Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus vallás igaz vagy...

A katolikus vallás igaz vagy nem? Ha igaz, miért? Ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés

Mi a helyzet az inkvizícióval, a máglyahalállal, a keresztes háborúval, Máriával és szentekkel? Miért nincsenek kapcsolatba simán Jézussal, miért kell bevonni Máriát és a szenteket? Miért vettek részt a pápák a háborúban, mikor benne van a Bibliába, hogy ne háborúzz?


És még egy... a Biblia alapján Sátán uralja a világot, hogy próbára tegye az embereket vagy az emberek helyzete azért ilyen rossz, mert megszegték Isten szavát? Mert a Bibliában amikor a Sátán megkísérti Jézust azt mondja neki, hogy neki adja a világot. Ez azt jelentené, hogy az övé?



2012. nov. 29. 22:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem más az egyház mint intézmény és más a hit. A katolikus vallás és azt követő hívő ember nem egyenlő a pedofil papokkal pl. Szerintem mivel sajnos itt is emberek irányítanak, ezért ez sem bűntelen mint intézmény, viszont ettől nem rossz vagy hamis maga a hit. Szerintem a Szeretet és az Istenben való hit a lényeg.
2012. dec. 1. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

"Mi a helyzet az inkvizícióval, a máglyahalállal, a keresztes háborúval,"

Milliomodik ilyen kérdés. A véres inkvizíciókat a kormányok és nem az egyház követte el, de azért a kevés esetért már bocsánatot kért az egyház. A keresztes háborúk védekező háborúk voltak amit a Biblia nem tilt.

Magyarországot is így szabadították fel a török uralom alól. A katonák önkényeskedéseit pedig sosem lehet a vezetők számlájára írni.

" Máriával és szentekkel?"

Példát mutattak Isten segítségével, ezért tiszteljük de nem imádjuk őket. Cselekedeteik is az Úr hatalmát jelzik.

"Miért nincsenek kapcsolatbaN simán Jézussal, miért kell bevonni Máriát és a szenteket? Miért vettek részt a pápák a háborúban, mikor benne van a BibliábaN, hogy ne háborúzz?"

Tanulj meg helyesen beszélni. A szentek és Mária bevonása nem kötelező. A védekező háborút nem tiltja a Biblia.

"És még egy... a Biblia alapján Sátán uralja a világot, hogy próbára tegye az embereket vagy az emberek helyzete azért ilyen rossz, mert megszegték Isten szavát? Mert a Bibliában amikor a Sátán megkísérti Jézust azt mondja neki, hogy neki adja a világot. Ez azt jelentené, hogy az övé?"

Is is. A sátán hatalma hatalmas a világ felett, mindenkit a rosszra csábít, elhitetvén hogy az a jó. Az embereknek nehéz ellenállni mivel születésükkor még nem ismerik Istent.

"Akkor mi az ember kapcsolata Istennel és a sátánnal?"

A sátánnal annyi, hogy rosszra csábít, illetve egyesek imádják őt és ezért hatalmat kapnak. De ők mindig boldogtalanok lesznek.

Istennel változó, van, akinek nincs és van, akinek erős. Akinek erős azt megsegíti, erőt ad neki és az az ember boldog lesz.

2012. dec. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"A véres inkvizíciókat a kormányok és nem az egyház követte el, de azért a kevés esetért már bocsánatot kért az egyház. A keresztes háborúk védekező háborúk voltak amit a Biblia nem tilt."

Ekkora hazugságokat ilyen kevés szóval leírva idáig még nem láttam.

Az inkvizítió az bizony egyházi dolog volt!

Az más kérdés, hogy legtöbbször nagyon is földi indokkal... és persze az ítélet végrehajtásást átadták a világi hatalomnak. Amit az soha nem bírált felül.

A keresztes háborúk pedig miért is lettek volna védekező háborúk? Pl. innen Magyarországról elmentünk Jeruzsálembe védekezni?

2012. dec. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló! Tök érthető amit leírsz, de nem egyenlő Isten és a számító v pedofil v képmutató papok! Tényleg nehéz ez, mert aki kívülállóként látja ezt az egészet, az összekeveri a kettőt. Nem minden keresztény ember képmutató és nem minden pap rossz. Az egyház is intézmény, pénzéhes, hataloméhes emberek, vezetők mindig is voltak, lesznek sajnos. De ettől függetlenül még van őszinte hit ami tényleg szeretetről, Istenről szól. Nehéz a kettőt különválasztani, de nem lehetetlen. Én ref. középsuliba jártam, szörnyű volt a sok álszentség, dogma stb. de ettől függetlenül nem lettem hitetlen, mert ezt nem Isten teszi, hanem a szar emberek. és Isten nem gépeket teremtett, szabad akaratot adott, nem fogja "megölni" azt aki gonosz, képmutató pl.
2012. dec. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Bizony, védekező háború volt hiszen a keresztényeket támadták meg. Vagy ha Románia megtámadja Mo.-ot de csak HB megyében vannak katonáik, ott fosztogatnak akkor Bp.-i lakosok ne menjenek harcolni mert akkor ők nem magukat védik hanem támadnak?

Nem. Egy közösséget támadtak és a közösség védekezett. Jelen esetben a közösség a katolikus országok.

2012. dec. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!