Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Ha ti a Nagy Bummban...

Ateisták! Ha ti a Nagy Bummban hisztek, akkor mi volt előtte?

Figyelt kérdés

Mi volt előtte, hogy alakult ki és mi irányította?

Értelmes válaszokat várok, flamewar trollok kíméljenek.


2012. nov. 26. 20:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudjuk.

Bevalljuk, nem tudjuk.


Viszont fel tudok tenni Neked egy ugyanilyen kérdést: Ki teremtette Istent? Mi volt Isten előtt?

2012. nov. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
Az előtte időbeli viszony és mivel az idő az ősrobbanással kezdődnek, nincs értelme a kérdésnek, hogy mi volt előtte.
2012. nov. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%
*kezdődik
2012. nov. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
Olyan, hogy a "Nagy Bumm előtt", ilyen nincs , mert az idő is a Nagy Bummal született, akárcsak a tér (tulajdonképpen téridő, mert nem függetlenek egymástól). Így értelmetlen a kérdés, hogy mi volt azelőtt. Ez olyan, mintha délután hatkor megállna az idő, és azt kérdeznéd, mi lesz hat óra után, nyilvánvalóan semmi, mert ebben az esetben nem lesz olyan, hogy hat óra után.
2012. nov. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon jó kérdés. Hawkings szerint, erről semmit sem tudhatunk, de ki tudja? Lehet hogy egyszer erre is lesz magyarázat.
2012. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%
Még annyit, hogy az ateisták nem "hisznek" a Nagy Bummban, hanem bizonyítékaik vannak.
2012. nov. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%
Látod kérdező? Ez a különbség a hit és a tudomány között. Amit te provokációnak szánsz, az a tudomány számára kihívás. Tanulj belőle, és kérdezz bátran. Ne fogadj el mindent úgy ahogy eléd tesznek, a kíváncsiság nem bűn, hanem erény.
2012. nov. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%

Én nem vagyok ateista, de szerintem ez nem fair kérdés. A kereszténységről is fel lehet tenni sok olyan kérdést, amire nem tudod a választ.

Én nem tudom, mi volt előtte. Lehet, hogy ez olyan dolog, amit mi, emberek nem tudunk megérteni. Az is lehet, hogy majd idővel rájönnek. Volt már ilyesmire példa, pl. régebben senki nem hitte volna, hogy a Tejútrendszeren kívül vannak még más galaxisok, ma pedig már tudják az emberek.

2012. nov. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
23%

Ja egyébként, azon kívül, hogy eléggé provokációnak hat a kérdésed, szerintem ez nagyon érdekes téma.

Ha téged is csak érdekeld, és nem csak visszavágásból írtad, akkor elnézést.

2012. nov. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

A Teremtő egészen biztosan nem köthető időhöz.Nem keletkezett, hanem van.A világ keletkezésének oka biztos, hogy nem anyagi.Egyetlen létező sem adhat olyat, amit ő maga nem birtokol.Ahhoz, hogy körülöttünk minden megjelenjen (világegyetem,természet törvényei, élet...stb), a Teremtőnek birtokolnia kellett.Tehát Ő végtelenül intelligens, nem anyagi, élő személy.

Ez egy filozófiai gondolkodás.Mindegy, hogy mit feltételezünk, hogy hányan kaphatták azt, amit tovább adhatnak és adnak, a "sor" elején akkor is kell lennie egy első oknak, ami nem keletkezett, hanem VAN.A végesekből nincs kezdet.Tehát Ő volt a nagy bumm előtt.

2012. nov. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!