Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateistak, bibliai profeciak...

Ateistak, bibliai profeciak nem BIZONYITEKAI annak, hogy az igaz?

Figyelt kérdés

Ha igen, miert, ha nem, miert?

Nem kritizalni szeretnek, csak tenyleg erdekel a velemenyetek!

Elore is kosz


2012. szept. 17. 13:56
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
64%
Melyik próféciák? Amelyek nem teljesedtek be, vagy amelyek beteljesedésének csak a Bibliában van nyoma, amit jóval az események után kanonizáltak?
2012. szept. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
80%
A bibliai próféciákról a Bibliából tudunk és arról is, onnan tudunk, hogy beteljesedtek. Nem is ragoznám tovább......
2012. szept. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
100%
Én már magát a kérdést sem értem...
2012. szept. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
74%

Nem. Melyik prófécia jött be amúgy egyértelműen ami bizonyíték lenne? Én nem tudok egyről sem, de ha van, akkor írdd le, kíváncsi vagyok.

Én úgy gondolom, hogy egy kis csűréssel-csavarással a Piroska és a farkasból is levezethető a szept. 11-i támadás, a Biblia pedig nagyon érdekes történelmi mű, de számomra ennyi. Ki tudja kik és milyen szer hatása alatt írták, az idők folyamán ferdítették-fordították, egyes részeket beválogattak másokat nem, szóval én ezért nem tekintem egyértelmű bizonyítéknak bármire is.

2012. szept. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ez így van, de aki NEM AKAR hinni Jézus Krisztusnak, az elé bármennyi bizonyítékot le tehetsz, akkor fog, mert a szíve hideg....

Itt egy lista az ószövetségi próféciák újszövetségben való beteljesedéséről:

[link]

Van egy fontos prófécia az újszövetségben mely Krisztus után 70-ben teljesedett be, ez a második jeruzsálemi templom lerombolása,és azóta sem épült újjá...nos ez bizonyíték vagy nem ??

Flavius Iulianus római császár bebizonyítandó hogy a kereszténységnek nincs igaza, megpróbálta újjáépíteni a jeruzsálemi templomot, de csúfos kudarcot vallott,mert tűzvész tört ki a templomhegyen, igen különös tűzvész !

2012. szept. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
96%

Előző: azért nem kéne hideg szívűnek nevezni egy nem vallásos embert. (Sem meleg szívűnek egy olyan vallásos embert,aki több száz embert öl meg).

A bizonyíték nem az,hogy valaki egyszer leírt valamit és azt tovább másolták. A többi istenre is vannak bizonyítékok,akkor azok is igazak?

2012. szept. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
95%
Úgy értem a többi istenre is vannak írásos bizonyítékok,akkor azok is igazak?
2012. szept. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
57%

Néhány idézet amik helyettem beszélnek:


Ha én keresztet vetnék, ezt mondanám: a természetnek, a művészetnek, a tudománynak nevében.

Bartók Béla


Ateistának lenni azt jelenti, tudatában kell lenned, hogy amikor meghalsz, tényleg meghalsz. A legtöbbet kell kihoznod abból, amid itt van, és minél nagyobb hatást gyakorolni másokra. Hiszem, hogy csak az utánad hátrahagyott hatás által élsz tovább - ami jelentheti akár a gyermekedet vagy akár a zenélést.

Matthew James Bellamy


A hit egy szó a tudatlanságra.

Doktor House c. film


Isten nem létezik. Az istenségek a primitív kultúrák válaszai a természeti jelenségekre.

Csillagközi romboló c. film


Az én gondolkodásomban kérdésekre adott válaszokhoz nem szükséges egy transzcendentális lénynek a megfogalmazása. Nyugodtan gondolkodom tovább akkor, amikor bizonyos kérdésre nem találok választ, de odáig soha nem fogok eljutni, mert én magam szégyellném, ha azt a választ kellene adnom egy kérdésre, hogy ez azért van így, mert a Jóisten így akarta. Itt nem lehet megállni. Ez megállítaná az emberiség kultúráját, megállítaná kíváncsiságát, és akkor megszűnne emberiségnek lenni.

Vágó István


Az ateista olyan ember, akinek nincsenek láthatatlan támogatói.

John Fulton Sheen


"Isten" nem több, mint az olyan igazságok régi megnevezése, amelyekkel képesek vagyunk azonosulni.

Alain Badiou


Ha aszerint ítélünk, hogy mennyi vért ontottak a vallások nevében, akkor a vallások több rosszat hoztak, mint jót.

Denis Diderot


A vallás felépítését elképesztően érdekesnek tartom. Az viszont érthetetlen számomra, hogy máskülönben intelligens emberek komolyan veszik.

Douglas Adams


Előadást kellene tartani Istenről, vetített képekkel.

Jules Renard


A vallás ténylegesen meggyőzte az embereket arról, hogy lakozik az égben egy láthatatlan ember, aki figyeli minden egyes tettedet minden nap minden egyes percében. Ennek a láthatatlan embernek van egy tíz pontból álló listája arról, amit elvár tőled, hogy ne tegyél. És ha mégis elkövetsz akár csak egyet is ebből a tízből, akkor van egy különleges helye, tele füsttel, tűzzel és égető, kínzó testi-lelki gyötrelmekkel, ahova leküld, hogy szenvedj, égj, fuldokolj, sikoltozz és sírj örökkön örökké, az idők végezetéig! De szeret téged! Szeret téged. Szeret téged, és pénzre van szüksége. Mindig pénzre van szüksége.

