Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet az ember szeretet...

Hogyan lehet az ember szeretetre törekvő, Jézus tanitásait követő ember a mai világban?

Figyelt kérdés
Visszagondolva az eddig történtekre, mindig is békeszerető ember voltam.Az én civilizált viselkedésem, békére, megértésre törekvésem, sok bunkónak gyávaságnak tünt, mintha olajat öntöttem volna a tüzre.Sokszor volt úgy, hogy ahelyett hogy elküldtem volna keméyen melegebb éghajlatra a nagyszájú, kötekedős, bunkó embereket, nem reagálltam és mentem tovább.Ahol élek én, nem elég hogy jó ember legyél, sajnos valamilyen módon mútatnom kell, hogy nem vagyok se lágy, se balfék, csak a felfogásom az életről, emberekről más.Néha úgy látom, hogy Jézus tanitásai összeférhetetlenek a mai világgal.
2012. nov. 26. 19:31
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
89%

Nos Jézus az ún. arany középutat tanította annak kapcsán, amit példának hozol a kérdésedben.


az egyik véglet, hogy keményen odamondod és elküldöd melegebb éghajlatra...a másik, hogy otthagyod. Jézus azt tanította, hogy mondd meg a véleményedet, vagyis azt, hogy valaki éppen igazságtalan, kedvesen, megértően, segítően, odaadóan, nem pedig lehurrogva, tiszteletlenül, bunkón.


végső soron nem Jézus tanításai összeférhetetlenek a mai világgal, inkább az emberek java nem igazán tud azokkal azonosulni, mert nem feltétlenül látják át a lényegi mondanivalóját, nem tudják az Igazságot. enélkül meg nem is csoda, hogy tévelyegnek. :)


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. nov. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
0%

"Néha úgy látom, hogy Jézus tanitásai összeférhetetlenek a mai világgal."


jézus azt mondta az ő beszédei nem múlnak el soha. ezek szerint hazudott.

2012. nov. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:

"Jézus tanitásai összeférhetetlenek a mai világgal"

A világ gyűlöli a fényt és nem fogadta be...

2012. nov. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Ilyen sok gonoszság között nem csodálom, ha néha meginogsz. Nehéz. Viszont nem olyan rossz ez a világ, csak már kérgesek az emberek. Ha példát mutatsz, még ha te nem is látod a pozitív változást, de mindenféleképpen megtörténik.
2012. nov. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Hát olyat nem állitok, hogy Jézus hazudott, inkább azt hogy nem látom az arany középútat.Tudtommal bunkókkal nem lehet beszélné szép szóval, mert csak kiröhögnek de ki tudja, lehet, hogy mégiscsak van megoldás ezekre a problémákra.
2012. nov. 26. 20:29
 6/36 anonim ***** válasza:
0%
jézus egyértelműen hazudott. ha jobban belegondolsz, rájössz. és még sok másban is hülyítette az embereket.
2012. nov. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

Hatodik, nem mindenki olyan mint te.

Nagyon sokan most is hisznek és bíznak Jézusban.

Szóval ebben is igaza volt. Lehet, hogy a világ be próbálja mocskolni az igazságot, de attól az még nem változik meg.

Csak maguknak okoznak majd sírást és fogcsikorgatást.

2012. nov. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
0%
bízni jézusban? egy halott férfiban? röhög a végbelem...
2012. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
A hit nehéz dolog, hiszen annyi minden van amit állitanak az emberek azt se tudod mit higgyél.A Bibliában pont a hit határozza meg Istenhez való viszonyodat.Csak ennyi van, semmi több.Se látomás, se Isten hangja álmodban, se semmi.Csupán a hit és a Szentlélek megváltoztató ereje.Nem vagyok nagy vallásos, de szerintem erről van szó.Mindenki hisz amiben akar.Az igasság úgyis akkor derül ki, amikor már megszüntél létezni a Földön.
2012. nov. 26. 21:11
 10/36 anonim ***** válasza:

"Se látomás, se Isten hangja álmodban, se semmi."


"exceptio probat regulam"


"Az igasság úgyis akkor derül ki, amikor már megszüntél létezni a Földön."


Helyesebben fogalmazva: Az igazság biztos kiderül mikor "megszűntél" a Földön létezni. Egyébként itt és helyben is kideríthető, csupán őszinte akarat kérdése, nyitottságé és teljes elfogulatlanságé.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. nov. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!