Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mitől lesz egy ember szent?

Mitől lesz egy ember szent?

Figyelt kérdés
csak úgy ha sok pénze van?
2009. aug. 19. 12:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Amíg nem ismered és nem olvasol az Istenről, pl. az újszövetségben, akkor nem is értheted ezeket a dolgokat.

Úgyhogy ha máskor kérdésed van, inkább nézz bele a bibliába, nyugi nem ciki, az általános műveltség része, hogy ismerd, aztán majd el tudod dönteni, hogy imádkozz vagy ne.

Ajánlom figyelmedbe Szent Pál életét aki üldözte a keresztényeket mégis Ő lett az egyik legnagyobb apostola Jézusnak...

2009. aug. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha belegondolunk hogy a lengyel pápának is most araszolgat a szenté avatása,kicsit nehéz meggyőzni hogy a pénz nem játszik szerepet,mivel haza mentette a vatikáni kasszát,betartotta Jézus tanítását :Adott a szegényeknek.
2009. aug. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Nem attól lesz valaki szent, hogy sok pénze van, hanem ha Isten akarata szerint él és Jézus tanítása és eleve erre a követendő példa.
2009. aug. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
67%

Érdekes kérdés ,de szerintem csak Isten Ítélheti meg igazán ki szent és ki nem.Amit a papok csinálnak mint szentéavatás,tulajdonképpen bűn,mert elveszik Istentől a jogot hogy szentnek mondjon ki valakit.Igazán Isten ismeri az embereket és Ő tudja ki szent.A papok meg bűnöznek ezzel szerintem.

Egyébként én abban hiszek amit a szívemben érzek Isten iránt és annak semmi köze a földi vallások pénzhajhász stílusához.

Amit meg mondtál hogy mindennek Isten az oka baromság.Mindennek te vagy az oka mi emberek kavarjuk itt a dolgokat öljük a környezetünket,vesszük el a szegényektől a megélhetést,és csalunk ,lopunk.

Isten felkínálta a lehetőséget hogy megváltozzunk a saját akaratunkból és Ő nem fog kényszeríteni senkit.Én is ezt tenném a helyében.

2009. szept. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval.A szent azt jelenti,hogy:tiszta,makulátlan.Azért én azokra személyekre akiket a mai világban szentnek hívnak nem nagyon ragasztanám ezt a jelzőt!Mivel emberből vagyunk és senki sem tökéletes így nem is lehetünk szentek.
2009. szept. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
a szent szó jelentése: tiszta, makulátlan. Isten elvárja hogy legyünk szentek,utalok a bibliára: "Legyetek szentek mert én is az vagyok". Persze nem tudunk olyan mértékbe szentek lenni mint Isten, mert mi tőkéletlenek vagyunk, akarva akaratlanul is vétkezünk. nem lehetsz szent pl: akkor ha beszenyezed a tested, kárositod azt : pl: dohányzás, tulzott alkohol fogyasztás, drogok. Ugy lehetsz szent ha minden erődel azon vagy hogy ugy élj ahogy a teremtő kéri tőled. és nem kell téged a pápa vagy az egyház szentnek kinevezen hogy az is legyél. És a pénz nem függ ősze a szentségel.
2009. nov. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!