Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi keresztények?

Jehova tanúi keresztények?

Figyelt kérdés

2012. nov. 29. 23:05
1 2 3 4 5 6
 11/58 Pietrosol ***** válasza:
37%

Szia!


Keresztény nem attól lesz valaki,hogy ide vagy oda becsatlakozik!Nem a házról-házra koslatás,hujjogás,földön fetrengés,keresztvetés,vasárnaponként gyónás tesz kereszténnyé,hanem a Jézus Krisztus tudat,életrend!Minden más csak illúzió,önbecsapás!

2012. nov. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
20%

Sziasztok!


Keresztények, Krisztus követői.

Hogy hogyan követik?

Ez már vitatható minden felekezet esetében.

Jehova Tanúi sem tökéletesek, ám az ő hibáikból nem pusztítanak el pogányoknak vagy eretnekeknek nevezett embereket.



Ha már Berta az Egyházak Világtanácsára hivatkozik akkor a tárgyilagosság kedvéért érdemes megjegyezni, hogy ennek a tanácsnak még a katolikus egyház sem tagja.

2012. nov. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem az a keresztény, aki vallja a Szentháromságot, és ezzel együtt Krisztus Istenségét. Innentől kezdve a Jehova tanúik nem keresztények, hasonlóan a többi olyan keresztény jellegű szektához, melyek bizonyos késő ókori, kora középkori eretnek vonalak továbbvivői.

Nyilván ez a válaszom sokaknak nem lesz szimpatikus, de ebben egyetért minden nagy történelmi felekezet.

2012. nov. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
21%

Szia!


Igen, természetesen keresztények. Nagyon sok őszinte Krisztuskövető található soraikban. Természetesen ott is -mint minden felekezetben - találhatók olyan vallásosok akik csak a társaság miatt járnak, illetve olyanok is akiknek nincs élő kapcsolata Istennel, de általánosítani itt sem lehet!


Üdv. Péter

2012. nov. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
77%

A keresztények Krisztus-követők. De Jehova Tanúi a "Vezető Testület", azaz meghatározásuk szerint a "Hű és értelmes rabszolga" osztály jelenkori képviselőinek (sic!) követői!


Csak egy példa:

- Jézus azt parancsolja az Úrvacsora megalapításakor:

"Vegyétek, egyétek! Ez az én testem,"


- Az Őrtorony előírja: csak a "144.000" (jelenleg 10.000 fő nagyságrendileg) ehet és ihat az "emlékjegyekből".


Eredmény: Jehova Tanúinak csak elhanyagolható része (0,05 %) engedelmeskedik Krisztus parancsénak, 99,95% megtagadja, és nem fogyaszt az emlékjegyekből (azaz nem eszi a kenyeret és issza a pohárt).

2012. nov. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
16%

"Szerintem az a keresztény, aki vallja a Szentháromságot, és ezzel együtt Krisztus Istenségét. Innentől kezdve a Jehova tanúik nem keresztények, hasonlóan a többi olyan keresztény jellegű szektához, melyek bizonyos késő ókori, kora középkori eretnek vonalak továbbvivői.

Nyilván ez a válaszom sokaknak nem lesz szimpatikus, de ebben egyetért minden nagy történelmi felekezet."


Azokról a "keresztény" felekezetekről beszélsz, melyek hívei nagy többségben olyan "jól tápláltak Krisztusban", vagyis szellemileg, hogy minden háborúban egymást gyilkolásszák? Aha, értem!

Nem is lenne ezzel semmi gond, ha Jézus azt mondta volna a követőinek, hogy arról fogják az emberek felismerni, hogy az én tanítványaim vagytok, ha kinyírjátok egymást valahányszor "felhasználnak" benneteket erre a "nemes" és "dicső" célra. De ugye nem ezt mondta? Vagy ez a "gonosz hamis próféta" Vezető Testület félrefordította nekem a Szentírást? Ja, meg az összes magyar fordítást is, mert azokban is úgy van, hogy csak úgy lehetünk Krisztus-követők, ha szeretjük egymást.


Érdekes, sokan még mindig nem Jézus szavaival érvelnek itt. Ennyire nehezünkre esik kimondani az igazságot?! Na, most lehet pontozni.

2012. nov. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
35%
Hát azt nem tudom, hogy keresztények-e, de hogyha választhatnék a Jehova tanúinak "kellmes" társaságában eltöltendő öröklét és a gyehenna tüze közül, nem biztos, hogy a pokolban érezném roszabbul magam.
2012. nov. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
8%
Én meg azt mondom, hogy nem "biztos", hogy tudod, miről beszélsz!
2012. nov. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
32%
XD De tudom. Erről beszéltem, a ti humortalan, karótnyelt, unalmas személyiségetekkel még a mennyország is kín lenne. Ti amúgy is csak azért kerültök a mennybe és nem a pokolba, mert ekkora büntetést még a Sátán sem érdemel, hogy veletek kelljen lógnia. :D
2012. nov. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
93%

#16:


Jézus szavaival érvelt pl. a #15 hozzászólás is. Lehet visszaolvasni.


Ezek Jézus szavai, de Jehova Tanúinak csak 0,05 százaléka engedelmeskedik: "Ezentúl ezt cselekedjétek a rólam való megemlékezésül."


Stílszerűen, Úvf szerint:

[link]


23 Mert én az Úrtól kaptam, amit tovább is adtam nektek, hogy az Úr Jézus azon az éjszakán, amelyen át is adták, vett egy kenyeret,24 és miután hálát adott, megtörte, és ezt mondta: „Ez jelenti a testemet, amely értetek van. Ezentúl ezt cselekedjétek a rólam való megemlékezésül.” 25 Hasonlóképpen tett a pohárral is, miután megvacsorázott, ezt mondva: „Ez a pohár jelenti a véremen alapuló új szövetséget. Ezentúl ezt cselekedjétek, valahányszor isszátok, a rólam való megemlékezésül.” 26 Mert valahányszor eszitek e kenyeret és isszátok e poharat, mindegyre az Úr halálát hirdetitek, míg meg nem érkezik.


[link]

9 És vett egy kenyeret, hálát adott, megtörte, és odaadta nekik, ezt mondva: „Ez jelenti a testemet, amely értetek adatik. Ezentúl ezt cselekedjétek a rólam való megemlékezésül.” 20 Ugyanígy a poharat is, miután megvacsoráztak, ezt mondva: „Ez a pohár jelenti a véremen alapuló új szövetséget; és ez a vér kiontatik értetek.

2012. nov. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!