Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyetemen az egyház, a vallás,...

Egyetemen az egyház, a vallás, a hit?

Figyelt kérdés
Egyetemi lelkész vagyok. Ez azt jelenti, hogy olyan lelkész, aki az egyetemisták között dolgozik. Szerintetek milyen programot érdemes szervezni? Milyen témákat érdemes elővenni? Milyen helyszínen van értelme szervezni? Ha te egyetemista vagy/volnál, mi az, ami iránt érdeklődnél? (Pécsi helyszín!)

2012. dec. 10. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
2012. dec. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fontos a változatosság. Akár más helyszínek, pl. hol egy kocsma, hol egy tér, akár egy pince. Sőt a helyszíneket a témához is lehetne választani. Illetve a programok, közös programok, foci, darts, pinpong, sakk... Ezeket a dolgokat is témához kötni. Pl. az úszást, Jézus vízen jár c. részhez.. :-) jó ez túlzás volt..


A témák mai aktuális témák amik érintőlegesek sokak számára. Pl. jövő, megélhetés, akár itthon vagy külföldön. Párkapcsolati kérdések, szakítások... Vagy akár amit találsz egy bulvárlapban azt összekapcsolni a Szentírással, hogy mit mond róla?


Sok a tévelygő sokaknak kell a remény, vannak akik boldogok nekik is szükség van közösségre ahol ezt elmondhatják. :)


Ha egy fél ötlet is hasznos volt, akkor már volt értelme írnom. Remélem segítettem!

Isten áldjon!! :)

2012. dec. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Az egyetemistáknak elsősorban azzal kellene foglalkozni ami a szakjuk.Azt kéne tanulni amit majd tudniuk kellene!Jópár százalékuknak a tudása amúgy is kétségbeejtő!
2012. dec. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg csinálhattok valami önkéntes munkát is.


Nekem most sütni, főzni lenne kedvem és Bibliai történeteket hallgatni....(akár gitár mellett)

2012. dec. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Volt szerencsém egyetemen bibliai előadásokat szervezni. Kezdetben a Biblia és a képzőművészet témával foglalkoztunk, de ez nem aratott valami nagy sikert. Amikor azonban a Teremtés vagy Evolúció témában hirdettük meg az előadást zsúfolásig megtelt az előadóterem! A fiatalokat az izgalmas témákkal lehet megfogni: volt-e özönvíz, és ha igen akkor világméretű volt-e? Vagy mennyiben támasztják alá az új régészeti feltárások a Szentírást? Vagy mi a helyzet a Holt-tengeri tekercsekkel? Apokrif vagy Biblia, hol az igazság? Vannak-e a Bibliában beteljesült jövendölések? Mit mond a Szentírás a korunkról, lesz-e világvége? Természettudomány és Biblia: Newton, Pascal és a próféciák...stb.


Üdv. Péter

2012. dec. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az egyetemi lelkész egy nagyon jófej, fiatal atya, ő sok kirándulást szervez, illetve bevonja a hallgatókat a szociális munkákba. Van egy iskola, ahol rászoruló gyerekek vannak, oda szokta vinni a hallgatókat, hogy segítsenek a hátrányos helyzetű gyerekek tanulásában. Szokott lenni hetente 1-2 alkalommal teadélután, erre van egy külön klubhelyiség.
2012. dec. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Egyetemista vagyok és gyűlölöm, hogy mindenki használni akar minket.

Sokan dolgozunk az egyetem mellett, sokan nélkülözünk, mert még az államilag támogatott rendszer is csak a köztudatban ingyenes, rengeteg rejtett költség van.

Ha egyetemi lelkész lennék, akkor ételt osztanék, könyveket ajándékoznák (ami segíti a tanulást), beszélgetőszobát nyitnék (lelki segítség miatt), korrepetálást szerveznék. Az ilyenekből azt érezném, hogy valaki törődik velem, nem pedig használni akar. Nagyjából ilyenekben gondolkodnék.

A lelkem mélyén hívő vagyok és szerintem nem szövegelnem kell, hanem Isten szeretetét, törődését kell megmutatnom. Ha a belülről jövő segítőkészség, törődés megérint valakit, az többet ér sok-sok milliónyi szónál. Nagyon elszomorít, amit a vallások részéről felénk (az egyetemen) megnyilvánulni látok.

A legdöbbenetesebb egy kisegyház filmje volt, amiben a tanulás ellen beszéltek...

Az meg dühítő, hogy a helyi evangélikus lelkész karácsonyi segélycsomaghoz kért tőlünk adakozást (miközben 75 százalékunk éhezik és azért melózik, hogy legalább kenyéren, vízzel megéljen amíg lehet).


Még egy "élmény". Nem tudom melyik vallás volt, de kértem tőlük Bibliát. Pénzért akarták adni...

Értem én, hogy nyomtatás, de ha már evangéliumhirdető misszióban van és segíteni akar, akkor gondoljon arra is, hogy a többségünk csóró.

Persze, van egy jelentős réteg, akit anyuka és apuka pénzel és állandóan bulizik, szétissza az agyát, de ha ők a cél... akkor elveszítitek az olyanokat, mint mi. Tudom, hogy a vallásoknak ők az értékesek, de ez szomorú. Ha nem fekszem le ezer férfival naponta, ha nem vagyok se drogos, se k*rva, se gyilkos, akkor már nem is lehetek keresztény????

Na mindegy, bocs a kifakadás miatt.

Szóval: ételosztás, könyvosztás vagy könyvcsere szervezés, korrepetálás megszervezése "érzékeny" tárgyakból sokkal többet ér, mert az igazi törődés jele.

2012. dec. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!