anonim ***** válasza:
0%

"Sokan beleszületnek ebbe a vallásba, és ők sem kutakodnak az igazság után pedig nem ismernek más vallásokat.

A Bibliában meg van írva, hogy járjunk utána a dolgoknak."


Igen, meg van írva, de amit előtte írtál, az NEM IGAZ! Minden felelősségteljes Tanúnak lételeme a kutatás és az igazság megismerése. Maguk az irodalmaink is ebben a szellemben születnek, nem véletlen, hiszen a fő tanítómester Jézus és a Biblia szava, mely ésszerűen és logikusan közelíti meg az igazságra jutást. Egyetlen gyermekétől sem várja el egyetlen Tanú szülő sem, hogy a felkínált igazságokat csak úgy elfogadja, mint a készpénzt, csak mert fogalomban van. Aki azt állítja Jehova Tanúiról, hogy általában "vakon" és meggyőződés nélkül fogadják el az igazságot, az vagy nem ismer minket, és jól félrevezették, valamint előítélet vakítja el, vagy szándékosan nem mond igazat!


Nem az a baj, ha elszáll a fejünk fölött egy gólya, hanem az, ha engedjük, hogy fészket rakjon a fejünkre. Tehát lefordítva: nem az a baj, ha belebotlasz egy-egy ilyen szemétbe, hanem ha kíváncsiságból rendszeresen a szemétben kotorászol.

2012. nov. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

5.válaszoló,

tudnál esetleg válaszolni az eredeti kérdésemre is?

Miért nem SZABAD olvasnototk "hitehagyott" irodalmat? De azt gondolom, jól megfogalmaztam a feltett kérdésben, kérlek válaszolj rá.

Ha nem SZABAD olvasni, akkor hogyan tud valaki kutakodni?

Várok választ mástól is.

2012. nov. 25. 22:28
 7/40 anonim ***** válasza:
0%

A 2-s és az 5-s is válaszolt a kérdésedre, valamint több kérdés is foglalkozott ezzel - ha ez nem elég, akkor nem a kérdésre akarsz választ, hanem kötözködni akarsz!

Jehova Tanúi elsősorban Jézus példáját követik, aki pedig FŐLEG ALAPELVEKBEN tanított meg gondolkozni, és NEM TÖRVÉNYEKBEN! Nem tudom érted-e a különbséget? A lényegi különbség annyi, hogy a Tanúk - a néhány fontos isteni törvénytől eltekintve -, nem tiltásokat, merev emberi szabályok véget nem érő rendszerét alkalmazzák, hanem a BIBLIA ALAPJÁN KIISKOLÁZOTT LELKIISMERETÜKET használják a mindennapi életben!

Tehát ez a kérdésed alapból rossz. Honnan veszed, hogy minden egyes gyűlölködő hazugságot meg kell ismerni ahhoz, hogy el tudd dönteni mi az igazság?!


Tudom, hogy az önjelölt "szakértők", akik rólunk fellengzős vádakat fogalmaznak meg, mást akarnak beadni a laikusoknak, de ez legyen az ő bajuk!

2012. nov. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

"Minden felelősségteljes Tanúnak lételeme a kutatás és az igazság megismerése"


Pont erre kérdeztem rá. Hogyan lehet úgy kutatni, ha bizonyos tartalmakat nem SZABAD megismerni? Akkor ez egy elég egyoldalú kutatás, ugye?


Utolsó válaszoló,

nem kaptam még választ a kérdésemre. Valamiket írdogáltok, de nem a kérdésemre a választ. Az hogy más kérdés is foglalkozik vele, meglehet ezt nem tudom, én itt szeretnék értelmes választ kapni a KÉRDÉSEMRE, de eddig még nem történt meg. Nem kötözködésből írom (ahogy ezt te feltételezed rólam), tényleg érdekel a dolog, hogy ezt ti hogyan élitek meg, hogyan látjátok.

Elég könnyedén odadobod nekem, hogy rossz a kérdésem. Miért lenne rossz? Ez érdekel, ezért tettem fel, és erre szeretnék választ kapni. De nem nagyon tolonganak a JT-i válaszadók.


"Honnan veszed, hogy minden egyes gyűlölködő hazugságot meg kell ismerni ahhoz, hogy el tudd dönteni mi az igazság?!"


Abban igazad van, hogy a gyűlölködő dolgokat nem kell elolvasnod. De ki beszél itt gyűlölködésről?

Normális érvek "hitehagyottaktól", gyűlölködés nélkül.

Miért feltételezed, hogy ezek bizotsan hazugságok ha NEM ISMERHETED meg????


Ez a kérdésem lényege. Hogyan tudsz valamit megítélni, amit nem SZABAD megismerned?

2012. nov. 26. 20:14
 9/40 anonim ***** válasza:
0%

"Pont erre kérdeztem rá. Hogyan lehet úgy kutatni, ha bizonyos tartalmakat nem SZABAD megismerni? Akkor ez egy elég egyoldalú kutatás, ugye?"


Szóval ha te beakarod szerezni az élelmiszeredet, de kihagyod a szemétkupacokat, a konténereket és a kukákat, akkor az egy nagyon "egyoldalú" beszerzőkörút ugye?! Vagy te nem szoktad kihagyni, nehogy "egyoldalúvá" válj?? :))

Nos, így "éljük meg".


"Miért feltételezed, hogy ezek bizotsan hazugságok ha NEM ISMERHETED meg????"


Hogyne ismernénk ezeket, senki sem él burokban, honnan veszed ezt? Semmi új nincs a nap alatt. Semmi újdonság sincs abban, amit mondanak és írnak. Ha a tantételeket támadják, ott a válasz a bőséges bibliai irodalmainkban, ha személyeskednek, magukat jellemzik. Azért, hogy naprakészek legyünk az éppen aktuális hitehagyott hablatyban, nem fogunk könyékig turkálni a szemétben. Ugye nem baj, hogy ezt nem tesszük szokássá?


Persze tudom, hogy sok érdekeset lehet találni a szeméttelepen is, sőt el lehet adni másoknak, akik hasonló színvonalon vannak, de valahogy ez a biznisz nem érdekel.


Ezenkívül azt tesszük, melyre a Biblia figyelmeztet a hitehagyottakkal kapcsolatban. Ha a Biblia nem elég tekintély, sajnálom.

2012. nov. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon egyszerű:

ha elolvasnák, esetleg elkezdenének gondolkodni. Akkor pedig kitérnének...

persze nem minden tiltott könyv értékes, mert a tiltás sok minden miatt történhet. Lehet, hogy éppen olyan fanatikus tanokat hirdet, mint a jehovisták, csak más megközelítésből.

De az értékes, elgondolkodtató művek is tiltva vannak.

2012. nov. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!