Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit érdemes tudni a Pünkősdi...

Mit érdemes tudni a Pünkősdi Karizmatikus Keresztények Gyülelekezetéről? Mesélne vki nekem erről?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kiváncsi hogy nálunk hogy zajlik az Isten, Mária és Jézus - náluk is vannak ilyenek? miben külömböznek mondjuk a katolikusoktól?
2012. nov. 26. 16:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha érdekel a téma, ebbe érdemes belekukkantanod:

[link]

2012. nov. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
Megtévesztésen alapuló pénzügyi szekta.Ennyit érdemes róluk tudni.
2012. nov. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 yuda ***** válasza:
76%

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából



A pünkösdi-karizmatikus mozgalom, ...napjainkban a fejlődő országok legdinamikusabban növekvő keresztény mozgalma, megújulási célú irányzata.

A mozgalom követői fontosnak tartják az Istennel való közvetlen és személyes megtapasztalásokat, élményeket. Fő jellemzői a Jézus Krisztusba vetett hit és a megtérés mellett a Szentlélekben (Szent Szellemben) való alámerítkezés (baptizo), melynek különböző bibliai jelei lehetnek.

Bővebben olvasd tovább:

[link]


Máritát egyébként Jézus anyjának fogadják el. Különösen nagy titulust nem adnak neki, mint a katolikusok. Ő is egy ember, aki meghalt és további befolyása nincs az élőkre.


Legnagyobb ilyen gyülekezet magyarországon a Hit Gyülekezete, de van több kisebb közösség hasonló hitélettel. [link]

2012. nov. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
10%
A gyerekek agymosását látni azokon a videókon több, mint rémisztő. Jézus persze, hogy van náluk is, sőt a szokásos szlogen a "Jézus szeret téged".
2012. nov. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%
szekta az összes.
2012. nov. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
14%
A katolikusoktól valamennyi szekta egységesen abban különbözik alapvetően, hogy pl. a pápa fennhatóságát a keresztény egyház felett nem fogadják el, sőt igyekszenek minden fórumon kigúnyolni. Nagyjából abban is megegyeznek, hogy a világi hatalmak (kormányok) ellen is vannak, nem mennek szavazni, nem ismerik el a nemzeti himnuszokat és nemzeti zászlókat, a megszokott imákat, stb.
2012. nov. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Én az vagyok!

A legfontosabb amit Isten adott nekem ezen a felekezeten és munkáján keresztül, és amiben különbözünk a katolikusoktól, az az hogy élő közösségbe kerültem Istennel. Nem dogmák és tudás alapján ismerem, hanem valóságos a kapcsolatom Vele. Hatalmas a különbség Isten jelenléte, ereje, és a formális szertartások között. Ha közösséget szeretnél Istennel, akkor igazság alapján keresd és ne hagyd magad a Bibliától eltérő tanításokkal félrevezetni!

2012. nov. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

@ 71 %-os:


A válaszaidból evidens, hogy nem áll szándékodban ténylegesen a kérdésre válaszolni, hanem csak provokálni akarsz.

Véleményed lehet, azzal nincs gond; csak megalapozottabbnak, körültekintőbbnek és felkészültebbnek kellene lenned.


1. Már az is óriási hiba, hogy az összes pünkösdi karizmatikus felekezetet egy kalap alá veszed; és úgy állítod be, mint ha általánosan jellemző lenne rájuk az a videó. Pedig nem az. Én magam pünkösdi keresztényként is megdöbbentőnek és visszataszítónak tartottam több részletet is a filmből. [Most nem ellenőriztem le, de mivel időnként olvasom a blogot, gondolom, a gyerektáboros film linkjét másoltad be.]


2. A protestánsok valóban nem fogadják el a pápa fennhatóságát, de a nagy többség NEM "igyekszik minden fórumon kigúnyolni", mint állítod.


3. "Nagyjából abban is megegyeznek, hogy a világi hatalmak (kormányok) ellen is vannak, nem mennek szavazni, nem ismerik el a nemzeti himnuszokat és nemzeti zászlókat, a megszokott imákat, stb."


Ez pedig konkrétan egyetlen pünkösdi felekezetre sem igaz, ill. egyéb keresztény felekezetekre sem. Tudomásom szerint mindez csak és kizárólag a Jehova Tanúi nevű szekta jellemzője, akik viszont olyannyira távol állnak a közismert kereszténységtől, hogy az Egyházak Világtanácsa nem is keresztény, hanem keresztény jellegű felekezetként tartja számon őket (a mormonokhoz hasonlóan).


Ha pedig valóban tudni akarod, mi is egy szekta, mik a jellemzői, veszélyei stb., akkor ajánlom figyelmedbe az alábbi weboldalt:


[link]


Igen hasznos párszáz oldal, akár még az ateistablogra is felrakhatjátok. ;)

2012. nov. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%

"amiben különbözünk a katolikusoktól, az az hogy élő közösségbe kerültem Istennel. Nem dogmák és tudás alapján ismerem, hanem valóságos a kapcsolatom Vele. Hatalmas a különbség Isten jelenléte, ereje, és a formális szertartások között."


Hogy a túróba ne kerülhetne közel Istenhez egy katolikus hívő?

Nagyon trendi jókorát rúgni a katolikusokba.

Az az igazság, hogy a Katolikus Egyház már közel kétezer éve létezik és még akkor is létezni fog, mikor a mostani szekták már rég levitézlettek. Sokan támadták és eddig mindegyiknek beletört a bicskája. Ez van. :)

Teher alatt nő a pálma. :)



Kedves kérdező,

a hitgyülitől tartsd távol magad.

Az tényleg egy káros szekta.

2012. nov. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Én is tagja vagyok a Hit Gyülekezetének, és mellesleg 17 éves vagyok ki nem agymosás miatt ment el egy ifjúsági alkalomra 15 évesen hanem, mert kíváncsi volt.... Eléggé poén, hogy akik rágalmazzák ezt a gyülekezetet, azok szinte mindent jobban tudnak, s persze azt is, hogy mi is szokott ott történni!

De most komolyan? Bibliában benne van, hogy "szeresd felebarátodat jobban mint önmagadat", de még is kereszténynek valló emberek szidják a Pünkösdi Karizmatikusokat? Az is olyan jó, hogy a legtöbb ember állítása szerint "el lopják a pénzt", hát tőlem még nem lopták el -.- , sőt többet tudok adni, mint amennyit régen tudtam.


El hiszem, hogy vannak "állszentek", kik a Hit Gyüliben vannak, de nem nekünk embereknek kell eldönteni, hogy ki is az igaz, vagy ki a hamis! Isten vizsgálja a szíveket.


Nyugodtan lehet írni nekem, hogy egy büdös szekta tagja vagyok, meg agymosott, de viszont én azt tudom írni, hogy boldog vagyok, hogy ilyen gyülekezetnek a tagja lehetek!:)

2013. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!