Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz hogy december 21. -én...

Izidorkata kérdése:

Igaz hogy december 21. -én itt a világvége?

Figyelt kérdés
vagy csak valaki kitanáta?
2012. nov. 27. 22:01
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
csak akkor hagytak abba a majak a naptar irasukat..semmi jelentosege nincs.
2012. nov. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Igaz. Jobb, ha átadod nekem minden vagyonodat, hátha megkönyörül neked a Teremtő.
2012. nov. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Az én asztali naptáram december 31-ig tart, szerintem akkor lesz vége a világnak.
2012. nov. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
A majákhoz van köze ennek a dátumnak.Csak annyi ahogy az első írta addig vezették a naptárt ott mintha elvágták volna.Láttam az egyik tv csatornán egy beszélgetős műsort erről ahol azt állították hogy nem lesz világvége ,de korszakváltás lesz.Állítólag az arany korba lépünk át.Hát nehéz elképzelni.
2012. nov. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
2012. nov. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
persze, hogy persze
2012. nov. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
én áramszünetről hallottam a bolygók állása meg vonzása miatt aznap
2012. nov. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Hogy erre nem gondoltam... Lehet, hogy nem lett volna szabad megvennem az éves BKV bérletet?! És lehet, hogy a maradék szabijaimat is előbb kéne kivennem??? :)
2012. nov. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Természetesn nem igaz. Kevesen tudják, hogy a maják több naptárrendszert is használtak, mivel kifinomult módszereik voltak az idő mérésére, kiváló csillagászok és matematikusok voltak. Naptáraik egyike volt csupán az un. hosszú számítás, amelyet ie. 355 körül állítottak fel, kezdő dátuma pedig 0.0.0.0.0 volt, ami a mi naptárunk szerint ie. 3114.08.11-nek felelt meg. Ez 2012.12.21-én éri el a bűvösnek tartott 13.0.0.0.0 dátumot. Azt még fontos tudni, hogy a maják 20-as számrendszert használnak, vagyis 19-ig megy a naptár!


Tudod az a vicces, hogy minden világvége koncepció ugyanazt a katasztrófasorozatot mutatja be, egyetlen különbség köztük a dátumban van! Vallási szempontból nézve a világvége dátumoknak semmi jelentősége nincs. Nem tudhatjuk a világvégének konkrét időpontját, de úgy gondolom jól is van ez így. Mert a lényeg nem a dátum, hanem az, hogy hogyan élünk addig itt a Földön! Az ember ugyanis nem halhatatlan, ilyen értelemben mindegy, hogy egy zongora esik valakire, vagy egy 25 millió tonnás kisbolygó, az eredmény nem változik! ;-)


A Biblia tanulsága szerint mindenképpen találkozni fogunk Teremtőnkkel, igazi fontossága csak a találkozás minőségének, eredményének van. Nem az a fontos hogyan következik be a vég, hanem, hogy utána mi lesz a sorsunk. A felkészülést erre azonban már ma el kell kezdenünk.


Üdv. Péter

2012. nov. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Mulder614 ***** válasza:

Ha a bibliát vesszük figyelembe nem igaz.

„Kitartóan virrasszatok hát, mert nem tudjátok sem a napot, sem az órát” (MÁTÉ 25:13)

Sőt, még Jézusnak sincs hatalmában hogy tudja...

2012. nov. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!