George Carlin


Nem hiszek a személyes Istenben, s ezt a felfogásomat sohasem titkoltam el, hanem mindig világosan kifejezésre juttattam. Ha van valami bennem, ami vallásosnak nevezhető, az az a határtalan csodálat, amelyet világunk szerkezete ébreszt bennem, világunké, amennyire azt tudományunk feltárni képes.

Albert Einstein


El sem tudom képzelni, hogy hogyan lehet vallásos az, akinek van egy csepp humorérzéke is. Kivéve, ha szándékosan szemet huny és erőszakkal tartja csukva a szemét és az eszét.

Mark Twain


Én ateista vagyok, a lehető legnagyobb mértékig. Sokáig tartott, amíg kimondtam. Már jó pár éve ateista vagyok, de valahogy úgy éreztem, intellektuális felelőtlenség azt mondani, hogy valaki ateista, mert ez valami nem létezéséről a tudásunk. Valahogy jobb volt azt mondani, hogy humanista vagy szabadgondolkodású. Végül úgy döntöttem, hogy én legalább annyira érzelmi lény vagyok, mint gondolkodó, érzelmileg pedig ateista vagyok. Nincs rá bizonyítékom, hogy megmutassam, Isten nem létezik, de ezt olyan erősen gyanítom, hogy nem akarom pazarolni az időmet.

Isaac Asimov


Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak.

Robert M. Pirsig


Aki tudományosan vagy művészileg képzett, annak nincs szüksége vallásra.

Johann Wolfgang von Goethe


Az igazságnak nincs szüksége arra, hogy az emberek egy helyre gyűljenek imádatára.

Bolyai János


Hány és hány vallás próbálkozik azzal, hogy próféciával alapozza meg helyét a világban! Mennyien hisznek az ilyen próféciákban, akárhányszor bizonyultak is tévesnek, csupán azért, hogy támogatást és erőt meríthessenek belőle. De létezett valaha is vallás, amelyik olyan sikeres és pontos "próféciákra" lett volna képes, mint a tudomány?

Carl Sagan


A vallás véleményem szerint elsősorban és főképpen a félelmen alapul. Részben az ismeretlentől való rettegésről van szó, részben pedig, mint mondtam, arról a vágyról, hogy valami "idősebb testvér"-félét érezzünk magunk mellett, aki minden gondunkban, konfliktusunkban velünk van.

Bertrand Russell


Hogyan lehet, hogy alig akad olyan nagy vallás, amelyik a tudományra tekintve így szólt volna: "Hiszen ez jobb, mint gondoltuk! Az Univerzum sokkal nagyobb, mint ahogy a prófétáink mondták, nagyszerűbb, kifinomultabb, elegánsabb"? Ehelyett kijelentik: "Nem, nem, nem! Az én istenem egy kis istenke, és azt akarom, hogy az is maradjon." Az a vallás, legyen akár régi, akár új, amelyik olyannak hangsúlyozza az Univerzum fenségességét, amilyennek a modem tudomány feltárja, a tisztelet és áhítat olyan tartalékjait mozgatná meg, amilyenről a hagyományos vallások nem is álmodozhatnak.

Carl Sagan


A kereszténység mindent megtett a kör bezárása érdekében, és már a kételyt is bűnnek nyilvánította. Ész nélkül, mintegy a csoda erejével kell a hitbe vettetnünk és úgy úsznunk benne, mintha a legtisztább és legvilágosabb, legegyértelműbb elemben lubickolnánk: ha a szárazföldet kutatnánk tekintetünkkel, már a gondolat is, hogy esetleg nem csak úsznunk kellene, kétéltű természetünk legfinomabb jelentkezése - már önmagában is bűnnek számítana! Jegyezzük meg, hogy ekképp ki van zárva a hit megindoklása és az eredetén való minden gondolkodás, mert ez bűnös dolog. Vakságot akarnak, mámort és örök énekszót ama habok fölött, amelyekben az ész megfulladt!

Friedrich Nietzsche

2012. szept. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
3%

Hatodiknak: Igenis, az istentagadók szíve hideg Isten iránt!!

És nem vallásos ember az, aki több száz embert megöl! Lehet hogy annak mondja magát, de hazudik, ez van.

"A bizonyíték nem az,hogy valaki egyszer leírt valamit és azt tovább másolták."-Mikor végeztél az iskolában hogy ilyen gyenge a szövegértésed ?? A jeruzsálemi templom lerombolása és újjáépítési kísérlete nem valami leírása és tovább másolása... Elmehetsz Jeruzsálembe és saját szemeddel meggyőződhetsz róla !

Vagy szerinted Flavius Iulianus római császár sem élt ? Tudod aki megpróbálta újjáépítemi az a bizonyos templomot. Rómaiak sem rombolták le a második templomot ?

Ok, bizonyíts be hogy nem így volt !

2012. szept. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
80%

"Igenis, az istentagadók szíve hideg Isten iránt!! "


Ugyanúgy, mint a Nagy Rózsaszín Unikornis iránt. Nem hiszek benne, ezért nincs semmiféle érzelem bennem.

Ez nem jelenti azt, hogy a többi ember, a szüleink, gyerekeink, partnerünk iránt ne lenne bennünk szeretet és figyelem.

2012. szept. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!