Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Írja valahol a Biblia hogy...

Írja valahol a Biblia hogy Jézus teremtetett?

Figyelt kérdés
Egyszülött fiúként lehet olvasni róla. De az nem ugyan az mint ha teremtve lett volna. (szerintem)

2012. dec. 3. 15:49
1 2 3
 21/21 nicola73 ***** válasza:

Nagyon sok hozzászólásból azt hámozom ki, hogy sokan Jézust egyenlővé teszik Istennel. A Biblia maga jelenti ki -független attól, hogy milyen fordítást használunk-, hogy Jézus Isten egyszülött Fia.


"Mert az Isten annyira szerette a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen." (János 3:16)


"Simon Péter így válaszolt: <<Te vagy Krisztus, az élő Isten Fia.>>" (Máté 16:16)


"Az Isten szeretete azáltal vált nyilvánvalóvá az esetünkben, hogy az Isten elküldte az ő egyszülött Fiát a világba, hogy életet nyerjünk általa." (1János 4:9)


Vagyis Jézus azért halt meg, hogy eltörölje a bűnünket. Isten egyszülött fiát adta, hogy aki hitet gyakorol benne örök élete legyen. A Katolikus egyház tévesen tanítja a szentháromségot és az, hogy Jézus egyenlő Istennel, pedig erről a Biblia sehol sem ír, sőt kijelenti :


"Hallottátok, hogy azt mondtam nektek: elmegyek, és visszajövök hozzátok. Ha szeretnétek engem, örvendeznétek, hogy elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálam" (János 14:28)

2014. júl. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!