Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény vagyok vagy katolikus?

Keresztény vagyok vagy katolikus?

Figyelt kérdés
Voltam első áldozó és gyóntam is. nem merem meg kérdezni a szüleimtől mert mit gondolnának, hogy nem tudom.

2012. nov. 21. 19:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
53%
A katolikusok keresztények.
2012. nov. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
33%

Keresztény minden ember, aki Jézusban hisz és az Újszövetség szerint él.

Keresztény vagy katolikusként te, de keresztény többek között a református, evangélikus, ortodox vallás híve is.

2012. nov. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
34%

A keresztény vallás az Új testamentumra épül.

Ennek négy európai fajtája a katolikus, a református (evangélikus), az ortodox, és a protestáns.

Ha a templomon volt kereszt, akkor katolikus vagy. Ha nem volt, akkor református. Ez alap!

2012. nov. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
De a keresztények nem biztos, hogy katolikusak. Anyuéknak az a dolguk, hogy megtanítsanak különböző dolgokra az életben. Ez is belefér. Kérdezz tőlük is bátran.
2012. nov. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Pietrosol ***** válasza:
54%

Szia!


A kereszténység nem vallás,hanem létforma,míg a katolicizmus ideológia!

2012. nov. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Katolikus vagy és keresztény egyszerre, legalábbis ezt mond anyádéknak. De mivel nem igazán érted még a szavak jelentését se, igazából egyik se vagy, majd ha felnősz akkor leszel bármelyik is.
2012. nov. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
mond=mondd, bocs
2012. nov. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
hetes! Ez amit említesz, az melyik vallás? Arra kérdeztek?
2012. nov. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Én voltam a hetes, nem említettem semmilyen vallást. Ezt tőlem kérdezted?
2012. nov. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
66%

A kereszténységnek 3 ága van: katolikus, ortodox, protestáns. A katolikuson belül van római és görög katolikus. Az ortodoxon belül sokféle van, pl. ukrán ortodox, orosz ortodox, örmény ortodox stb. A protestánsokon belül vannak a reformátusok, az evangélikusok (a kettő nem ugyanaz!), a baptisták, unitáriusok, metodisták, adventisták, pünkösdisták stb.

Te névleg katolikus vagy ha voltál elsőáldozó, és így névleg keresztény is. De ha ez a kérdés felmerül benned, akkor valószínűleg mindkettő csak névleg.

2012. nov. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!